poster

Únos

 • USA

  The Clearing

 • Německo

  Anatomie einer Entführung

 • Slovensko

  Únos

Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Veľmi dobre obsadený thriller, normálne mi R.Redford chýbal a som rád, že sa aspoň raz za čas objaví. Pomaly plynúci film na nič netlačí, príbeh nemá mnoho postáv a aj preto dostala psychológia postáv slušný priestor. Čakal som iba trošku silnejší záver, napriek tomu sa prikláňam k štyrom hviezdičkám. Film 70%.(11.4.2010)

 • castor
  ***

  3* zejména díky hereckému trojtaháku v podání Mirren-Dafoe-Redford.. Zbytek místy lapá po dechu, ale do cíle nakonec zdárně doběhne!!(20.10.2011)

 • dobytek
  **

  Vzhledem k hereckýmu obsazení jsem teda očekával víc. Tohle je dost podprůměrnej film na téma únos. Tady se dá snad ocenit jenom docela překvapivej a originální konec. Jinak film neni originální vůbec. Naopak je plnej nejrůznějších stupidních klišé. Když svýho únosce přiškrtim, až z toho ztratí vědomí, tak místo toho, abych mu pro jistotu uštědřil ještě pár šlapáků na hlavu, tak se k němu otočim zády a budu čekat jako debil, až se probere. A při předání výkupnýho nemohlo samozřejmě chybět pobíhání od telefonu k telefonu a finální odjezd metrem. V kolika jinejch filmech jsem to už viděl? Jinak kromě toho zmiňovanýho konce těžko něco chválit. Možná sem tam nějaký náznaky atmosféry. Tohle stačí tak na dvě hodně slabý hvězdy...(31.8.2014)

 • Snorlax
  ***

  Na akční film je to málo akční, na drama málo dramatické, na romantický film málo romantické, na americký film málo americké a na německý málo německé.(19.4.2015)

 • Kaka
  ***

  Redford již toto nemá zapotřebí, nicméně jeho kreace byznysmana stojí za povšimnutí minimálně stejně, jako role záhadného únosce v podání Willema Dafoea. Únos je dějově velice jednoduchý, s přímočarou dějovou narací a minimalistickou hudbou. V jeho jednoduchém poselství a střídmých dialozích se však ukrývá poměrně solidní a hmatatelná hloubka a rozhodně se nejedná o zbytečný produkt patřící do starého železa. Nesmírně zajímavá je střihová skladba, díky které je děj i přes svou řídkost relativně chytlavý a nejasný. Podobný styl byl vidět například ve 21 Gramech, i když tam to bylo o dost markantnější. Redford stále in.(5.2.2007)

 • - Spoiler: Během natáčení bojové scény v lese utrpěl Willem Dafoe zlomeninu žebra poté, co do něj Redfordův dvojník narazil a povalil jej na zem. (Kritiq)

 • - Natáčení probíhalo v okolí Asheville v Severní Karolíně. (Terva)

 • - Jedním z čísel uvedených v horní části výkupného je 814-949-9207. Jedná o číslo faxu do Lakemont parku v Altooně v Pennsylvánii. (Kritiq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace