Show Must Go On 5

Slovensko, 2019, 80 min

Režie:

DAOR, SENYOR

Film obsahuje exkluzívny materiál z maľovania graffiti vo veľkej časti Ázie, Afriky a USA. Rovnako tak v prísne strážených depách čínskych veľkomiest, kde sú postihy za takúto činnosť extémne nepríjemné. Divák je prevedený piatimi kontinentami prostredníctvom akcií, zameraných na maľovanie graffiti na vlaky a metrá. Film nerieši otázku prečo to chalani robia, čo z toho majú a prečo nerobia radšej niečo iné. Odkrýva autentické situácie plné napätia, stresu a nebezpečia. No tiež eufórie, kreativity, umenia a show. (PrincessLeia)

nessbeal

"Bež ty kurva, bež do piče :D " no jako chlapci povedzme si na rovinu anglictina neni nas materinsky jazyk preto aj tak znie ako znie ale milujem tie slovenske vypady pocas filmu, uzival som si kazdu sekundu, zabery vo filme su fajn nastrihane a nie je tu ziadne nudne miesto. Hudba bola zvolena super, bavilo ma to cele, takze len tak dalej. ()

cunesk8

"Reálné záběry z přísně střežených objektů po celém světě. Malování graffiti pod hrozbou ztráty zdraví, svobody nebo dokonce života." Ano, tak to je v úvodu na oficiálních stránkách dokumentu. Po pěti letech kluci natočili krásný materiál a podíváme se do míst, kde jen tak normální člověk nevstoupí. V dokumentu jsou zachyceny města z Číny, Barmy, Vietnamu, USA, Afriky apd. Celkově je to příjemně, a dá se říct, že i profi natočené. Oproti klasickým graffiti videí mi to přišlo natočené spíše jak pro většinovou společnost, aby lidem ukázali, jak to ve světe writerů chodí. To znamená míň. akcí, ale více pěkných záběrů z daných míst. Není se čemu divit, dostat se tam, kde kluci, to chce věnovat spoustu času, úsilí na daném místě a za to velký respekt. 80% ()

Motinski

V podstate to isté čo dostaneme stále, no s každým dielom sa zlepšuje kvalita strihu a kamery. A to ma veľmi potešilo. Z grafity prostredia bezkonkurenčne najlepšie čo vo svete máme. ()

Dm1tr1j

Ja sa na to pozriem objektívne. Zábery sú pekné, panorámy výborné ale pôsobí to len ako ďalší travel blog. Hovoriť o tom, že podávate writerstvo formou dokumentu a neprezradiť zaujímavé taktiky a ich históriu sprejerov je sklamanie (za taktiku nepovažujem povedať, mali sme hever, list pílky na železo a lokálny kontakt). Hrdiť sa tým, že chlapci videli miesta, ktoré normálny turisti nie, je síce pekné ale je to pravda len preto, že väčšina ľudí jebe na vandalizmus a nezaujímajú ich tie miesta ako šachty, tunely a depá. Plus týchto záberov je na nete už toľko, že tam ani netreba chodiť a videl som ich. A o to nakoniec ide, len dostať obrázky do hlavy. Na to tento film poslúžil ale to je tak všetko. Možno ešte poukázal na neschopnosť tých super vyšetrovateľov, pretože ak sa niekto sám usvedčí už v poradí piatym filmom a nedokážu ho zastaviť tak je to bieda. Nebola to zábava ani napätie ale to pripíšme na vrub autenticite. Jediný vtipný moment bol keď si chlapci po titulkoch ušli s nápisom COPYRIGHT © SMGO MOVIE. Ľudia čo jebú na fyzické vlastníctvo majú odvahu žiadať rešpekt toho ich duševného? :D haha, za to šla tiež hviezda dole ale upirátil som to takže jednu som vrátil no. Záverom, 3 hviezdy, jedna ušla za to, že nemám rád Tinu a druhá za všetko čo som spomenul hore. Ďakujéém za pozornosť. ()

• K filmu vznikla titulná skladba, alebo skôr hudobná kolaborácia piatich raperov zo Slovenska, Čiech, Španielska a Francúzska. (PrincessLeia)
  • Veľkú časť filmu narozprávala speváčka a moderátorka Tina Kmeťová a raper Otis zo skupiny H16. (PrincessLeia)