Bridgertonovi - Série 2

(série)
USA, 2022, 8 h 29 min (Minutáž: 54–72 min)

Epizody(8)

Touhu krotí smysl pro povinnost a skandál je na spadnutí. Vikomt Anthony Bridgerton se totiž rozhodl oženit, ale svéhlavá starší sestra jeho vyvolené mu nic zadarmo nedá. (Netflix)

mata77

Herecky a scenáristicky určite zvládnuté lepšie, ako prvá séria a oveľa viac sa mi páčila poloha hlavnej ženskej hrdinky v menej submisívnej polohe. Pôsobila emancipovanejšie ale určite aj dospelejšie a možno to práve súvisí aj s jej životným príbehom, ktorý nebol jednoduchý. Bolo príjemné sledovať, ako okolo seba tí dvaja chodili a durdili sa. Romantická duša určite pookreje pri záberoch na jemné detaily postupnej narastajúcej náklonnosti. ()

IZFNP

Druhá séria sa produkčne utrhla z reťaze ešte viac ako prvá, farby nabrali na sýtosti a scenár sa odklonil od knihy, keď nám namiesto klasického “museli sa zobrať kvôli škandálu” (áno, presne ako v prvej sérii) múdro naservíroval Pride and Prejudice wannabe, enemies-to-lovers steamy romancu. A to tento raz takmer bez sexu! Väčšinu série som sa nevedela rozhodnúť, ktorý z ústrednej dvojice hrá menej zle, takže ma zaráža, že to na mňa vo výsledku tak fungovalo. Bridgerton pozná svojho diváka a netvári sa, že je niečím viac, než len oddychovým guilty pleasure spoločenskej - pardon, seriálovej - sezóny. A mňa to bavilo rovnako ako na prvýkrát. ()

hn253

Druhá série je lepší než první, i když určitou "utahanost" jí v druhé půlce nemůžu upřít. Moc se mi líbila ústřední dvojice, i když opětovné různé etnické obsazení začíná být trapné, jako kdyby evropské etnikum mělo za povinnost tvořit páry s jinými. Opět velké změny v ději, které moc nepřispěly, opět děsná královna i lady Danburyová, která je v knihách takovým pikantním kořením, zde jen přehrává a herečka moc neví, jak s postavou naložit, evidentně se necítí moc ve své kůži. Skvělé jsou obě matky Bridgertonová i Featheringtonová, lépe v této řadě vyznívá i postava Penelope, jen jsem zvědavá na další série, kde má být Penelope štíhlá a Colin šarmantní a přitažlivý (zatím nejsou ani jedno ani jeden..). Těším se na další sérii, která by měla být o Benedictovi, snad se mu podaří vyrovnat výbornému Anthonymu. Výprava i kostýmy krásné, pastva pro oči. Dávám tentokrát 75 procent. ()

Scaevola

Druhá řada zdařile navázala tam, kde předchozí skončila, a zpočátku vlastně nebylo nač si stěžovat. Prostředí zůstalo beze změn, herecké výkony-nevýkony taktéž, ale na druhou stranu přibyly k dobru sestry Sharmovy a jejich indický nádech a byly odkryty motivace a touhy hlavního hrdiny. Jenže druhá polovice ztratila dech a kdyby si tvůrci odpustili poslední dvě až tři epizody a vše vyřešili již na velkolepé svatbě, příběh by působil mnohem sevřeněji a úderněji. Takto jsme čekali na okamžik, který byl stejně už dlouho zřejmý a bavit se bylo možné pouze vedlejšími liniemi, které se snad prolnou i do dalšího pokračování. ()

quokam

"je těžké točit dvojky." Úroveň lepší argentinské telenovely, naštěstí ne tak dlouhe. Tvůrci neodhadli dávku patosu na řadu, novy ústřední par nebyl tak charismaticky jako ten prvoradovy, dej nepřesvědčivý, rasové nevyvážený, nepřítomnost Hastingse nepřehlédnutelná a nevysvetlena, královna trochu opsaná se Zamilovaného Shakespeara. Pochválit lze samo kostýmy i celou výpravu, kterou vlastně dvojka podědila po jedničce, scénu s nemocným králem a taktez linky Penelope i Eleis. Dvojkarskych 40 pro. ()

DK197

2. Série má mnohem vyšší hodnocení, ale já se přiznám, že mě se líbilo o trochu méně. Spousta lidí píše, že je naprosto fascinovala chemie mezi hlavními hrdiny. Já oproti první řadě ale skoro žádnou nevnímala. Naopak mi to přišlo chladné a umělé. Nehledě na to, že ani žádná zápletka mě nepřekvapila protentokrát. Takže jako jo, špatné to nebylo, ale zas tak nadšená jako zbytek tady tedy rozhodně nejsem. ()

ElleMcDee

Bridgertonovi se po vydání první série velmi rychle staly číslem jedna na Netflixu a také hojně diskutovaným seriálem. Zatímco první sérii bych zařadila spíš mezi průměr, ta druhá byla za mě mnohem lepší! Erotických scén výrazně ubylo, díky čemuž jsme mohli hlouběji poznat povahu a jednání hlavních hrdinů a to celkovému příběhu jedině prospělo. Chemie mezi Kate a Anthonym byla očividná od jejich první společné scény a oběma jsem taky od první chvíle neskutečně fandila! Jejich herecké výkony byly parádní. Připadalo mi, že je tu také mnohem více humoru, než v první sérii a že je věnován větší prostor dalším členům rodiny Bridgertonů a - což se mi líbilo především - bylo zde více scén, kdy byla celá rodina pospolu. Všichni herci mezi sebou fungují opravdu báječně. Sice je druhá série opravdu hooodně odkloněná od knihy, ale pokud to člověk bere jako dvě odlišné věci, tak to nevadí. Těším se na další sérii a doufám, že bude spíš jako tato, než ta první. ()

Ryorka

Druhá série je lepší, dospělejší.  Taková pěkná romantická praštěná pohádka pro velké i menší holky. Na odpočinek super. Sexu méně, téměř vůbec ( což oceňuji ), ale tak na druhou stranu v jedničce ten sex hrál jaksi dost důležitou úlohu, vzhledem k tomu, že mladá paní téměř věřila, že děti nosí čáp. ()

Sheelle

Druhá série se mi líbila o poznání více než první a to se často nestává. Možná to bylo tím, že jsem už věděla co očekávat nebo možná tím, že hlavní hrdinové nebyli tak šíleně přeslazení jako v první sérii. Každopádně ač nejsem příznivcem romantických filmů a tohle je jeden velký čajový dýchánek, tak za mě dobrý. ()

Sshania11

Priserne nudne a dlhe. Radsej sa mali striktne drzat knih, pretoze ma dost vytacalo, ze to neslo podla klucovych scen. Chemia medzi hlavnymi hercami nejaka asi aj bola, ale kvoli otrasnemu scenaru sa nemala sancu predrat na povrch. Sterilne, servilne a bez vasne a zjavneho utrpenia aj ked scen bolo habakuk. Prva seria iked plna trapnych sexualnych scen bola lepsia. Ostatne postavy fajn, Pen, Eloise, Benedict, ci Colin ktory je asi dalsi v poradi v ramci serie. Dufam ze herecka podla knihy zhodi 20 kilo. Hercovi ktory hra Colina nepomoze ani vreco na hlave. Tam by bolo treba spravit nove obsadenie. V tomto pripade knihy daleko predcia serial. ()

eliza56

Nejsem moc fanoušek červené knihovny nicméně moje nejlepší kámoška ano, takže jsem s ní shlédla první sérii. Té jsem dost odpustila (černochy, cigarety s filtrem atd. atd.) a ve finále to nebyla taková tragédie ač to furt bylo prostě děsně sladký aspoň to mělo grády v podobě nějakých těch žhavějších polibků a sexu. Druhá série? No, shrnuto asi takto: Bla, bla, bla, bla - vzdychání (hlasité dýchání jako po uběhnutí maratonu) - bla, bla, bla, bla a vše vyřešeno až v úplném konci. Po celou dobu se akorát mlelo a mlelo. Hlavní postavy mezi sebou neměli ani chemii narozdíl od první série, kde to aspoň dobře hráli.  Šílenost. Dvě hvězdy dávám za Elois, která mě baví jako postava a za intrikářskou rodinu od zrzky, kdy jejich mamá se pěkně vybarvila a ta mě s těma intrikama i docela bavila. ()

Cynies

Jako čtenářka původní knižní série jsem hlavním představitelům tedy Anthonymu a Kate jejich touhu a vášeň věřila. Peripetie jejich vztahu mi v seriálu, ale připadala překombinovaná a zbytečně natahovaná. Hlavní okamžiky jako hraní pall mallu nebo bodnutí včelou tu jsou. Jen mi chybělo společné venčení Newtona. Obě představitelky slečen Shefieldových jsou krásné, ale neodpovídají popisu z knihy. Kate je popisovaná jako pohledná s bledou pletí a Edwina jako drobná s blonďatými vlasy a modrýma očima. Předloha byla psána v roce 2000 a multikulturnost v londýnské společenské sezóně roku 1814 nebyla nutností. Seriál je bezesporu ideálním relaxem s krásnými kostýmy, společenskými událostmi a hudebními parafrázemi moderních písniček. Anthony a Benedict jsou fešáci, takže i třetí řada bude mít jiskru. Jen Colin je takový ztracený duck feeder, který přece jen ke konci série překvapí svou odvahou. Tak uvidíme, jak romanticky bude v 4. sérii působit on. Největší záhadou pro mne nadále zůstává, jak je možné, že vistárie na domě Bridgeronových neustále kvete 😊. ()

Jahonog

Jsem holka, jsem filmová a seriálová fanda, jsem fanda Večerů pod lampou a nudných romantických komedií se sladkobolným koncem, kdy brečím.. Ale tady musím být trošku chlap. Kdy na mě od začátku ze seriálu dýchalo jen a jen "pojďme to udělat co nejpestřejší" Takže trošku víc bollywood. Byla jsem celkem vděčná, že se tam nezpívalo. Hodně se tu zmiňuje atmosféra, jako jooo byla tam. Ale jsem jediná koho Anthony sral? Furt blbě čuměl! Kdybych mohla, tak mu řeknu, ať si zahulí trávu a neprožívá se tak. Aaa mám trauma, musím převzít odpovědnost, nechci si to udělat po svým, abych nebyl zraněnej a netrpěl, když náhodou mou ženu bodne hmyzák... Ale jinak to šlo. V práci nuda, pomohlo mi to nudit se o dva dny míň. A to je účel. Za mě málo sexu! ()

tehol

za me tezko rict, jestli 1. nebo 2. serie, obe za me skvele. co me strasne bavi je absence hluchych mist, nebo nejakych divnych scen, ktere nemaji vyusteni, proste tady je tak nejak vsecko, nic neprecniva. akorat daphne v nekterych dilech chybela.. kdo me naopak docela stval byla lady danbury, ta mi prosla uz dost trapna, sorry. naopak klan featheringtonu (krome penelope) moc bavil, new lord to osvezil, ale portia je neprekonatelna. eloise/pen... no ja jsem jednozancne jak v prvni, tak v teto sezone na strane eloise, pen je pro me proste nepochopitelna. edwina je dokonalejsi daphne (zakze za me mozna az moc). anthony/kate dobry rollercoaster, ale daphne a duke jsou za me vyse. ()

CheryLka

Simone Ashley je sice nadpozemsky krásná , ale to nestačí, pokud má být po jejím boku unylý, nudný a rezervovaný vikomt.  Zlatý pan Darcy... I ten byl proti Anthonymu legrace a vášeň sama. Druhá série je tedy pro mne nudnější než první, moc mne tedy nebavila a musela jsem se přemáhat, abych vůbec viděla konec. Škoda. Snad bude třetí série o Penelope zábava! ()

RedNotice

Druhá série Bridgetnů se mi líbí o dost víc než ta první a musím říct že je to taková moje odechovka, kterou si pouštím když se chci odreagovat a vždy mě to baví a velmi ráda se k tomu vracím. Ale bez úhlavní dvojce Kate a Antonyho by to nešlo, tvůrci mají štěstí že mají tak takovou chemii. No, ale ostatní postavi jako třeba Penelope nebo Eloise kopou hodně nižší ligu a nejsou tak zajímaví ani prokleslení jako hlavní protagonisté a trochu se bojím o 3 serii, protože nevím jak to romance Penelope a Colina utáhne, ale na to si asi budu muset počkat. ()