foto

Casey Siemaszko

  • nar. 17.3.1961 (55 let)
    Chicago, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Casey Siemazsko /narozen jako Kazimierz A.Siemazsko/ je americký herec. Narodil se v Chicagu, ve státě Illinois, v Polsku narozeném otci Konstantymu, členu polského odboje za II.sv.války a anglické matce. Poněvadž jeho otec přežil věznění v koncentračním tábořa Sachsenhausen, získal jeho syn dostatek informací aby tuto zkušenost mohl sdělit ostatním lidem. Díky tomu dostal možnost komentovat historický dokument z tohoto období THE POLISH-AMERICANS /1998/.

Siemazsko absolvoval Goodman School of Drama na DePaul University v Chicagu stejně jako jeho sestra, herečka Nina Siemazsko. Má také bratra Corkyho Siemazska, který pracuje jako reportér/novinář pro noviny New York Daily News.

Jeho prvním filmem byl snímek CLASS /1983/, režiséra Roba Lowea, ve kterém hrál spolu s Johnem Cusackem, Andrewem McCarthym a Alanem Ruckem. Jeho nejznámějšími filmovými rolemi jsou ovšem Zemeckisova sci-fi komedie BACK TO THE FUTURE /1985/ a BACK TO THE FUTURE PART II /1989/ ve formě 3D. Jako Billy Tesio hrál ve filmu pro teenagery STAND BY ME /1986/ s budoucími hvězdami Kieferem Sutherlandem, Willem Wheatonem nebo Riverem Phoenixem. Jako Charley Bowdre hrál  v akčním westernu YOUNG GUNS /1988/ spolu s Charliem Sheenem, Kieferem Sutherlandem, Emiliem Estevezem a jako Curley v dramatu OF MICE AND MEN /1992/ podle stejnojmenného románu Johna Steinbecka. Také hrál hlavní roli v komedii THREE O'CLOCK HIGH /1987/. Měl pravidelnou roli v policejním seriálu NYPD BLUES /1993-2005/, kde ztvárnil postavu detektiva pro vnitřní záležitosti Pata Frakera. Jako hostující herec se objevil v seriálech ST.ELSEWHERE /1982-1988/, v sitcomu THE FACTS OF LIFE /1979-1988/, v krimi seriálu LAW& ORDER /1990-2010/ a LAW& ORDER: CRIMINAL INTENT /2001-2011/. V současné době /2012/ hraje Siemazsko detektiva Dana Williamse v krimi seriálu DAMAGES /2007-2012/. Svůj hlas propůjčil několika postavám v různých videohrách.

Ve volném čase se věnuje Zen budhismu, ovláda bojová umění Hapkido, Judo a Tai Chi.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace