Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

ghatos

Dělej čertu dobře, peklem se ti odvděčí. Děj postráda náboj a je zbytečně natahovaný. Téma knihy je zajímavé a vyvolává zvědavost, takže se člověk na to chce dodívat. Závěr je slušně zvládnutý. ()

PollyJean

Spíš rozpačité. To nejlepší, co si z filmu odnesu, je hudba Wojciecha Kilara. A pak také několik špílců, narušujících houstnoucí atmosféru kolem hlavního hrdiny, jako například komické duo bratří antikvářů, představa, že satana vyvolávají jen mírně potrhlí jedinci jako dáma s hady na zadečku nebo boháč s finální zálibou v plamenech. On už ten hlavní hrdina coby specialista na staré tisky, nad nimi nejčastěji s oblibou svačí nebo (a to zejména) kouří...3,5 ()

Dreadd

Herecká solituda nedostižitelného Johnnyho Deppa představuje jednu z nejlepších reklam pro knihu co byly kdy natočeny. Může se zdát, že na dvouhodinový snímek je materiálu málo, ovšem roztahaně nepůsobí ani chvíli, naopak je čas využit velmi promyšleně k budování hutné atmosféry, obrazem i zvukem, která je spolu s tématem největším lákadlem. Co však paradoxně nejvíce zaostává, je záhadovost. Příběh je sice ze své podstaty obalený tajemstvím, ale je ve skutečnosti vyprávěn dosti jednoduše a v ději se těžko hledá nějaké větší mysterium, protože zásadní momenty jsou pro kdekoho jednoduše domyslitelné. Žádné nadšení jsem nepocítil ani u samotného závěru, ostře kontrastuje se zbytkem filmu a působí velmi lacině, nemluvě o tom, že úplný konec je pouhá z nouze ctnost. ()

KASUGI

Film, na pohled vypadající tak o dvacet let starší, než ve skutečnosti je. Nešlo si při sledování nevzpomenout na Vlka s Jackem Nicholsonem, který taktéž vypadá staře a oba kousky vystihuje jediné slovo: senilní. Sakra! Přitom ten námět je tak vynikající. Sběratel Depp má najít tři kopie satanské bible a ověřit, která z nich je originál a z obrázků, které se v každé kopii drobně liší, rozpozná, že všechny tři výtisky jsou originály (to není spoiler) a zároveň tajemné klíče... to je absolutně ósom. V rukách zkušeného scénáristy, dramaturga a samozřejmě režiséra by z toho mohl být topkový thriller/horor. Hrozně ospale odvyprávěné, a škodí tomu i fakt, že ač Langela hned v úvodu Deppa (a diváka) navnadí, že po přečtení těch správných stránek se dotyčnému zjeví samotný satan, ten se nakonec nedostaví (tohle už spoiler je, ale záchranný =D))). Polanski by se mimochodem už také mohl vykašlat na to protekční obsazování svojí ženy, kterou neustále cpe do erotických rolí (tady už zjevně bude nějaká psychická porucha). Fakt jsem se na to těšil. ()

Kroc

Nejvíc mě šokovala ta uškrcená stará dáma s vyplazeným jazykem a vykulenýma očima.Johnny Depp je fakt dobrej a nemůžu jinak než souhlasit s golfistou.... ()

Almásy

skvele vybudovana atmosfera, tentokrat skutocne PREKVAPIVY koniec a skvela praca od johnnyho deppa. k dokonalosti to ma daleko ale rozhodne je to lepsie nez angel heart. ()

Ironfood

Příběhy o knihách se mi obvykle líbí, a tenhle film nebyl výjimkou. Bibliofilní téma bylo tentokrát spojeno s celkem napínavým dějem a atmosférou připomínající film Angel Heart . V závěru to bylo bohužel taky jakoby řízlé Indiana Jonesem, více bych uvítal, kdyby to zůstalo v komornější formě vyprávění místo poloakčních a požárních scén. ()

spikey1

Tohle je síla, velmi temné a podivné, určitě si to pusťte i kdybyste zjistili že se Vám to nelíbilo, spojení Polanski a Depp je prostě super. ()

giovanni3

Hodnocení filmu pod 70% ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity, ale mnoho referencí mluvilo o skvělém filmu. Za mě byl i samotný výsledek přesně totožný a to rozporuplný. Děj o satanské knize, která otevře devátou bránu, probudí Satana atd.. Zajímavé, Depp výborný, hudba výborná... Jenže 2h fakticky pozoruje divák totéž aneb pošlou mě za tím/tou.. v první fázi nezájem, pak se vše vyřeší. Přijdu na klíč nějaká ta pochybnost a finále, které jsem nepochopil zcela přesně... Ve finále tedy průměr a zklamání... 3z5 a to jsem dumal i jen o 2z5.. ()

zsn

Polanského ponuře konzervativní talent s domáckou dejavu atmosférou se mi nikdy neomrzí. Jsem posedlá tímto snímkem. Nedoceněná dokonalost a role, ušitá Deppovi na míru, jako žádná jiná. I nyní, po 20 letech, jdu z tohoto filmu do kolen, tak jako z literatury, o kterou zde jde. To díky tomuto filmu jsem začala kouřit Lucky Strike a sbírat knihy. No Depp mi ale na dveře stále nezvoní a nezvoní... ()

venca163

Viděl jsem to pár měsíců zpátky a nezanechalo to ve mně vůbec nic. Taková Šifra mistra Deppa. Já nejsem ani buhvíjakej fanda Johnny Deppa, ani těhlech tajemnejch zednářskejch filmů, takže mě to nijak nenadchlo. Prostě tam furt čte nějaký knížky a upravuje si brejle. (60%) ()

iantomasik

Film ve kterém se dobře bydlí. Přes určitý neblahý vliv devadesátek je to pořád tak trochu film starých dobrých časů a jeho anachronismus je pohlcující. ()

jefff

Docela napínavá thrillerová detektivka se satanským tématem, které bohužel ke konci dochází dech, byť je snaha o opak. Ale špatné to rozhodně není. ()

Braddy

Piště si co chcete, mě se film líbil:-) J.Deppa mám moc rád a zde je skvělý a filmy o okultismu a satanismu mě také vždycky potěší. Pravda, ten konec skutečně nebyl nic moc, ale jinak celkově za 4*. ()

sedm.1

Kdyby v tom nehrál Johnny Depp,asi bych hodnotil **,neboť prostě film jako celek mě ani trochu nepřesvědšil a právě jen Depp drží tento film nad vodou. ()

Hortenzia

thriller,ktorý vás dlho drží v napätí,navyše je o knihách , jediné čo to všetko môže zbabrať je koniec,čo sa polanskému aj podarilo...johnny bol samozrejme výborný (a samozrejme aj krásny =) ) ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)