Cyborg

• Česko Kyborg (více)

Amerikou 21. století zmítají sociální nepokoje. Zuří smrtící epidemie a život se pro obyvatele stává děsivou a krutou noční můrou. Jen Pearl Prophet (Dayle Haddon) - kráska, která je napůl člověk a napůl robot - zná způsob, jak proti nákaze vyvinout účinnou vakcínu. Ale během její zoufalé cesty pro látky potřebné k výrobě léku je Pearl zajata kanibalským gangem Pirátů, který si chce protilátku nechat pro sebe a ovládnout s její svět! Jen schopnosti statečného bojovníka s mečem Gibsona Rickenbackera (Van Damme) mohou zachránit ji i zbytky civilizace! (Bontonfilm)

otík

V tomto postkatastrofickém snímku, kdy lidstvo je ohroženo morem a jakýmisi vojáky, uvidíme mladičkého Van Damma, pár otřesných akčních záběrů, hodně flashbacků, mnoho zbytečných a špatných záběrů, úsměvné (ale špatné) projevy herců neherců v čele s otřesným hlavním padouchem, absolutně žádné napětí nebo náznak děje. Je to slabota, ketrá se dá zapamatovat snad jen díky ukřižování Van Damma, které jakoby vypadlo ze scény Arnieho Barbara Conana. Hudba: Kevin Bassinson ()

sir-dave odpad!

Vam Damme ve svých počátcích se svým pověstným kopem z otočky. Vidět to kdysi jako malý, patrně bych šel zhodnocením o málo výš. V dnešní době těžko sledovatelné.. Nejvíce utkvěla v paměti podivní atmosféra, nezničitelný JCVD a grimasy Vinceta Klyna. ()

Sabrewulf

Van Damme, Sly i Arnie mají jak áčkové (nebo alespoň áčkově vypadající) filmy, tak béčkové braky (viz komenty Cobra, Running man...). Tohle už není ani to céčko. Hodně filmů v mých dětských očích vypadalo dobře a já procitnul až v dospělosti, ale Cyborg je příklad filmu, kdy i jako děcko jsem poznal, jak amatérsky je to celé natočené a sestříhané. Záběry během akce kolikrát na sebe vůbec nenavazují. Hudba je nejspíš braná z 8mi bitové konzole Sega Master System, ty samply už jsou fakt hodně low cost a z neustálého "dummmm luuu-luuuuu, dummm luuu-luuuuu, dumluululululuuuu...." už po čase skoro bolí hlava. Nevyrovnanost ratingu je až zvrácená, na jednu stranu máme na záběru mrtvolu ukřižované nahé ženy s pekáčem, hnedka vedle mrtvolu ukřižovaného nahého chlapa i s pytlíkem, ale podříznutí lidí je mimo záběr, jakoby to bylo cenzurováno na skopčáckých programech Pro7 či RTL. Jedna hvězda za Ralf Moellera, který s tou trvalou vypadá jako zpěvák z Rhapsody a za celkem stylového záporáka, ze kterého mělo jistě nejedno děcko noční můry. ()

A.Beech

"Hraje tam Ralf Moeller, to si musím pozrieť (nevadí, že ten film vyzerá zle)." Film začal PRÁVE (pôsobivou) akciou Moellera, ktorého o 2 minúty zabili. Ostalo ešte 84 minút do konca bez Moellera (dosť vtip) podradnej akcie. Myslím, že po 20 minútach som to už nezvládal pozerať. ()

Sfinkter

Tady je to jasné, kdo viděl, ví. Kdo neviděl, neuvěří. Partička chuligánů ne nepodobných klukům ze Slipknotu si na Jeana prostě nepřijde. Celkově jednoduché se slušným množstvím stylových bitek. ()

A.L.E.S.

Tak jsem zase jednou šlápnul vedle. Jestli budu chtít někdy vidět nesmyslné souboje dvou naštvaných lidí, zajdu si před naši hospodu. Tohle absolutně nemělo ani hlavu, ani patu, ba ani žádný prostředek. Předpokládal jsem, že to bude "více sci-fi", ale prozatím jsem si všiml Jeana-Clauda, jak se pere se záporákem. Když jsem na konci filmu uslyšel větu "Předala jsi ta data?", pochopil jsem, že jsem nepochopil asi vůbec nic. O žádných datech nebyla ani zmínka. Ale na druhou stranu se mohl někdo zmínit, že jde o data tajná. Každopádně tak promarněný čas to nebyl, udělal jsem si z něj šestidílný seriál, u kterého jsem se aspoň hezky najedl. Hodnocení tedy kolísá mezi odpadem a jednou hvězdičkou. ()

Chris Masters

Bohužel u tohoto filmu jsem usínal.A když byl konečně konec, hluboce jsem si oddychl.Pana Van Damma mám moc rád, ale tenhle film vážně ne. ()

ywo666

Na toto som už starý. Súboje nič moc a hlavný záporák reve snáď počas celého záverečného súboja. Záverečné KO dal Van Damme štýlovo, ničmenej zažili sme už aj lepšie časy. 2*. Rok 1989 vyhral Lundgren. ()

lennyd

Civilizace jak ji známe již neexistuje. Lidstvo se potýká se smrtící epidemií, sociálními nepokoji i boji o holý život. Nyní je ale naděje na záchranu - existuje vakcina, a její složení je pečlivě uloženo v paměti kyborga-ženy, a stačí ji jen doručit včas na to správné místo. Kyborga se ale zmocní šéf zločinecké bandy Fender, který chce vakcínu zneužít pro svoje účely. Naštěstí je zde osamělý bojovník, Gibson Rickenbacker (Jean Claude Van Damme), který má s Fenderem své nevyřízené účty a jako jediný je schopen vakcínu - a celý svět - zachránit... Celé roky jsem měl za to, že Kyborgem měl být JCVD (asi jsem si to celé smotal s Univerzálním vojákem). Nicméně právě kvůli JCVD jsem si tento pětadvacet let starý film sehnal a jednoho večera zkoukl - ale asi jsem se měl raději podívat na toho Univerzálního vojáka. Byť jsem si v několika scénách připomněl filmu typu Mad Max nebo Waterworld (to asi ten šílený vůdce banky a post-apokalyptický svět), po zbytek filmu jsem se dost nudil (a taky jsem čekal, že Kyborg bude když už zachraňovat lidi, a ne čekat na lidi až zachrání jeho)... ()

noriaki

Albert Pyun měl pocit že točí hluboký příběh o rozervaném mesiášovi přinášejícím novou naději do trpícího světa. Jenže co čert nechtěl, vyšlo mu z toho plytké béčko jakých byly osmdesátky a devadesátky plné. Kyborg se směle zařadil po bok takových pokleslých sci-fi, jako je Útěk z Absolomu s Rayem Liottou, nebo Fortress s Christopherem Lambertem. Pohříchu je z nich nejhloupější, nejméně zajímavý a nejhůře zahraný. Kladem není ani Jean-Claude Van Damme v hlavní roli, ani urputně budovaná, přesto úplně jalová atmosféra. Jestli chcete vidět jak vypadá béčko s přesahem a myšlenkou, podívejte se radši na Běžícího muže. ()

pursulus

Cosi.¬         Mám rád tenhle snímek. Přes to jej neoceňuju čtyřmi nebo pěti hvězdami, poněvadž vím, že takovou hodnotu nemá. Nižší hodnocení mi ale nebrání v tom, mít jej rád.¬                 Je v něm cosi... nehotového a touženého, co se prolíná celým dějem a o čem nepřímo vypovídají jeho postavy. Mám pocit, že kdyby měl jeho režisér dostatek času a prostředků, vzniklo by něco... výjimečného. Něco lepšího než filmová trilogie Pán prstenů — něco opravdového.¬                 (Doporučuji patrně zasvěcený komentář uživatele JFL, zvláště tu první polovinu.) ()

Ravi

Čisté béčko s výraznou béčkovou hudbou, obsazením, dramatizací a skoro amatérským střihem. Pokud tohle přijmete, není to až zas tak špatné. Kyborg má hlavu a patu, několik dobrých akčních scén i pár nápadů. Poctivě vydřených 40% = 2/5 ()

Pecival

Musím připustit, že jsem se na toto veledílo velmi těšil. A hned narovinu přiznám, že jsem byl absolutně nadšen. Hned úvodní minuty byly super a navnadili moje béčkové čidla na naprostý vrchol. Film plul dál velmi svižným tempem a fakt, že film nemá žádnej děj (nebo aspoň bych se to tak neodvážil nazvat) vůbec nevadí. Pár solidních bitek se tu najde a ikdyž jsou v nich viditelné boty jako hrom a protivníci hlavního hrdiny se chovaj absolutně dementě. Kapitolou samu pro sebe je finální souboj dvou hlavních postav. Oba představitele se u toho tak kouzelně šklebí a totalně přehrávaj (Van Damme to ostatně dělá ve všech vrcholných bitek své rané tvorby) až sem se řechtal na celé kolo. Vůbec záporák je bezva, když už je na plátně má to šmrnc :) Přes zmíněnou chválu ale nemůžu dát hned pět hvězdiček, protože film odsunuje z absolutního Olympu několik nedodělků. Předevšim to sou slabší kostýmy - autoři se měli víc inspirovat Mad Maxem 2 a přilačit na kůži :) Dále jsem postrádal aspoň jednu erotickou scénu jak se na podobný film sluší - a přitom příležitostí bylo dost. Suma sumárum to je ale skvělá podívaná .... ()

ImNotThere

Prototyp béčka, o které jsem náhodou zavadila, když jsem nešťastně zakopla o ovladač. Lituji toho, ale přepnout se nedalo. Ta trapnost na mě měla hypnotizující dopad. Ráda bych si jen tak pro legraci přečetla scénář, pokud někdo nějaký sesmolil. Těžko se to pozná, když za něco málo přes hodinu sledování slyšíte něco jako: 'Aaaaaaaaaaaa! Pohyb! Aaaaaaaaaaa! Sejměte ho!' ..... **motherfucker** ()

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun