Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1925 nachází proslulý americký archeolog Desmond Jordan starý rukopis, dokazující existenci bájné Mluvící hory. Vědecká bádání ho přivedou až na Saharu, do kraje neproniknutelného moře písku a kamene, v jehož nejzažším koutě se údajně tajemná hora se svým legendárním pokladem nalézá. Na své pouti k ní musí ovšem Jordan překonat nejednu nebezpečnou překážku. Nehostinný pouštní kraj trápí své návštěvníky žízní, pronásleduje je náhlými bouřemi, ve dne je oslepuje zářícím sluncem, aby je v noci nechal strádat nesnesitelnou zimou a vystavil je věčné samotě. Jordan si však na přílišnou samotu stěžovat nemůže. Jeho pronásledovatelé se vždy zjevují nečekaně a nepozorovaně. Vidina získání tajemného pokladu činí z pouštních pirátů divoké krvežíznivé lovce a z příslušníků cizinecké legie zaslepené fanatiky, jejichž nástrahám musí nadšený vědec na své cestě za poznáním na každém kroku čelit. Jeho opravdovým vítězstvím však není odhalení tajemství záhadné Mluvící hory, ale setkání s tajemným kmenem obyvatel této hory - lidí velmi zvláštních, vládnoucích nesmírnou vnitřní silou, nebojácných a odhodlaných ke všemu. Jejich poslání a myšlení však pochopí Desmond až mnohem později... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

dr.jacoby 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je pre mňa zaujímavý hlavne vynikajúcou hudbou od Ennia Morriconeho. Počúvnie jeho soundtracku je jednoducho skvelý zážitok. Niekoľko motívov, ktoré zkomponoval pre tento seriáj je naozaj krásnych. A v samotnom seriály ma najviac mrzí zbytočná smrť múdroho Sholomona, proti zlu treba bojovať a nie sa mu poddať. ()

provitamin 

všechny recenze uživatele

Kedysi veeeľmi dávno som kúsok z toho videl, ale takmer vôbec nič som si nepamätal. Teraz o dlhé stovky rokov neskôr to už pripadá komicky, slabé herecké výkony, bezkontaktné súboje, nechtiac úsmevné dialógy a s výnimkou posledného dielu aj dejovo relatívne nudné. A aj tie milostné scény sú také že si nevedia poriadne zasunúť jazyk to pusy, sa cmukajú ako na základke. Dal by som 2 hviezdy, ale fešná Anthea, relatívne dobrý posledný diel a super hudba Ennia Morriconeho to nakoniec vyťahuje do priemeru. ()

Reklama

rbrandt183 

všechny recenze uživatele

Tento miniseriál som si pustil tak snáď po 25 rokoch, čo som ho videl v telke. Okrem motívov piesočnej Sahary som s istotou vedel, že ma čakajú najmenej dve scény, ktoré mi nedali spať, a v oboch prípadoch s hadmi: tá prvá, ako kalifov had pripláva hneď zo začiatku k odsúdenému vazňovi v bazénku, a tá druhá, keď El Hallemovi trčí len hlava z piesku a v sebeobrane odhryzne hadovi hlavu. Inak akčné scény s mečovaním a šablovaním plynú i po rokoch rýchlo, na rozdiel od tých s dialógmi. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Tajemství Sahary má v sobě tajemství, ale hloupé, romantiku, ale plytkou, exotiku, ale kýčovitě idealizovanou... Postavy jsou schematické, On je krásný, odvážný, milující, Ona je krásná, odvážná, tajemná a milující. Padouch nemá slitování, pase jen po svém blahu a všude rozsévá zlo. Když si takovéhle postavy začnou povídat, radost si zacpat uši. Atd. atd. Hlavní pozitivum Tajemství Sahary je , že má v sobě Saharu a ta učarovat dokáže. Hlavně v případě, když je opravdu a dokonale pustá. Ale i ona by si zasloužila zajímavější záběry. ()

djcremo 

všechny recenze uživatele

Pre niekoho teraz sa tento mini seriál môže zdať nezaujímavý, ale tí skôr narodený mi určite dajú za pravdu, že v tejto dobe to bol jeden z najlepších minisérii a všetci sme naňho tešili. Teraz keď som si ho po dlhom čas pozrel, tak som si zaspomínal na staré časy a len som uvažoval ako by vyzeral s možnosťami, ktoré sa naskytujú dnes. Celú minisériu ešte umocňuje hudba Ennio Morriconeho. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Pasáž, kterou Jordan (Michael York) na začátku první epizody čte ve starověkém textu a která hovoří: „Byli tu předkové, jsou tu a vždy budou,“ je převzata z pasáže smyšlené knihy „Necronomicon“, jenž vystupuje v příbězích hororového spisovatele H.P. Lovecrafta. Ale podle scénáře došlo ke změně významu, zde je interpretováno jako laskavé proroctví o blíže neurčených „předcích“, zatímco v Lovecraftově originále se vztahuje k temnému ohrožení existence lidské rasy a Země. Scéna je zobrazena jako odehrávající se ve Vatikánské knihovně, ale ve skutečnosti byla natočena v Atriu svobody Památníku Viktora Emanuela II. v Římě (Itálie). (Rattus Rattus)
  • Mluvící hora je představována geologickým útvarem Gara Medouar v Maroku, kde se mj. natáčel i film Mumie (1999) a Spectre (2015). (Rattus Rattus)

Reklama

Reklama