Šílenci na prknech

• USA Out Cold (více)

Bull Mountain rozhodně není nejluxusnějším lyžařským letoviskem na Aljašce. Ani Rick Rambis s kamarádem Lukem, jeho bratrem Pierrem, černochem Anthonym a půvabnou Jenny, kteří tu pracují jako instruktoři lyžování a snowboardingu, nepatří k nejvzornějším. Když zrovna nesjíždí svahy, užívají si života na nekonečné řadě divokých mejdanů. Jejich sen o místě pro všechny, kterým se snowboard stal náplní života, je ohrožen, když majitel letoviska, bývalý slavný lyžař Papa Muntz, odkáže letovisko synu Tedovi. Ten totiž nemá pro mladé rebely příliš pochopení a chystá se vše prodat bohatému Johnu Majorsovi, jenž se na areál přiletí podívat s dcerou Annou a nevlastní Inge. Brzy vyjde najevo, že se chystá místo plné života přebudovat v luxusní letovisko pro bohaté manažery a obchodníky, což znamená vyhazov pro většinu personálu. Jediný, koho by byl ochotný v podniku ponechat, je Rick. Jenže ten je věrný přátelům a rozhodně by netrhal partu. Navíc zjistí, že s Annou před lety prožil krátkou romanci v Mexiku, a když ho po třech týdnech opustila, zlomilo mu to srdce. Rick a jeho kamarádi se rozhodnou Bull Mountain zachránit pro sobě podobné snowboardisty a vyhlásí Majorsovi válku. Situaci poněkud ztíží skutečnost, že Anna má zřejmě pro Ricka stále slabost. Na zasněžených svazích se tedy rozpoutá válka o záchranu letoviska i o Rickovo srdce. (TV Nova)

Sosak

Teenagerovská komedie o bandě horských ořechů. Dělají si naschvály, řádí na prknech a tak všelijak podobně. Někdo jim to chce ale zatrhnout, na čemž ovšem pohoří, protože díky neuvěřitelným několika náhodám a příznivým okolnostem hlavní "hrdinové" všechno rozseknou i přes svojí velkou neschopnost. Prostě zase ta samá kaše. Jinak vtípky všichni dobře znáte z mnoha různých jiných filmů stejného rázu. ()

Jaxx84

Vážení filmový kritici, odpusťte mi mé 4 STARS, pro mě to jo prostě klasika, které se (v originále!) musí prostě smát každý =) skvělý mix cool snowboarďáků, vtipu, ujetosti a krásných hor. No přiznejme si: kdo nikdy neopil kamaráda, neposadil ho bez kalhot do sněhu a do rozkroku mu nedal sůl pro medvědy?? =)) Prostě oddechovka jak má být. Enjoy! ()

simplejack

Nic co by mě nějak vytáčelo, jednoduchá komedie, která se dá sledovat a navíc weezer-Island in the sun, nádherný song toto. ()

Joski

Dobrá blbosť pekne po americky! Čo už. Musím hľadať ďalej:-( Aj vy máte v poslednej dobe problém nájsť, keď už nie kvalitnú tak aspoň dobrú komédiu? ()

Kariya

ááááách, u tohoto se nedá dělat nic jiného, než se pohodlně usadit do křesla, hodit nohy na stůl, zapálit si doutníček, nalejt si Jacka a se vší pohodou v teplíčku domova se oddávat smíchu :-) pohoda je zde vyladěna na max, stejně jako ujetost, ale prostě a jednoduše, je to ideální film na dlouhé (zimní) večery :-P 80% ()

Prankster

Výborná oddechovka - ani ta romantika nebyla tak debilní jak vždycky - prostě pohodička po obědě... Navíc oceňuji krásné panoramatické záběry... ()

Pharlap

Kromě slušných freerideových záběrů, mi ten film fakt nic nedal. Zápletka již v prvních minutách čitelná a přečtěná, pokus o romantikcou vložku s hlavním hrdinou a jeho seznámením s Annou.. trapné. No a pokusy o gagy s ostatními herci.. jako kdyby to točil student prvního ročníku FAMU s rozpočtem 10mil. dolarů. O dialozích už ani nemluvim.. Velké zklamání. Nebylo to ani sportovní, ani komedie. ()

fordhont

Docela příjemná nenáročná komedie, občas něco zparoduje, čas od času se vyskytne bohužel i nechutný vtip, avšak já jsem se i tak dost zasmál. Příjemné prostředí hory, která má své tradice. ()

rob_troy

Když to zvládnete uznat a nebudete v tom hledat blbosti, tak potvrdíte to, že je to prdel. A nebuďte tak nároční na takovejhle typ filmů, který vás mají jenom pobavit. Chcete od toho moc. ()