poster

Černá smrt (TV film)

  • Kanada

    Quiet Killer

  • Kanada

    Black Death

    (Kanada)
  • SK název

    Čierna smrť

Thriller

Kanada / Francie / USA, 1992, 90 min

Režie:

Sheldon Larry

Hudba:

Marty Simon

Komentáře uživatelů k filmu (7)

  • Aluska88
    **

    Kanaďané a Američané si velmi potrpí na točení takových filmů, ve kterých nám představují apokalyptické vize o případném konci civilizace pomocí epidemie, meteoritů, smrtícího hmyzu atd. Některé scény byly opravdu dost děsivé. Možná budete den, dva po zhlédnutí tohoto filmu lehce neklidní, když pojedete v přecpaném autobuse a někdo vedle Vás zakašlá. Dojem z tohoto filmu bych asi vyjádřila v citaci, která byla řečena na konci filmu: "Mohlo to být horší" -"Ne, mělo to být lepší..."(18.8.2008)

  • gogos
    ***

    Docela zajimavej katastrofickej film, tedka ho davali na Prime a nebylo to nejhorsi....(12.11.2006)

  • Terva
    ***

    Celkem slušnej a povedenej katastrofickej televizní snímek.(22.3.2012)

  • spiritus
    **

    Slaboulinké, nevěrohodné zpracování, jinak dobrého námětu...(18.8.2008)

  • smeidler
    odpad!

    Další variace na film Smrtící epidemie a další velká TRAGÉDIE.(4.2.2009)

  • aronofsky
    **

    Tenhle film si nezaslouží nic jiného než jít rovnou v televizi a to daleko po půlnoci. Jde hodně vidět, že je to staré, kanadské a levné. Scénárista asi vzal svoji studentskou práci, kterou nikdo předtím nechtěl a zajel s ní do Kanady. Země zaslíbená emigrantům, curlingu a anglické královně není kolébkou filmu. A Černá smrt na tom nic nezmění. 30%(19.8.2008)

  • Madax
    **

    Film se snaží divákovi nakukat, že nákaza morem je po propuknutí klinických příznaků neléčitelná a stoprocentně smrtelná. Většina děje se odehrává v nemocničním prostředí a celé je to jaksi mdlé, založené na trapných dialozích a nepovedených "dramatických" scénách. Začátek je celkem působivý, sledovat průběh nákazy u ubohé dívky, od prvních příznaků, přes postupující horečku a ž do okamžiků, kdy je jí fakt blbě, to byl celkem nápor na city. Po zbytek filmu většinou sledujeme, jak se parta doktorů snaží vypátrat, kdo se zesnulou přišel do styku, aby se zabránilo epidemii, to vše pokud možno nenápadně, aby se zabránilo panice, přičemž banda mocipánů chce celou záležitost ututlat. Prostě nenápaditá rutina. Ty dvě hvězdičky jsou hlavně za to, že u televizního filmu toleruju celkem dost a filmy o smrtících nákazách jsou prostě atraktivní. Ale fakt to jsou slabší dvě.(25.11.2008)