poster

Rychlejší než smrt

 • USA

  Quick and the Dead, The

 • Slovensko

  Rýchly a mŕtvy

 • Slovensko

  Rýchlejší ako smrť

Western / Dobrodružný / Akční

USA / Japonsko, 1995, 103 min

 • Xmilden
  ****

  Sam Raimi dal dohromady luxusní partičku a vydal se točit soubojový western. Škoda že jsem nedával pozor a nezachytil jsem Bruce Campbella, který pochopitelně nesměl chybět. Sharon Stone opět ukázala jako v zpočátku 90. let několikrát, že se může čím chlubit. 70%(2.1.2015)

 • gouryella
  ***

  Sice jen průměrná westernová podívaná, ale dala alespoň filmovému světu vědět, že existuje herec Russell Crowe.(17.10.2002)

 • BadoXXII
  ***

  Kuriózny western. Má slušnú výpravu, nápadité duelové prestrelky a plejádu zaujímavých hercov, no celý film je brzdený nudnou báchorkou o pomste (je skopírovaná z Vtedy na západe, no úroveň westernovej klasiky nedosahuje), slabým scenárom a topornou hlavnou predstaviteľkou. Natočené je to však pekne.(4.4.2012)

 • Faidra
  **

  Tenhle western je inovativní jen v tom, že místo hrdiny, přijíždějícího se pomstít zákeřnému padouchovi, tu máme hrdinku. Což je navíc nevyužito, na místě Sharon by klidně mohl být chlap a nebylo by třeba měnit vůbec nic kromě milostné zápletky s Cortem (ano, i Russell Crowe má ve své filmografii snímky, kde spíš překáží než co jiného), která navíc do filmu vůbec nezapadá a působí dojmem, že ji tam scénáristé přihodili na nátlak šéfů, kteří tam nějakou milostnou scénu prostě mít museli, "když už tam je Sharon." Film si to bezpečně sviští ve vyjetých kolejích westernových klišé a bez odboček dojede do očekávané stanice. Jediné překvapení pro mě skýtá tím, že po náležitě padoušském Hackmanovi mi tu připadá nejlepší DiCaprio, který se neobvyklé role zhostil se ctí a znovu mi připomněl, že bych nad ním jako nad hercem rozdodně neměla ohrnovat nos.(5.7.2007)

 • kitano
  ****

  Western, ktory sa s klasikami zanru porovnavat neda, to mi vsak vobec nevadi. Dejovo neprekvapi, ale ma vinikajuce herecke obsadenie ( Gen Hackman je podobne ako v nezmieritelnych proste bezchybny - hnusny zaporak) a kaubojsky turnaj, ktory je takou obdobou arenovych bojovych filmov, kde sa stretavaju bojovnici s roznymi umeniami. Proste Krvavy sport medzi westernami. Podarena popcornova zabava. (7.7/10)(10.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace