Únos

Anatomie einer Entführung

Únos

Drama / Thriller

USA / Německo, 2004, 91 min

Tenhle film jsem sehnal v klubu českých turistů. Vášnivý turista Willem Dafoe si na jeden výlet unese jako rukojmího Roberta Redforda. Během jejich společného výletu se dozvíme proč to udělal a co na tenhle výlet říká Redfordova rodina. Robert Redford a Willem Dafoe zahráli své role velmi dobře. Ovšem celkově zůstalo jenom u jednoho únosu. Mně film neunesl .(18.3.2007)

Klasicky nudný "Redfordovský" thriller. Zajímavý komentář: Kaka(23.2.2005)

Drama pochopení se, lidského rozměru ve světě bohatých a mocných s únosem nic neřešícím a přesto hodně prozrazujícím.!!(1.3.2010)

„Pred manželkou hocičo zatajíte.“ Tento nemecko-americký dramatický triler fanúšikovia Roberta Redforda práve najviac nemilujú. Naozaj môže byť nevydarený film, v ktorom účinkujú Helen Mirrenová (kriminálny seriál „Hlavný podozrivý“), Robert Redford (JEREMIAH JOHNSON), Willem Dafoe (ČATA), Matt Craven (JAKUBOV REBRÍK) a Alessandro Nivola (TVÁR TOHO DRUHÉHO)? Vyložene nevydarený nie, priemerný a s nábehom na slabý však áno. Pokusy o „psychologické niečo“ (dialógy, komorné ladenie, stereotypný dej) nestoja za veľa, no aspoňže sa skúsení herci starajú aspoň o solídnu divákovu remeselnú fušku na nedeľu večer (hoci nepresvedčivú a celkovo chabo vystavanú).(21.6.2008)

Redford již toto nemá zapotřebí, nicméně jeho kreace byznysmana stojí za povšimnutí minimálně stejně, jako role záhadného únosce v podání Willema Dafoea. Únos je dějově velice jednoduchý, s přímočarou dějovou narací a minimalistickou hudbou. V jeho jednoduchém poselství a střídmých dialozích se však ukrývá poměrně solidní a hmatatelná hloubka a rozhodně se nejedná o zbytečný produkt patřící do starého železa. Nesmírně zajímavá je střihová skladba, díky které je děj i přes svou řídkost relativně chytlavý a nejasný. Podobný styl byl vidět například ve 21 Gramech, i když tam to bylo o dost markantnější. Redford stále in.(5.2.2007)