Ochrnutý muž si na pomoc vycvičil opici, ale u zvířete se začne objevovat nečekaná zloba. (oficiální text distributora)

BoredSeal

Průměrná záležitost, opice je úžasná, ale chybělo mi tam klasické Saviniho násilí a kromě stylového vozíčkáře a praštěné ošetřovatelky v podání Romerovy ženy mě všichni herci nudili. Romero mi prostě dalším filmem potvrdil, že si pověst Mistra hororu mimo jeho zombie sérii nezaslouží. ()

Martin741

Pre mna na urovni filmu Utok Vrazdicich Rajcat. Asi by sa reziserovi Romerovi tazko vysvetlovalo, ako je mozne, ze geneticky neupravena opica dokaze telefonovat, dam 10 % ()

Jino

Musím říct, že jsem zklamán. Romero si vybral opici jako nástroj pomsty, který se vymkne kontrole. Atmosféru jsem moc nepochytil, ale může to být taky tím, že jsem zkoukl až na dvakrát. Romero opět do svého díla vložil nějaké ty vzkazy a kritiku společnosti - člověk se snaží najít náhradu za lidskou činnost, vše si snaží usnadňovat a nakonec ho jeho výtvor zabije. No jak prosté. Opice je výborná a přiznávám, že bych takovou opici doma taky chtěl :-D. Škoda, že se film tváří spíš jako thriller než horor - nelitoval bych větších nechutností a Romerových pověstných gore scén. Sečteno a podtrženo - pro mě je to průměr, protože vím co Romero dokáže a tohle nebyl zas tak dobrý film, ale co je jasným plusem je ona kritika společnosti. 50%. ()

cariada

Zvířecí horory mě moc neberou, aspoň teda né ty kde jsou na zvířatech zkoušený experimenty, ale tady naštěstí jsou sice pokusy na opicích, ale celé se to odehrává jinde a opička plní přání svého nového pána a vůbec si dělá co chce. Doufám, že mě ochrnutí nepotká a nebudu muset žádat nákýho tvora o pomoc.Ps- matku dobře usmažil ve vaňě, jo né nadarmo pocházíme z opic. ()

TO

Ochrnutý muž je svěřen do péče inteligentní opice. Romerova metoda jak vzbudit strach je zde opravdu účinná. ()

VanTom

Navzdory očekávání nejde o přímočarý horor s vraždícím primátem, ale o vcelku vypracované psychologické drama hendikepovaného muže experimentálně propojeného s asistenční opičkou, která jeho nahromaděný hněv a frustraci ventiluje, avšak též posiluje. Mimochodem, všechna čest jejímu výcviku a "herectví"! S blížícím se koncem se již jen zdlouhavě natahuje nerovný souboj (a nevyhnutelné zabíjení). Lepší 3 * ()

misstake

Romero si pro změnu střihl horůrek hrající na psycho strunu, u něhož si chtěl odpočinout od bytostí lačnících po tak chutných mozcích. Opičkám to v tomhle filmu opravdu jde, ale co naplat, zombíky umí Romero kočírovat podstatně zábavněji. Vystříhnout tak 20 minut a z 2 a půl hvězdičky by se snad dalo vyždímat trochu víc. Poznámka na závěr, čerstvý lidský mozek si přece jen našel cestu i sem... ()

Han22

Přesně jsem věděl, že mě tenhle film nebude bavit už podle námětu a délky filmu. Vražedná opice je rodinné melodrama o chlápkovi, který skončí na vozíku (může být na světě větší klišé?) a opičcce co mu pomáhá. Ve filmu se nic neděje a nudí tak silně, že jsem u něj usnul o půl druhé odpoledne a probudil se někde po šesté. Opička je roztomilá, což není dobrý předpoklad pro horor, na uvěřitelné drama chybí lepší herci i režisér. Co si budeme nalhávat, Romero umí zombíky, ale na takový typ filmu nemá. A co proboha ta telepatie? A kýčovitý happyend? Za zmínku stojí až posledních cca 20 minut, kdy začne boj krip... ehm vozíčkáře proti opici. Jinak veliká nuda. ()

wosho

Viděl jsem to jako malej kluk. asi ve 12sti letech-babička si to pořídila na VHSce. A co si pamatuji moc o filmu nelichotí. Děsně jsem se u něj nudil a ta opička hrůzu naháněla asi tak, jak slepej cikán s dětskou kudličkou. Nevím jak bych jej hodnotil dnes, mé hodnocení se může změnit a názor na tuto opici taky-tak mé hodnocení až tak moc neberte vážně. ()

pend

Pro mě spíše zklamání, od režiséra jsem očekával více, samotná opice je ovšem dost dobrá a nenávidět ji budete opravdu hodně. Pokud očekáváte nějaké nechutné scény, dejte od tohoto filmu ruce pryč... ()

Teardown

Sympatický scénář s neméně sympatickou opičkou, bohužel ztrácí na půvabu a to především díky své, na můj vkus, přehnané délce. Ocenuji pár osobitých momentů, jež nám pan Romero servíruje, jenže to nemění nic na faktu, že místy mi padala víčka nudou. Absence zásadních peripetií, které dávají filmu grády a to správné tempo, byly prostě znát. Též závěrečné akmé není nijak oslnivé nebo převratné a tak hodnocení nedokázalo dokopnout za hranici těch velmi dobrých snímků. No a to je myslím velká škoda. ()

molcan2

Od Georga Romera som okrem Opičieho experimentu videl len "Krajinu mŕtvych" a "Denník mŕtvych". Myslel som si, že tieto dve filmy sú naozaj dobré, a nemôžem povedať žeby tento nebol. Bol veľmi priateľný. Môžete sa opýtať sami seba, prečo pán Romero nespravil zombicky film a miesto toho sa rozhodol spraviť film o vraždiacej opici. Úprimne som si najprv povedal že to bude divné, ale film nebol ani z polovice zlý. Samotný film získal 7 ciel a 3 z toho šli Romerovi. Tak sa nepozerajte na obal filmu a myslím si že tak dobrý režisér ako je Romero nemá problém s natáčaním zombíkov, tak aj opíc. Miesto toho, pozri si film a až potom hodnoť o čom bol. Po tom všetkom, je rozhodne dobre že sa Romero ukázal aj s niečim iným ako s mozgožravými zombíkmi. ()

Deratizer

Pěkný film. Hororovější nádech to má až někdy od poloviny, ale mě se to jako film dost líbilo. Pěkně natočený, žádná nuda, akorát s tou telepatickou vsuvkou mezi opicí a mužem už to bylo moc zamíchaný. Tam jsem se začal jaksi ztrácet. ()

Heroine

Já chtěla horor, a ne příběh o opičce!!! Na rodinný film o zvířátkách se podívám jindy, pan Romero mne zklamal. ()

renoarko

Názov snímky vo mne najskôr vyvolal pocit, že to bude nejaká blbosť, ale počas pozerania som zistila, že je to celkom inteligentný a miestami aj celkom zábavný film. PS: Bola to taká milá opiška, kým to nezačalo vraždiť :) Ale nočné mory z nej mať nebudem, to ani náhodou. ()

rivah

Zajímavý příběh o opici-pomocnici kvadruplegikovi, který na ni přenáší svou zlobu. Ale konec je neuvěřitelný, ()

Blazkowicz

Pěkná blbost teda. Tohle je horor jak poď na mě z boku. Týpek na vozíku a nasraná vraždící opička. Posledních 40 minut bylo utrpení sledovat, jak nikdo nedokáže zpacifikovat jednu malou opici. Aspoň že ji pak pěkně zakousl. 2-* ()