Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Perry-

První polovina (do té doby, než opustil V. Kilmer stylově koncert) mi to přišlo super ... 4*. Jenomže pak nevím. Tvůrcům asi došli vtipy, jinak si to neumím vysvětlit... (SPOILERS) zparodovaná "Modrá laguna" mi přišla jako pěst na oko, "podvodní bitka" ala western nic moc a "přepadení hradu" mě moc nenadchlo.. takže druhá půlka tak za 1-2*.... Celkově je to tak mezi 2-3*, ale trio ZAZ má na kontě lepší filmy, proto 2*. ()

DocBrown

Tahle klasická parodie ZAZ je poněkud neprávem ve stínu těch jejich větších perel, ale nutno uznat, že je trochu slabší. Né že by neustálý vodopád gagů byl málo vtipný, některé gagy jsou opravdu geniální (od vlaku pod mostem, přes východoněmecké sportovkyně a Cushingovu scénu pozpátku až třeba po obyčejné holínky), ale děj či příběh je prostě téměř neexistující. Němci v SS uniformách a říšská policie v DDR by byli jako vtip dobří, ale postavit na tom celý film je trochu podivné. Val Kilmer dokázal, že má víc hudebního talentu než hereckého, ačkoli mu zpěv na play back moc nejde, tak ten slušný soundtrack skutečně nazpíval on. Krom Kempa mě nejvíc zaujal Christopher Villiers svojí krásnou britskou angličtinou, kdo asi bude ten zrádce, žejo? A výborný byl také Chocolate Mousse, tohle jméno by si v dnešní hyperkorektní době už nedovolili. ()

F.W.Colqhoun

I know a little German. He's sitting over there. Největší sranda u filmů tvůrčího týmu ZAZ plyne z představy, kolik energie a důvtipu museli tvůrci vynaložit na realizaci vtipů s potenciálně velmi pochybným dopadem. V Přísně tajné! jeden střídá druhý, někdy běží i paralelně, ale geniální jsou dva: Periferní výjev v parku, v němž létající záškodníci kálejí na obří sochu holuba a westernová bitka pod vodou. Kristepane, to muselo dát práce...! EAST GERMAN HIGH COMMAND Film je jinak pásmem absurdního domýšlení žánrových klišé a doslovností. K některým se budou Zucker / Abrahams / Zucker v budoucnu rádi vracet, jako k nečekanému objevení se přístroje The Anal Intruder, které připomene podobnou scénu Franka Drebina se "švédskou mašinkou". Propojení obecné parodie na válečné a špionážní filmy s doslovnou citací Modré laguny je absurdní dokonale a tudíž zcela na místě. Jestli mi to někdo kazil, tedy koženě fešácký Val "This-is-not-Mel-Torme" Kilmer, pravá antiteze Leslieho Nielsena, jenž svým estrádním číslům zde možná vděčí za budoucí obsazení do role Jima Morrisona: How silly can you get / úúúúúú, yeaaah...! ()

Cassandra

Nevím proč, ale v porovnání se Žhavými výstřely a Bláznivou střelou je snímek o dost slabší, vtipů je tam sice přehršel, ale film tak nějak nedrží pohromadě. Přitom některé gagy (návrat do školy, tunel, ostrov, setkání s bývalým po letech) naprosto nemají chybu. Doporučuji, ale musíte překousnout některá slabší (a trapnější) místa. P.S. Napodruhé musím hvězdičku přidat, všimla jsem si spousty dalších dobrých fórů. ()

peetriss

Nejslabší parodie od tria ZAZ. Bylo pro mne nemilým překvapením, jak velký podíl fórků je z kategorie těch nevtipných. Pánové tvůrci se zde tentokráte nesetkali s plnou formou a ne nadarmo tento kousek upadl v zapomnění. Předchozí i pozdější ZAZ série jsou, co do vtipnosti a údernosti, mnohem výše. Filmový debut, a hned hlavní role, to byl naopak výrazný odraz pro Vala Kilmera. 50% ()

Wishkah

Střelená komedie tria ZAZ, která trochu působí jako prodloužený skeč SNL a je to taková neuhlazená změť šílených nápadů. ()

Rozjimatel

"Hillary. That's an unusual name." "It's a German name. It means 'she whose bosoms defy gravity'."     Toto je tuším jediný film z vydarenej parodickej série tria "ZAZ", majstrov filmovej paródie, ktorý mi svojho času akosi unikol. To ale vôbec nevadí, dielo som si dokázal vychutnať aj s takýmto veľkým časovým odstupom (takmer 40 rokov). Ide o strašne uletenú šialenosť (v podstate ako všetky filmy danej série) s množstvom výborných odkazov (James Bond, Modrá lagúna a mnohé ďalšie) a celou smršťou komediálnych nápadov, pri ktorej sa človek len veľmi ťažko dokáže ubrániť návalom smiechu. Príjemne ma prekvapil debutujúci Val Kilmer v polohe, v ktorej som ho príliš nepoznal - ako komik a k tomu aj ako viac než obstojný spevák (svoje spevácke schopnosti potom neskôr potvrdil aj vo filme The Doors (1991)). Z gagov, ktoré mi najviac utkveli v pamäti, spomeniem zlisovaného Omara Sharifa, baleťákov, tunel tesne pred dokončením (slovenskí stavbári by sa tu mohli inšpirovať), romantiku na padákoch a najmä parádny podvodný súboj.     "I know. It all sounds like some bad movie." ()

Delaney

Dokonalá partička Zucker, Abrahams, Zucker v osmdesátých letech vážně řádili! Film, kde neni ani čas vrátit koutky ůst od uší a stabilizovat, kde každou minutu číhá vtip, narážka, hra perspektivou kamery(dokonalá jízda vlakem, telefon)... Jestli jde o komedie, tak tahle parta byla vždy nejoriginálnější, a myslím, že Top Secret je jedno z jejich nejlepších dílek... ()

aLPaC

NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - manažer Martin: Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu. ()

KM Phoenix

Pro mne příjemné překvapení, obával jsem se bůhví čeho, ale nakonec je to asi nejlepší film s Val Kilmerem jaký jsem viděl. Parodie na kdeco, od bondovek přes filmy s Elvisem až po Modrou lagunu, je dost povedená a obsahuje je i přidanou hodnotu v podobě podvodní westernové bitky a několika zajímavých vedlejších rolí (škoda že nedostali o trochu víc prostoru) Petera Cushinga a Omara Sharifa. Také mne překvapilo, že hudební čísla opravdu nazpíval Val Kilmer. ()

Caine

Proč jsem dal 5*??? Já ani nevím, asi kvůli tomu že si ten film tak poměrně často pouštím... :-))) Mám hrozně rád všechny Bláznivé střely, Airplane! a Žhavé výstřely, i komedie Mela Brookse, ale tak nějak mě nejvíc baví gagy z tohoto filmu. Omar Sharif si užije s imitací psího hovínka, francouzské hnutí odporu ve východním Německu je kapitola sama pro sebe (Montáž, Etáž, Bujón, Deja Vu, Grand Chocolatte a spol. jsou těžce nad věcí), přestřelka na bramborové farmě, scény z vězení a závěrečný přepad věznice, východoněmecké olympioničky apod. jsou docela jedinečné gagy. Jako by ten film byl úplně stranou všech bláznivých komedií, takový nestandartní. A nejvíc mě možná dostává ten kůň, co si při tažení vozu zpívá Perný den (It's been a hard day's night and I've been working like a dog)! :-D PS: Zajímavé mi přijde, že absolutně nikdo tady nezmínil, že ten film paroduje hodně Dobyvatele ztracené archy. ()

arcticsky

Vojáci z NDR v uniformách Wehrmachtu a SS včetně typických nacistických přileb, Führer Strasse, Goebbels Platz, von Horst, Albert Brambora, zpívající koník, suché etudy s Omarem Shariffem, Modrá laguna, hudba z Čelistí a jako zlatý hřeb rocknrollová čísla Vala Kilmera.....vřele doporučuji tuto dokonalou parodku! ()

Gagner

Některé vtipy geniální, některé nic moc a hlavně jsem se na to nemohl pořádně podívat v klidu, takže dáme repete, nejlépe s přáteli. :)) ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí