Cesta svatojánských mušek

• USA Firefly Lane
USA, (2021–2023), 22 h 22 min (Minutáž: 44–70 min)

Tvůrci:

Maggie Friedman

Předloha:

Kristin Hannah (kniha)

Katherine Heigl, Sarah Chalke, Beau Garrett, Ben Lawson, Roan Curtis, Ali Skovbye, Yael Yurman, Chelah Horsdal, Quinn Lord, Paul McGillion, Jason McKinnon (více)

Série(2) / Epizody(26)

Kate a Tully jsou od dětství nejlepší kamarádky, přátelí se desítky let a překonaly spolu spoustu životních zkoušek. Možná je ale navždy rozdělí zrada. (Netflix)

toos

Ženská záležitost po všech stránkách od námětu víceméně až po režii. Nic proti tomu. Příběh o celoživotním, a hodně nevyrovaným, přátelství dvou žen. Mám trochu pocit, že mužský části publika, která se na to náhodou bude koukat, se tvůrkyně chtěly prvoplánově zavděčit tím, že hrdinky docela často hrají jen ve spodním prádle a taky dost značným počtem sexuálních scén, což asi nebude stačit. Nemyslím si, že bych byl tak primitivní, ale jestli si z tohoto dílka něco zapamatuju, tak bohužel celkově dost afektovanou Heigel, která při nich dost monotematicky ukazuje nahá záda, energicky poskakuje, řve z plna hrdla a na prsou nosí na první pohled viditelný velký "chrániče". No, nevím. ()

zorrra

Tak toto je moja nová srdcovka a Boh ich chráň,ak nenatocia aj ďalšiu sériu...vidím tú veľkú podobnosť s This is us. Koncept úplne rovnaký,až na to,že tu sú ústredné postavy dve najlepšie kamarátky,ale inak citovo a dejovo veľmi podobné. Na druhej strane,nie je to na škodu a clovek vie,čo od toho môže očakávať. Len sa bojím,že ten koniec bol predzvesťou prespekulovanej druhej a možno aj tretej série. Nuž uvidíme..za mňa je to však seriózne natočený,citovo a emočne riadený,seriál,ktory poteší nejednu ženskú dušu a mnohé sa nájdeme či už v Tully alebo Kate. ()

Vesprem

Seriál je skvělý díky dvěma věcem - chcete věřit, že vaše přátelství s kamarádkou je taky takové - tedy alespoň jako v první sérii - a za druhé díky výkonům. Je to herecký koncert obou hereček v hlavních rolích. Katherine Heigl miluju už od první role ve filmu, co jsem viděla. tady je neuvěřitelná. Naopak Sarah Chalke mi byla velmi nesympatická, až do shlédnutí FireFly Line. Obě mě dostaly a už se těším na další sérii. ()

3anitram

Mě to hrozně nebavilo..ani příběh, ani zpracování, ani herci. A ač se mi to nestává, nedokoukala jsem ani první řadu. Za mě ztráta času :-( ()

Filumena

Po obrazovce teče romantika ve velkém. Čekala jsem červenou knihovnu a jako bonus jsem dostala příběh o přátelství, zajímavou retrospektivu a herecké výkony. Když toto vydržel koukat do konce i můj muž, (podezřívám že kvůli krásné Katherine Heigl) troufám si hodnotit lépe než jsem zamýšlela po prvních dílech. Pro někoho odpad, pro mne příjemná oddychovka. Nemám  potřebu unyle vzdychat nad ztraceným mládím a vyhlížet prince když ten můj papučový král je vedle mne. To jen abych naznačila některým recenzentům že i když nesnáším válečné filmy nenapíšu odpad jen proto že mne nebaví. No, a potom si pustím stejně něco bližšího mému vkusu. ()

LusiaLu

Zajímalo by mě, proč chlapi čumí na seriál o ženách pro ženy a pak ho kritizují. Mužům to možná připadá jako přeslazená klišé blbost, ale v tom případě je pitomá slátanina život sám. Protože tohle prostě je život a všechny jeho radosti, starosti, předvídatelnosti, překvapení, nuda, obyčejnost, přátelství, láska, problémy... Bylo to několik příjemných večerů ve fajn společnosti. ()

Saxicola

Dobře to vystihla Michelle75. Po pravdě řečeno, kdyby se to odehrávalo v jedné časové linii od času t=0 po čas t=x, asi by to byla dost nesnesitelná analogie čtiva pro služky, protože kýč to je, co si budem. Koncept prolínání až 5 (sic!) časových linií do toho ale vnesl prvek odkrývání tajemství nebo skládání puzzle, kdy výsledný obraz sice tušíte, ale i tak se při tom pobavíte. Skvěle vybrané herečky v dívčím a dospělém věku, kdy nemáte problém uvěřit tomu, že jsou to stále tytéž ženy. ()

Rumbambule

Typický holčičí seriál. Druhou půlku druhé série jsem probrečela :) Můj kluk si to chtěl pustit, jako prej jestli ho to taky rozbrečí... Jsem mu to rovnou zakázala, ať mi to nekazí. Je to strašně moc ze života, ale taky strašně moc přitažené za vlasy. Tak americké, až to kolikrát fakt nejde brát vážně. Ale podle mě je to sakra dobře napsané a ještě lépe zahrané. Jako v každém seriálu jsou postavy, které se chovají jako krávy, ale chvílemi překvapí. A pak jsou postavy, které se chvílemi chovají jako krávy... A kdo ne, že...  Asi jsem původně chtěla dát horší hodnocení, ale ten konec se mi líbil moc... ()