Rychlejší než smrt

Rýchly a mŕtvy

Rýchlejší ako smrť

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Hvězdní Stoneová, Crowe, Hackman a DiCaprio ve westernovém příběhu o pomstě dívky, nyní již ženy, za smrt jejího otce šerifa rukou bezcitného zloducha. Ten pořádá pravidelnou střeleckou soutěž, jejímž cílem je zabití jeho protivníků. Slabinou filmu je dost předvídatelný a monotónní scénář, já si např. v pohodě tipnul závěrečnou čtveřici střelců (Strakatý kůň tam není...) i průběh finále. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=NfRrEUz62Lw(5.1.2010)

***Celkem 92%***TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// PLUS: hvězdná herecká sestava, tehdy již veterán Gene Hackman a pro mě již známá tvář Leonarda DiCapria a taky méně okoukaná Sheron a skoro nezmámí Russle Crowe, dnes jsem si však všechny herce užil trochu jinak, líbila se mi hudba, napětí a emoce, které ve mě film vyvolal a rovněž mě oslovil systém soubojů MINUS: řekněme že by mi nějaký remake nevadil, ale zatím o žádném nevím./// Shrnutí: Pro mě jeden z nejlepších westernů 90. let, který jsem poprvé viděl, když mi bylo asi 12 let. Zanechal ve mě zvláštní pocity a zároven ve mě probudil hravého ducha, kdy jsem si na papírky sepsal všechny známe kladné, ale i záporné postavy a hrdiny, stejně tak i kamarády a udělal největší westernový souboj všech dob. Vlastně mi to vydrželo dodnes (pořádání turnajů). Tak mi řekněte jak by jste hodnotili film, který vás tolik ovlivnil :-)(6.6.2013)

Od Raimiho a takového hvězdného obsazení jsem čekal jasných 5*, takže trošku zklamání, ale v žádném případě jsem se nenudil.(6.1.2003)

Sice se Stoneová do svojí role moc nehodí a ani jí moc nezvládá, alespoň je ale fakt sexy. Ostatní postavy jsou již ale zahrány dokonale. Hackmanovi skutečně sedí westernoví záporáci. K tomu přidejte nádhernou hudbu a opravdu odvázaný a divoký příběh a dostanete skvělé, odlehčené westernové překvapení.(11.2.2006)

Ten film není špatný, jen není v ničem příliš originální. Co chvíli si při sledování budeet říkat "hergot, tohle už jsem někde viděl". A je to tak, viděl. Mr. Raimi kopíroval slavnější kousky o 106. Na druhé straně, na Sharon se kouká fakt dobře. A mrtvý DiCaprio je taky super.(11.5.2007)