Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Djkoma

Vysoká očekávání, průměrný výsledek. Přestože Val Kilmer docela válí a pár momentů je opravdu vynikajících (scéna pozpátku, vlak), tak celkově působí Přísně tajné! velmi nevyrovnaným dojmem a jen omezenou zásobou geniality. Škoda, téma si zasloužilo více, než Pacmana a Elvise. Frank Drebin proto startuje svou starou káru, aby mi přijel spravit chuť. Ale jeho šéf, už je na místě... ()

Martrix

Tohle je špatný. Jako kdyby se tvůrci vytřískali z nápadů u Připoutejte se, prosím! Nejenže, tématicky je to paskvil proložený písničkami, které mi vůbec nesednou, ale navíc mnoho pokusů o humor, vyzní do ztracena. Velký útěk to obchází obloukem, takže ani není zřejmé, co tvůrci parodují. Ano, střílí si i z fenoménu pobláznění mladých rock and rollem... ale to moc nefunguje. První víc než hodinu, jsou pokusy o humor podivně těžkopádné a dost často mimo mísu. Závěr je už lepší, ale přesto je to jedna z nejslabších horších parodií, jaké jsem viděl. Takový film pobaví snad jen tehdy, když jste dlouho nic humorného neviděli. Ve srovnání s jinými filmy Zuckerů, Přísně tajné, zaostává. ()

Mrkvič

Val Kilmer takhle mladý není Charlie Sheen nebo Leslie Neelsen, takže je těžší filmu podlehnout. Se vším tím zpíváním a chybějícím humorem plynoucím z grimas herců. Jenže je tu pořád spousta a spousta nápadů, které v dnešní době hodně moc zahřejí u srdíčka, když si vzpomenu na nějaké novodobé sračky, které dokáží jen zkopírovat scénu z hitu letošního léta s dodáním mizerného herce. Hlavně ke konci film graduje! ()

TheEvilTwin

GENIÁLNÍ! Jde vidět, že trio Zucker Zucker Abrahams po své první parodii z roku 1980 neskutečně vyzráli a přišli na to, jak tenhle žánr dělat a výsledek je naprostá pecka. Nikdy bych nevěřil, že uvidím Val Kilmera v parodii, ale nemožné se stalo skutečností a Val jako hlavní hvězda spolu s naprosto excelentním humorem táhnou film do výšin. Je to přesně ta luxusní nálož gagů jako v Bláznivé střele, která si dělá prdel ze všech a ze všeho a přináší hromadu scén, které bych nevymyslel ani v nejujetějším snu. Povedená záležitost a jedna z mála žánrovek, ke kterým se budu rád vracet. ()

• Hillary (Lucy Gutteridge) se dívá z balkónu a vidí na ulici pod sebou běhat křečka a myš. Filmařům posloužil model ulice použitý ve snímku Superman (1978). (Bakllazaan)
  • Ve scéně, kdy kněz kráčí směrem k elektrickému křeslu, říká různé věty vypůjčené z náboženské, lékařské a právnické profese. V jednom bodě také zkomoleně říká: "Ooreyay oingay ootay etgay iedfray in the airchay," což se dá přeložit jako, "Teď budeš usmažen na elektrické židli". (Bakllazaan)
  • Jedna z knih ve Švédské knihovně nese název "Lesbické bary v Severní Karolíně". (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí