poster

Dívka s perlou

 • Velká Británie

  Girl with a Pearl Earring

 • slovenský

  Dievča s perlou

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Lucembursko, 2003, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lola3121
  ****

  Děj sice téměř žádný, ale po výtvarné stránce nádhera. A Scarlett Johansson, jakože jinak ji moc nemusím, byla pro tuhle roli přímo stvořená.(26.12.2010)

 • Smok
  ***

  Mladučká Scarlett so svojimi otrčenými perami dvojstránkový scenár nevyváži. Aj napriek scenáristickej chudobe sa vďaka realistickému vykresleniu polovice 17. storočia na film díva relatívne príjemne.(14.8.2009)

 • Lynn
  *****

  Jen málokdy se vám naskytne příležitost vidět vizuálně tak silný film, ve kterém není jediný dialog zbytečný, ale vlastně by tu nebylo potřeba žádných dialogů, protože všechno je skvěle vyjádřeno jednotlivými obrazy. Již tak perfektní atmosféru, která na vás dýchne z plátna a vy jako byste se přenesli do 17. století, výborně podtrhuje hudba Alexandre Desplata. O hereckém výkonu hlavní představitelky S. Johansson je snad úplně zbytečné mluvit, neboť kvalitní herectví se u ní stává samozřejmostí. Nemohu jinak než za pět :)(11.8.2004)

 • Radko
  *****

  Čistý film. Dej plynie cez striedajúce sa ročné obdobia v holandskom meste Delft. Zobrazenie drsného života a reálií 17. storočia pripomenulo Süskündov román Parfum (i keď ten sa odohrával zhruba o sto rokov neskôr). Zábery oživili obrazy geniálneho maliara. Napomohli vcíteniu sa do života obyvateľstva doby. Kamera, pracujúca so svetlom a tieňom vykúzlila ešte viac diel ako sa ich od majstra Vermeera dochovalo. Plasticky dokonalé zobrazenie doby prostredníctvom niekoľkomesačného výseku zo života slúžky. Pocity po zhliadnutí filmu odoznievali dlho, pri pripomenutí obrazov, scén, ženských hereckých výkonov, charakterovej nejednoznačnosti postáv a hudby.(30.12.2004)

 • Faye
  ****

  Film o světle a jeho odstínech, o barvách, o dočasném souznění a možná o tajemství vzniku jednoho obrazu. Vizuální stránka a k ní hudba, tak to je nádhera - plavba po kanálech při světle loučí, procházky po starém Holandsku, jeho trzích, hospodách. Souhlasím bez výhrad s větou May „Krásně natočená nuda od začátku až do konce“.(30.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace