Moby Dick

(TV film)
  • Česko Moby Dick - bílá velryba (více)
všechny plakáty

Osudové střetnutí pomstychtivého kapitána velrybářské lodi a legendární bílé velryby.
Pomstychtivý námořník je ochotný riskovat i bezpečnost své posádky, jen aby chytil bílou velrybu, která ho připravila o nohu. (oficiální text distributora)

torn666

Divim sa ako slabo to tu vacsina ludi hodnoti, ja som bol prvym dielom velmi prijemne prekvapeny. Druhy diel ma potom trochu sklamal ale stale je to celkovo aj na 4, dal by som 7 ak by bolo hodnotenie 10bodove. Patrick Steward bol skvely a aj dalsi herci takisto. Mimochodom je tu ista zaujmavost - vo filme Star Trek VIII: First Contact z roku 1996 je scena v ktorej kapitan Picard zacituje z Moby Dicka "A keby jeho hrud bola delom, vystrelil by na nu svoje srdce" po tom co mu zena zachranena v dobe Zeframa Cochrana povie ze sa voci borgom sprava ako Achab k bielej velrybe. Tu si teda toho Achaba zahral, prepokladam ze on sam(ved spolupravoval i s Royal Shakespeare Company) ma klasicku literaturu rad podobne ako ten televizne znamejsi zo spominanych dvoch Patrickom S. stvarnenych kapitanov(teda Picard :-). ()

StarFsh

3.5* Na to, že ide o TV film je to výborné. Kritikom tohoto filmu by som odkázal, nech sa pozrú na to, čo točí ČT, alebo STV a nech si to porovnajú s týmto filmom. ()