Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

havLord

Krásná Meg, krásný Chicago - i když jen asi 2 minuty na začátku... ale pak krásnej New York, krásný osmdesátý léta, krásnej a tolik opravdovej příběh "napsáno životem" a dojemně krásnej, ač od začátku jasnej, protože pravidly žánru danej, konec. 90% (no kuwa, co jsem to poslední dobou za ufňukanou babu?!) ()

Vxxx

30 let po natočení jsem se na to konečně podívala. A ano, zaslouží si to být klasikou. Skvělá romantická komedie, která se nebojí říct pravdu. 5* ()

Riddick77

Fajn zápletka, povedené vtípky a celkově příjemná atmosféra. Nicméně Billy Crystal jako hlavní postava v romantickém filmu, kde má být milován neskutečně kouzelnou Meg Ryan? No, dalo se vybrat i lépe, leč o to je to zase opravdovější. Lehká variace na Krásku a zvíře? :-) 7/10! ()

GodComplex

Relativne obycejna romantika s kapku prepalenou povesti a lehce nesympatickym Billy Crystalem, kterou ale spolehlive zachranuje Meg Ryan se svym verejnym orgasmem. 5/10 ()

MikO_NR_1909

Toto je presne ten štýl, ktorý ako divák nevyhľadávam. Veľa expresionistických konverzácií pri minimálnom "pohybe". Frázy a vtipy často mimo moje emočné pole a ten "nasilu" cynizmus, ktorý sa premení na sebareflexiu... To nie no, ale oceňujem, že práve tou výstavbou a budovaním poznania druhého človeka možno spraviť závery, či ten druhý je pre teba ten pravý napriek svojim nedostatkom. Bolo to v podstate príjemné pozeranie s výraznou dobovou atmosférou. ()

Freemind

Po celé té chvále (allenovská atmosféra, bla, bla, bla) jsem čekal malý zázrak v navoněné žumpě romantických filmů. Ach, já bláhový! Schytal jsem to do oka slaďoučkým bonbónkem plným utahaných dialogů a křečovité snahy o ležérnost a humor. Plus newyorský pustý snobismus v nejhorším vydání, plus Meg Ryan, kterou ze srdce nesnáším, plus stupidní účesy a móda 80tých let. Aaaargh! ()

blackrain

Inteligentní a vtipná romantická komedie, která se nechala inspirovat docela jednoduchou otázkou. Můžou být muž a žena jen přátelé? Ne. Od dlouholetého přátelství je jen krůček k tomu, aby se z přátel stali milenci, i když si oba dva takovou možnost odmítají připustit. Stejně k tomu dojde. ()

Maq

Jako mladý jsem docela podobné vztahy zažil. Jako starý vysloužilec říkám: tohle nikdy, ani náhodou! Takhle láska nefunguje, takový pár prostě nemá šanci. Howgh. ()

swed

Pilířem úspěchu této romantické komedie jsou vtipné a přitom pravdivé dialogy mezi B. Crystalem a M. Ryan, kteří se snaží přijít na to, zda je možné, aby muž a žena byli pouze přáteli. Bravurní scénář je vyšperkován tolika pravdivými postřehy, že jen stěží uvěříte, jak se je všechny podařilo vměstnat do jednoho filmu. Crystal a Ryan nemají chybu, jejich chemie funguje na jedničku z hvězdičkou. "Když Harry potkal Sally" dnes právem patří k absolutní špičce svého žánru. 10/10 ()

PogoJoe

Na tomhle filmu se mi líbí výborně napsané dialogy a ze všech scén nejvíc ta s předstíraným orgasmem v restauraci s hláškou "Dám si to samé, co ona". ()

Lucjen

Harry a Sally - Crystal a Ryan vyzerajú ako pár naozaj skvele. Postup deja po piatich rokoch je precízny a úryvky s manželmi a ich príbehom su milé. Všetko je veľmi dobre urobené, nič sladké, nič chladné. Telefonáty ma dostali, naozaj som sa pobavila. Ale neviem prečo, nemôžem dať 5*. Nedokážem to vysvetliť, možno preto že Billy Crystal vyzeral trochu... neviem, nesympaticky? Ale to už je osobný názor a tak sú to dobré 4*. Jedna z najlepších romantických a naozaj odpovedajúcich žánru "komédii" // Pozreté po druhý raz ...videla som ten istý film? Zrejme som sa zmenila ja. Úžasné a má zaslúžených 5*. ()

Aleee89

Když si chce člověk odpočinout u filmu, ideální je romantická komedie. Dnešní zástupci tohoto žánru jsou bohužel dost často bezduchá a tupá dílka, na která většinou nemám nervy, proto lovím ve starých dobrých vodách. A ideální romantická komedie, která z vás neždíme potoky slz, která naplňuje obě slova z názvu svého žánru - romantika, komedie (čili se smějete), je právě film Když Harry potkal Sally. Navrch má film uvěřitelný a dobrý scénář, roztomilou Meg Ryan a z filmu čišící inteligenci, ne hloupost. Klasika, jak má být. ()

Fanucci

Milý film. Crystala a jeho humor mám rád. Navíc mezi ústřední dvojicí to fungovalo...ta "chemie", jak se tomu řiká:-) Výborně napsaná komedie - trochu mi to připomínalo Allena - jenom hlavní postava byla trochu méně neurotická:-) ()

Lischai

Je to milé, nekonfliktní, pobavíte se, ale i pro mne byly zvěsti o nejlepší romantické komedii všech dob nepodložené. Harry sice potkal Sally, nic víc ale film nepověděl. ()

Martin741

Sympaticka romanticka komedia s vybornymi dialogmi a slusnymi hereckymi vykonmi. mam rad Meg Ryanovu, toto je jeden z jej najlepsich filmov, ak nie uplne najlepsi : 95 % ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars