Rychlejší než smrt

Rýchly a mŕtvy

Rýchlejší ako smrť

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

Rychlejší než smrt, to je western, na který se vždycky rád podívám. Láska Sama Raimiho k tomuhle žánru, který o tři roky dříve vzkřísili Eastwoodovi (nepřekonaní a nepřekonatelní) Nesmiřitelní, je vidět v každé minutě. Raimi cituje slavné filmy, nebojí se dokonce vykrást jeden z nejslavnějších (ano, Tenkrát na západě), dělá si, co chce, dělá to zábavně a dělá to spolu s plejádou špičkových herců. Jasně nejlepší jsou Gene Hackman (skvěle dabovaný Vladimírem "To jsem bláázen" Brabcem), Leonardo DiCaprio a Russel Crowe. Sharon Stone je coby hrdinka zajímavá, nicméně vyčnívat mezi ostatními (nebo s nimi držet alespoň krok) se jí nedaří. Pochvala patří Silvestriho "morriconeovské" hudbě i parádní kameře. Zábava za čtyři hvězdy.(13.11.2010)

Já v tomhle minidílku spatřuji hlavně černohumorné narážky na odkazy dob minulých. A pokaždé, když tuhle násilnou frašku z dob Divokého Západu vidím, obdivuji čím dál tím víc Raimiho režijní styl (který si značně pošramotil -pardon- dovařil až Spidermanem). No a také zásadní zlom v jeho kariéře, kdy už začal prstíky strkat do hollywoodské bezedné truhličky. Moc dobře mu to jde s herci, tedy spíš tím mám namysli výběr herců pro určité typy postav.(20.11.2005)

Western to sice je průměrný (navíc nechápu, proč v něm má právě Gary Sinise takovou velkou roli:)) a Russel Crowe bez vousů taky není nic moc, ale Gene Hackman je naprosto neodolatelně odporný...stejně jako DiCaprio, jehož role oplývá nejpřitažlivějším vyvrcholením jaké si jen lze v jeho případě přát;))(21.1.2003)

• Faidra

Tenhle western je inovativní jen v tom, že místo hrdiny, přijíždějícího se pomstít zákeřnému padouchovi, tu máme hrdinku. Což je navíc nevyužito, na místě Sharon by klidně mohl být chlap a nebylo by třeba měnit vůbec nic kromě milostné zápletky s Cortem (ano, i Russell Crowe má ve své filmografii snímky, kde spíš překáží než co jiného), která navíc do filmu vůbec nezapadá a působí dojmem, že ji tam scénáristé přihodili na nátlak šéfů, kteří tam nějakou milostnou scénu prostě mít museli, "když už tam je Sharon." Film si to bezpečně sviští ve vyjetých kolejích westernových klišé a bez odboček dojede do očekávané stanice. Jediné překvapení pro mě skýtá tím, že po náležitě padoušském Hackmanovi mi tu připadá nejlepší DiCaprio, který se neobvyklé role zhostil se ctí a znovu mi připomněl, že bych nad ním jako nad hercem rozdodně neměla ohrnovat nos.(5.7.2007)

• LiVentura

Přítomnost Japonců jde silně cítit ve scénáři, který je opravdu pitomý!!!! Obsazení dobré, Raimi se trochu ustřelil. Ten konec by zasloužil vystřihnout... :-()(4.1.2010)

• - Poslední film Woodyho Strodea. (D3VIL)

• - Milostná scéna mezi Russellem Crowem a Sharon Stone byla sice natočena, ale režisér Sam Raimi spolu s Sharon rozhodli, že to není nutná část příběhu a z filmu ji vystřihli. Nicméně jen z americké verze a ve většině světa zůstala. (cariada)

• - Prosazení Russella Crowea osobně zajistila Sharon Stone. Producenti z toho ale nijak nadšení nebyli, protože si do této role nepředstavovali téměř neznámého herce. (Karlos80)