Stůj při mně

• USA Stand by Me (více)

V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr mluví s přítelem o nalezení mrtvoly hluboko v lesích a Gordie spolu s bojácným Vernem, tvrďákem Chrisem a odvážným Teddym zorganizuje výpravu za dobrodružstvím, která se změní v odyseu, při níž chlapci poznají především sami sebe. Cesta začíná nevinně, ale sen o tom, že se stanou hrdiny města, všechny čtyři podrobí zkoušce, jakou si nedokázali představit. (oficiální text distributora)

Alf

trochu strašení, trochu psychoanalýzy, trochu...film jako kdyby se nemohl rozhodnout, co vlastně chce říct, takže nakonec - tedy pro mě - vyznívá dost naprázdno, pokud nechci rovnou říct, že neřekne skoro nic, jinak - o tak dobré kamarády bych snad ani nestál, i kdyby měli být "těmi nejlepšími, co jsem kdy měl"... ()

Jorge-Z

Cesta čtyř kamarádů k mrtvému tělu. Děj je hodně předvídatelný, leč nevšední. Herecké výkony všech čtyř chlapců jsou impozantní, nejvíce však vyčnívá River Phoenix. ()

Mikino00

Příjemný film o výpravě mladíků za dobrodružstvím, kde poznají svět mimo své městečko, a každý si nese nějaký ten neduh v sobě. Je to natočeno tak, že to nemůže nikoho urazit, herci jsou dobře typově vybráni a hudební doprovod z té doby skvěle podkresluje atmosféru. ()

simply

Po vykoupení asi nejlepší filmová adaptace Stephena Kinga. Nádherné melancholicky- lyrické dílo o nadcházející dospělosti a věrnosti přátelství. ()

Kacitr

Knihu jsem četla ještě na základní škole. Opravdu mě zasáhla, moc se mi líbila. Nevěděla jsem, že existuje film, tudíž jsem ho viděla až teprve někdy před několika dny. To kouzlo, které mě chytlo při čtení nezmizelo. Nádhera. "It happens sometimes. Friends come in and out of our life like busboys in a restaurant." ()

NJD

Děkuju The Big Bang Theory, respektive Wil Wheatonovi za připomenutí tohodle filmu. Fakt to stálo za to :) ()

Ollie235

Dobrodružství, ve kterém není tak důležitý cíl, jako samotná cesta. Během ní si totiž skupinka dospívajících kluků stihne promluvit o důležitých životních otázkách (co je sakra ten Goofy?), upevnit své přátelství a uniknout před problémy obyčejného maloměstkého života. Příjemný film, který ve mě vyvolal nejednu vzpomínku na dětství a překvapil dobrými dětskými hereckými výkony. Silné 4*. ()

Klajnik

Dobře se na to kouká, ale chybí tomu propracovanost, jenž postavám v knize dávala smysl. Když kluci ve dilmu říkají to co říkají, tak tak činí, jelikož to bylo někde napsáno. Jde z toho cejtit papír. Papír, na lterém to smysl dává. ()

Emo-haunter

Prostý dobrodružný příběh o síle přátelství a přechodu mezi dítětem a dospívajícím člověkem. Lepší tři hvězdičky. ()

Oralfabet

Má to super dobrodružnou letní atmosféru a tak, ale ta hlavní čtyřka mě moc nebrala, i když kluci to asi zahráli dobře, obzvlášť River Phoenix. Corey Feldman mi tady přišel strašně nesympatickej a otravnej, až mě skoro zaráží, že byl schopen jednoho dne stvořit takový masterpiece jako Angelic 2 the Core. Heh. Líbilo se mi, že Vern přinesl hřeben. 7/10 ()

Renfield

Postupem času začne být nedůležité, za jakým cílem kluci vlastně jdou, když ten opravdový cíl je jediný, dospět. Výborně obsazené a tím samozřejmě i zahrané dobrodružství, v němž zásadní roli hraje i okolní příroda. Protože scény nocování v lese, nebo setkání se srnkou jsou opravdu magické. 80% ()

Marius_ss

Úplne zaslúžene sa tento film drží v TOP5 filmových adaptácií kníh Stephena Kinga. Ak by som na tento film natrafil už v detstve, a nie až teraz, tak by to možno bolo aj za 5/5. Každopádne jeden z najlepších road movies, aké som videl. Kto bol chlapcom v 90tych, či skorších rokoch, tam isto nájde nejaké paralely so svojím vlastným detstvom. ()

Emzet

Úchvatný film o síle dětského přátelství se skvělou přírodou, skvělou dobovou hudbou, skvělou atmosférou (ta padesátá léta na vás přímo sálají), skvělým Riverem Phoenixem a Kieferem Sutherlandem... Jedna z nejlepších Kingových adaptací, ne-li nejlepší... ()

Maslord

Tento film si pamätám z detstva, videl som ho prvý krát na satelite a keďže som bol vo veku asi ako hlavné postavy dobrodružno sa mi veľmi pozdávalo, veľmi rád si spomeniem a nedávno som si ho doplnil do filmotéky. Kto to nevidel, určite sa na to huplite, stojí to za to. ()

El Loco

„CHOPPER! SIC BALLS!“...Nečakajte žiadne strašidelné zážitky, ale skromný, no o to sympatickejší príbeh o priateľstve (reprodukujúci sčasti autobiografickú poviedku Stephena Kinga „TELO“) od Roba Reinera, o skupinke mladých svetákov z fiktívneho mestečka Castle Rock v štáte Maine (odtiaľ názov pre slávnu produkčnú spoločnosť Castle Rock Entertainment, ktorú Reiner spoluzakladal), ktorí sú vo veku, keď ich ešte nezaujímajú dievčatá, ale skôr dôležitejšie otázky, ako napr. kto by zvíťazil v súboji Mighty Mouse – Superman alebo aké zviera je vlastne Goofy, a ktorí sa chcú stať slávnymi objavením telesných pozostatkov ich nezvestného rovesníka Raya Browera. Z tohto dôvodu sa vydajú na dobrodružnú cestu, počas ktorej objavujeme u každého z nich určitý asociálny prvok, či rodinný problém, vyúsťujúci do psychickej traumy. Gordieho prehliadajú vlastní rodičia, ktorí sa nevedia spamätať z tragickej smrti jeho staršieho a (hlavne) obľúbenejšieho brata (a tak sa utieka k písaniu krátkych príbehov – napr. úžasný THE REVENGE OF LARD ASS HOGAN); Chris je stigmatizovaný zlou povesťou celej svojej grázelskej rodiny; Teddy má vyšinutého otca, ktorý sa nedokázal vyrovnať zo spomienkami na 2.sv.vojnu a „guľatého“ Verna podceňujú vlastne všetci z jeho okolia a považujú ho za obézneho strachoprda. Počas ich dobrodružného tripu sa u nich vyplavujú tieto problémy na povrch a sú s nimi konfrontovaní pred očami svojich najlepších kamarátov...V detských úlohách excelujú Wil Wheaton, Corey Feldman, Jerry O´Connell (kto by to kedy povedal, že bol kedysi taký „tlouštík“), ale hlavne River Phoenix (†), ktorého dospelé herectvo vyráža dych a je dôkazom jeho obrovského talentu, ktorý už, bohužiaľ, nemôže rozvíjať ďalej. Okrem toho sa vo vedľajších úlohách objavujú o.i. Kiefer Sutherland, Richard Dreyfuss alebo John Cusack. ()

Bukk

Valnou většinou milovaný River Phoenix spolu s Wheatonem vévodí celému snímku. I když je těžké takhle jmenovat, když všichni hráli jako o život. Příběh o přátelství a jedné dobrodružné cestě, která navždy poznamenala jejich další životní osudy mě nikdy neomrzí. >>I never had any friends later on like the ones I had when I was twelve. Jesus, does anyone?< ()

Chudobka

Moje oblíbená píseň byla první impuls. Ten film jsem chtěla vidět. Překvapilo mě, že je natočený podle knihy Stephena Kinga. Tolik citu u tohoto autora? Asi jsem mu křivdila. To tedy byl výlet! To bylo kamarádství! Jednoduchý příběh, pomalé tempo, to je přesně to, co mi vyhovuje. Vše si můžu v klidu prožít. Will Wheaton v hlavní roli se mi moc líbil, ale River Phoenix mě dojal. I chlapci přece pláčou. Stůj při mně, kamaráde. Není to nádherné, když při vás někdo stojí a nikdy neuhne? ()

Herman

Předlohu tohoto filmu mám rád a i když je film věrným obrazem povídky nedá se říct, že by mě filmové zpracování příliš oslovilo. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

30.06.2020

Friedman prekročí tmavú čiaru

Friedman prekročí tmavú čiaru

17.08.2005

V produkcii a réžii Adama Friedmana vznikne adaptácia knihy A FINE DARK LINE od Joea R. Lansdalea, ktorého Friedman dokonca ukecal, aby k filmu napísal scenár. Hlavnou postavou príbehu o dospievaní… (více)