poster

Klaun Ferdinand a raketa

Sci-Fi / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Československo, 1962, 71 min

 • Charmed
  *

  Tento film splňuje pouze ten účel, ke kterému byl předurčen a to, využít ještě jednou dekorece pro Ikarii XB 1. Jinak je postavený na tradičním umění klaunů jako je zakoktávání, roztržitost a opakující se gagy či vtipy, které ničím nepřekvapí. Překvapující je akorát moudrost a uvědomělost dětí socialismu, kteří vědí kolik kilometrů je vzdálen Měsíc od Země a jiné zajímavosti.(3.4.2006)

 • arcticsky
  ***

  Ano, vzpomínám na dětství - Ferdinanda si pamatuji dobře.(19.9.2009)

 • Lischai
  *

  Bezbožný pohanský tanec prznící kulisy nebohé Ikarie XB-1.(6.1.2012)

 • berg.12
  *

  Byl tam klaun, byla tam raketa... a to bylo asi tak všechno. Vážně by mě zajímalo, co na to děti po 40ti letech od vzniku.(24.3.2005)

 • honajz
  ***

  Na tehdejší dobu a pro děti asi vysoký technický nadprůměr. Klaun Ferdinand mi i jako dítěti přišel trošičku nablblý, ale u tohoto filmu jde o to objevování funkcí rakety - např. replikátoru, ale ten nedostal až tolik prostoru. Jenže chvíle, kdy klaun dělá lívance a zapomene na ně, kdy otvírákem na konzervy otevírá dveře, ty jsou trošičku trapné a bez nápadu. Ani ten robot nedostal větší využití. I dnešní děti film tak z půlky zaujme, ale jak řekl náš pětiletý syn, robot je zábavnější než klaun.(22.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace