poster

Únos

 • USA

  Clearing, The

 • Německo

  Anatomie einer Entführung

 • Slovensko

  Únos

Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Pred manželkou hocičo zatajíte.“ Tento nemecko-americký dramatický triler fanúšikovia Roberta Redforda práve najviac nemilujú. Naozaj môže byť nevydarený film, v ktorom účinkujú Helen Mirrenová (kriminálny seriál „Hlavný podozrivý“), Robert Redford (JEREMIAH JOHNSON), Willem Dafoe (ČATA), Matt Craven (JAKUBOV REBRÍK) a Alessandro Nivola (TVÁR TOHO DRUHÉHO)? Vyložene nevydarený nie, priemerný a s nábehom na slabý však áno. Pokusy o „psychologické niečo“ (dialógy, komorné ladenie, stereotypný dej) nestoja za veľa, no aspoňže sa skúsení herci starajú aspoň o solídnu divákovu remeselnú fušku na nedeľu večer (hoci nepresvedčivú a celkovo chabo vystavanú).(21.6.2008)

 • D.Moore
  ****

  Pokus o předání výkupného v hotelové hale (či kde), v níž byli agenti FBI poschováváni tak "nenápadně", že se rovnou mohli převléct do kostýmů tropického ovoce a vyšlo by to nastejno.... To tedy byla síla! Jinak ale můžu Únosu vytknout máloco. Jako komorní vztahové drama s melancholickou náladou funguje skvěle. Díky trojici spolehlivých herců i Armstrongově hudbě.(27.1.2013)

 • Niles
  **

  Veľmi nudný únos. Keď už sa tak veľmi odpútava od nejakej akcie a úplne mu chýba napätie, mohol sa aspoň viac zamerať na city, no tento film neponúka nič, nevyvoláva vôbec žiadne emócie. Nielenže je únosca so svojou obeťou v tej prírode ako na výlete, ale tie ich rozhovory ma ani trochu nezaujali. Aj keď uznávam, že taký koniec som nečakal. Tých troch dobrých hercov je do takéhoto slabého filmu veľká škoda.(8.3.2012)

 • Kaka
  ***

  Redford již toto nemá zapotřebí, nicméně jeho kreace byznysmana stojí za povšimnutí minimálně stejně, jako role záhadného únosce v podání Willema Dafoea. Únos je dějově velice jednoduchý, s přímočarou dějovou narací a minimalistickou hudbou. V jeho jednoduchém poselství a střídmých dialozích se však ukrývá poměrně solidní a hmatatelná hloubka a rozhodně se nejedná o zbytečný produkt patřící do starého železa. Nesmírně zajímavá je střihová skladba, díky které je děj i přes svou řídkost relativně chytlavý a nejasný. Podobný styl byl vidět například ve 21 Gramech, i když tam to bylo o dost markantnější. Redford stále in.(5.2.2007)

 • dobytek
  **

  Vzhledem k hereckýmu obsazení jsem teda očekával víc. Tohle je dost podprůměrnej film na téma únos. Tady se dá snad ocenit jenom docela překvapivej a originální konec. Jinak film neni originální vůbec. Naopak je plnej nejrůznějších stupidních klišé. Když svýho únosce přiškrtim, až z toho ztratí vědomí, tak místo toho, abych mu pro jistotu uštědřil ještě pár šlapáků na hlavu, tak se k němu otočim zády a budu čekat jako debil, až se probere. A při předání výkupnýho nemohlo samozřejmě chybět pobíhání od telefonu k telefonu a finální odjezd metrem. V kolika jinejch filmech jsem to už viděl? Jinak kromě toho zmiňovanýho konce těžko něco chválit. Možná sem tam nějaký náznaky atmosféry. Tohle stačí tak na dvě hodně slabý hvězdy...(31.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace