Sex, vražda a pomsta neboli nikdy zábavnejšie. Ned Ravine je policajt a neprekonateľný advokát v jednej osobe - v uliciach je množstvo zločincov, ktorých treba najprv chytiť a vzápätí ich obhájiť na súde. Ide totiž zväčša o obete spoločnosti a desivých drám z mladosti. Ned je natoľko pohltený svojou prácou, že nemá čas na svoju manželku Lanu, ktorá sa ho s milencovou pomocou rozhodne zabiť, aby po ňom mohla dediť. Rovnaký zámer má aj prepustený zločinec Max Shady, ktorý viní Neda z toho, že ho pred rokmi nedokázal obhájiť. Navyše má hrdina čo robiť, aby sa ubránil svojej zvodnej a bohatej klientke Lole, ktorá ho chce dostať do svojej postele. Pomáha mu síce milujúca sekretárka Laura, lenže tá má tiež dosť starostí vyrovnať sa s desivou spomienkou z minulosti... (oficiální text distributora)

MI-380

Osvěžující parodie na Základní instinkt, Noci s nepřítelem a noir vůbec. Dlouho už jsem žádnou neviděl a to je asi jeden z důvodů proč má spokojenost jde proti místnímu průměru: 70% (zatím 435 hodnotících je na 55%). ()

Hanys_

Těžká bída, která dokazuje, že špatné parodie uměli amíci točit i kdysi. Spousta situací je tu hnaných až do absurdna, ale boužel nejsou vůbec vtipné... ()

Bohemák

Pro mě jedna z vydařenějších parodií na filmy plné "drsných a složitých" hrdinů. Pár vynikajících fórů dá snadno zapomenout na trochu hluchá místa. ()

arcticsky

Extra dobrá a pěkně "suchá" parodie...."Vy umíte hebrejsky?......Ne, ale umím číst titulky". Pro mne lahůdka, proč to nefunguje na csfd, nevím, netuším, nechápu.... ()

Besyn

Velmi zdařilá parodie,ale musíte znát ty filmy (Základní instinkt,Osudová přitažlivost atd),jinak to není ono. ()

Muso

Nedá sa vôbec povedať, že by tam tých fórov bolo málo, skôr naopak. A to je pravdepodobne aj ten kameň úrazu, že často vyznievajú tie vtípky do stratena a chvílami pôsobí táto paródia dosť plocho. Celkovo by som to až tak nezatracoval a ak poznáte pôvodné parodované thrillery, bude sa baviť. 50% ()

Bluerider

Ne tak dobré jako starší Reinerova pocta filmům noir Mrtví muži nenosí skotskou sukni, ale i tak jsem se velmi dobře bavil. Zábava je pochopitelně lepší, pokud znáte filmy, které se zde parodují (erotické thrillery 90. let, Noci s nepřítelem, Mys hrůzy, ale třeba i Pojistka smrti). Velmi dobrý casting, především trojice hlavních ženských postav (manželka Kate Nelligan, sekretářka Sherilyn Fenn a femme fatale Sean Young) je úchvatná. ()

charles3

Nemohu jinak, Reiner si mě získal už Mrtvými muži bez kiltu a toto je jeho další vydařená parodie, která je o jednu až dvě třídy nad průměrem. Hebrejština v parku a příprava atentátu na manžela s modelem travnatého pahorku v Dallasu mě pobaví pokaždé :-) ()

Vlkodlak13

Je pravda, že neznám původní filmy, které tento snímek paroduje, takže jsem to bral jako normální či samostatný film se solidním humorem. Nejvíc jsem se smál u scén, kdy měla na botách něco přilepeného - toaleťák, papír, plechovku atp.. Dost mě rozesmála i ta scéna s kouřem v tom nevětraném podniku, pořád jsem si říkal, aby to nebylo jen pár vteřin a nepůsobilo nepromyšleně, nakonec to povedeně protáhli. Sice tam byly i nevtipné scény, ale to mi nevadí, protože kvůli těm vtipným se na to rád podívám znovu. Příkladem ty nejlepší: policista blbec co nepozná, že mu žena zahýbá, hlučné holení, "co skutečná žena dokáže se sponkou", Laura versus Lola, cigareta v nose, "tichý" odchod milence, srážka s autobusem, polití vodou z kelímku, větrák v autě a následný účes, cesta dodávkou, nekonečný zásobník při střelbě ve vlaku a mnoho dalších. Hlavně nesmím opomenout i všudypřítomného trumpetistu. Taky mě překvapil ten závěr, který se zajímavě změnil na thriller. ----- Tento film rozhodně doporučuji. Pro ty co se rádi zasmějí nebo kouknou na své oblíbené snímky v novém světle je tento film jako dělaný. ()