Crosby se připravuje na den D. Váleční zajatci přemítají nad tím, jak jejich osud ovlivní vylodění Spojenců. Piloti z Tuskegee útočí na cíle v jižní Francii. (Apple TV+)

Trevor

Deň D bol naozaj obrovským trapasom ale ten rasizmus ktorú liberáli a najrôznejšie neziskové organizácie či korporácie ako Meta nasilu všade tlačia aby ľudí rozhádali ešte viac a poľahky ovládli budúcu zdegeneráciu a mali moc iba vo svojich rukách bol úprimný a naozaj vtipný. Viva Mechico, ani jeden Texasan sa čo i len nepodobá na Hispánca, oni vlastne počas druhej svetovej vojny ešte neboli, vyskytli sa až potom ako Alf priletel z Melmaku. Odhliadnuc od tohto faktu a spackaného, prespaného Dňa D stále nadpriemer dnešnej doby. ()

Ahsoka

To bolo ako z rýchlika. Predstavenie nových postáv v černošskej letke Tuskegee, na minutku sme si s nimi zalietali, ani som si ich nestihla zapamätať a už šup s nimi do našeho obľúbeného zajateckého tábora. Major Egan si medzitým prechádza nejakým psycho problémom, ktorý ako sa zjavil, tak sa aj stratil do zabudnutia, nevieme žiadne bližšie podrobnosti, čo to malo byť. Na Deň D sme sledovali veľké prípravy, keď na to prišlo, tak sme ho prespali spolu s čím ďalej, tým nezaujímavejším Crosbym. Nakoniec Rosie len prerozprával, aký to bol úžasný zážitok s jedným leteckým digi záberom pre divákov. Prevažuje sklamanie, veľkorysé 3*. ()

warrenur

"They're close...really, really CLOSE!" Priblizili nam opat cast historie, konkretne jednu z dalsich americkych letiek - kde pilotmi boli cernosski obyvatelia Alabamy z Tuskegee. Neskor sa osudy zaujimavo previazu v zajateckom tabore. Kratucka linia s veselou kockou na misii vo Francuzsku. Nadpriemerna epizoda, bez akcie, tvoriaca "podhubie" pre, snad, silnejsi zaverecny diel. 60% ()

fabecc1222

Tvůrci dva díly před koncem opět vytahují nové postavy. To, co třeba fungovalo v Bratrstvu s postavou Colina Hankse, nebo v Pacifiku s tím, že ten byl vlastně rozdělen na dvě poloviny, i co se postav týče, a byla tam vždy jasně stanovena vůdčí postava, tak tady je trochu problematické v tom, že nové postavy opět nejsou nikterak ze začátku propojeny se známými charaktery, a sledujeme tak další nový příběh. Ono jinak je to jako samostatná vsuvka fajn, nakonec dojde i k propojení na známé postavy, a do kokpitu stíhače jsme se ještě pořádne nepodívali, tak je to zas trochu něco jiného. Spíš to ale působí jako taková doku epizoda, kdy prostě mapujeme určitou část vojenské historie, bez nějakého většího emočního zásahu směrem k postavám. ()

smarkus

Predposledná čast je sklamaním pre mňa. Zo dňa D len zmienka, uz pár častí sa nebojuje v lietadlách, napriek tomu, ze seriál sa volá Vládcovia nebies...Samozrejme je rok 2024 a rasizmus a narázky si nemohli odpustit. Je to uz otravné, naprieč celým spektrom filmovej tvorby. Kazdopádne čakal som viac. 3* aj to je vela ()

• V seriálu můžeme pozorovat stíhací letadla P-51 Mustang (vylodění v Nomandii a letci z Tuskegee) ve verzi P-51D s kapkovitým krytem kabiny. Ve skutečnosti se vylodění v Normandii ve většině účastnila letadla ve verzích P-51B a P-51C. Obdobná situace je v případě náletu na radarovou stanici v jižní Francii letci z Tuskegee. Zde v epizodě vidíme také P-51D, ovšem útok provedla letadla P-51C. V záběrech si můžeme všimnout, že pilot Westbrook (Jonathan Jules) má na letadle nápis: „Little Lil.“ Toto letadlo P-51C bylo ve skutečnosti sestřeleno až 1. dubna 1945 a pilotoval jej William P. Armstrong, který zahynul. (DBlitz)