Rychlejší než smrt

Rýchly a mŕtvy

Rýchlejší ako smrť

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

Sam Raimi se v tomto filmu silně inspiroval nastolenou linií mistra špagety westernu Sergia Leoneho. Pohyby kamery, hudba a celkové aranžmá je velmi podobné Sergiovým filmům. Avšak Sam přináší i lehce komiksový nádech a menší experimenty. Herecké obsazení je více než nadprůměrné. Krásná Sharon, charismatický Russell, Hackamnn a mladý Leonardo TITANIC DiCaprio. Scénář je jednoduchý a snaží se nastínit všechny charaktery co nejrychleji a film je poté velmi odhadnutelný.(28.11.2004)

Fajnový western s hereckými esy. Je to o něčem jiném než hromada westernů a to je dobře. Napínavé souboje se mísí s děním v malém městečku, ve kterém vládne pevnou rukou šerif - Gene Hackman. Sharon Stone si přijíždí pro pomstu... 75%(28.12.2007)

Western, ktory sa s klasikami zanru porovnavat neda, to mi vsak vobec nevadi. Dejovo neprekvapi, ale ma vinikajuce herecke obsadenie ( Gen Hackman je podobne ako v nezmieritelnych proste bezchybny - hnusny zaporak) a kaubojsky turnaj, ktory je takou obdobou arenovych bojovych filmov, kde sa stretavaju bojovnici s roznymi umeniami. Proste Krvavy sport medzi westernami. Podarena popcornova zabava. (7.7/10)(10.10.2007)

Western to sice je průměrný (navíc nechápu, proč v něm má právě Gary Sinise takovou velkou roli:)) a Russel Crowe bez vousů taky není nic moc, ale Gene Hackman je naprosto neodolatelně odporný...stejně jako DiCaprio, jehož role oplývá nejpřitažlivějším vyvrcholením jaké si jen lze v jeho případě přát;))(21.1.2003)

Sam Raimi dal dohromady luxusní partičku a vydal se točit soubojový western. Škoda že jsem nedával pozor a nezachytil jsem Bruce Campbella, který pochopitelně nesměl chybět. Sharon Stone opět ukázala jako v zpočátku 90. let několikrát, že se může čím chlubit. 70%(2.1.2015)