Únos

Anatomie einer Entführung

Únos

Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 91 min

Tvorcom nešlo o oslovenie masy akciou ani tradičným thrillerovým napätím, ale svoj film poňali ako minimalistickú komornú drámu o pocitoch dvoch milujúcich sa, nečakane odlúčených ľudí. Pekný film o celoživotnej láske a odpúšťaní, stojaci na troch výborných hereckých výkonoch a uvedomelej, múdrej réžii.(27.5.2008)

3* zejména díky hereckému trojtaháku v podání Mirren-Dafoe-Redford.. Zbytek místy lapá po dechu, ale do cíle nakonec zdárně doběhne!!(20.10.2011)

• Niles

Veľmi nudný únos. Keď už sa tak veľmi odpútava od nejakej akcie a úplne mu chýba napätie, mohol sa aspoň viac zamerať na city, no tento film neponúka nič, nevyvoláva vôbec žiadne emócie. Nielenže je únosca so svojou obeťou v tej prírode ako na výlete, ale tie ich rozhovory ma ani trochu nezaujali. Aj keď uznávam, že taký koniec som nečakal. Tých troch dobrých hercov je do takéhoto slabého filmu veľká škoda.(8.3.2012)

Veľmi dobre obsadený thriller, normálne mi R.Redford chýbal a som rád, že sa aspoň raz za čas objaví. Pomaly plynúci film na nič netlačí, príbeh nemá mnoho postáv a aj preto dostala psychológia postáv slušný priestor. Čakal som iba trošku silnejší záver, napriek tomu sa prikláňam k štyrom hviezdičkám. Film 70%.(11.4.2010)

• sharky

Takhle už mě dlouho žádný film nenaštval, mé hodnocení je trochu nadsazené, ale já čekal solidní napínavý thriller s atmosférou, plný charizma Redforda a Defoea. Jenže charizma se nekoná, redford má překvapivě málo prostoru, i když se děj točí kolem jeho postavy. Únos je silně nehollywoodský film, takže se bohužel žádná atmosféra taky nekoná, nehollywoodský konec by mě normálně potěšil, ale tohle bylo trošičku moc levné a prvoplánové.(3.9.2005)