Samantha (Jennifer Love Hewitt) je americká študentka hudby na renomovanej londýnskej univerzite. Je bezstarostná, impulzívna a až po uši zamilovaná do svojho britského priateľa Iana (Paul Nicholls). Ibaže pre toho je prvoradá práca, na súkromný život nemá čas a svoju krásnu priateľku trestuhodne zanedbáva. Nevidí, ako ju pomaly ale isto stráca. Až keď osud tragicky zasiahne do ich životov, Ian si konečne uvedomí, čo Samantha pre neho znamenala, a jeho dušu pohltia neznesiteľné výčitky svedomia. Kiežby jej bol dokázal, ako veľmi ju miluje. Kiežby mohol zvrátiť čas a začať so Samanthou vzťah ešte raz odznova, s čistým štítom. Sila jeho lásky však prinúti samotný osud, aby zmenil svoje kruté rozhodnutie a zvrátil čas aj dôsledky tragických udalostí, ktoré sa už odohrali... (TV JOJ)

maseer2

poselství pěkné - važme si milovaných osob a dávejme jim pokud možno najevo, jak je máme rádi, protože život je kurva a člověk nikdy neví, co se může přihodit.. bohužel ale provedení bylo daleko méně "mastné a slané", než bych čekal, a chemie mezi ústřední dvojicí rovněž po většinu času moc nefungovala.. ()

BOURQUE

Jednoduchý milostný a hlavne z určitého hľadiska dosť dojímavý romantický príbeh. Len ten „obal“ príbehu by mohol byť trošku kreatívnejší. J. L. Hewitt v plnej kráse, veľmi sympatická a jednoducho neodolateľná. Pesničky v jej podaní nemajú chybu! P.S.: Slovenský preklad názvu filmu je takmer dokonalý. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

kersten

A ta som sa na tento film tešila. Nemôžem povedať že bol zlý, to nie. Nudný to áno. Miestami. Čakala som príbeh v duchu P.S. I love you, ale nedočkala. Namiesto toho mi predostreli nelogické a maximálne nerealistické klíše, zaklincované super nadnesenou scénou koncertu a veľkým prekvapením, to už bolo aj na mňa silno precukrované a pokazilo mi to celkový dojem z filmu. Škoda Škoda tej iracionality. ()

Madlenka26

Láska smrtí nekončí.♥ Nečekala jsem , že né tak známý film ve mě vyvolá tolik emocí. Kéž by takové ''náhradní'' dny existovaly. Na to by se měli podívat všichni muži aby si vážily svých poloviček a nebraly je jen jako součást jejich stereotypního dne. Já byla okouzlena a vneslo mi to do srdce nové emoce a v hlavě nastartovalo mnoho mylšenek co se týče vztahů! Ten náramek byl dokonalý♥ Naprosto dokonalý scénář, každé slovo mělo význam, to se jen tak nestává! ()

Evander

Pro chlapa je Láska na druhý pokus příliš přeslazená, ale i tak se zhlédnout dá a celkem film i utíká. Skvělý je ovšem po zvukové stránce, tam bych řekl, že není moc co vytknout, spíše naopak. Co se dějové linky týče, tak ústřední duo je poměrně zajímavé a příběh se snaží býti netradičním a výjimečným, což se mu místy i daří. Škoda toho závěru, čekal jsem výrazně jiné rozuzlení, a to, co přišlo, mě malinko zklamalo. ()

• Jennifer Love Hewitt napsala dvě písně, které pak sama ve filmu zazpívala. (vercza)
  • Film mal premiéru v britskej televízii na kanáli Hallmark dňa 28. júla 2009, teda až 5 rokov po oficiálnej premiére. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a v Londýne, Shepperton (Anglicko, Veľká Británia). Natáčanie sa začalo 10. novembra 2002 a skončilo 18. januára 2003. (Arsenal83)