The Rental

Dva páry si na predĺžený víkend zarezervujú krásne sídlo na pobreží. Trochu ich prekvapí nepríjemný správca (Toby Huss), ale ten zakrátko zmizne a môže sa začať víkend plný prekvapení. Tie ale vôbec nebudú príjemné a vysnívaná dovolenka sa po malej chvíli zmení na teror. (Marceloo)

Skeksis

Väčšie klišé už ani nemôže byť. Nevera, riešenie vzťahov, a potom všetkých naháňa vrah. To už aj Rossakunda Pičnerová píše tvorivejšie. Navyše vrah je proste VRAH - anonymný, bez tváre a bez bližšieho motívu. Stále som dúfala, že tam bude nejaká hlbšia zápletka, niečo, čo by vysvetľovalo konanie vraha, preto som to dopozerala až do konca. To som však následne oľutovala. ()

zsn odpad!

Nejzbytečnější film, který jsem za rok 2020 viděla. Jen idiot tomuto dá nějakou hvězdu. Všichni si tady strašně hrajete na gurmány filmu a pak ohodnotíte takovou idiocii třemi hvězdami. Jde pak vidět jaké osazenstvo zde figuruje - školáci, co si užívají víkendových filmů o chatě a trávě. ()

Kelly2502

Slow-burn movie s dobrou atmosférou, ešte lepšou hudbou a hereckými výkonmi a hlavne až s prekvapivo účinne vykreslenými postavami, ktoré nepôsobia ako karikatúrky pripravené na zabitie a na pomery žánru celkom logicky uvažujú. Nič z toho nekričí, že sa jedná o klasický slasher 21. storočia utopený v mraku klišé a je vidieť, že Dave Franco sa snažil pohrávať so žánrami, podobne ako viacero mladých hororových režisérov, akurát priamo na poli so slashermi. Navyše precízna réžia a niektoré zábery ma nútili pustiť si to o 15 sekúnd späť a ešte raz sa na to mrknúť ''analytickým'' okom. Ešteže som prestal hodnoteniam na čsfd veriť, inak by som sa pripravil o tento chutný debut. ()

Kienast

Debutový film Davea Franca není vůbec špatný, čistokrevný horor to není, blíže to má k thrilleru, ale nese to v sobě i prvky psychologického dramatu a pár komediálních vsuvek. Rychle to uteče, na herce se dobře dívá a vrah se s tím na konci vůbec nepáře. Fajn víkend na chatě, který by neměl nikoho urazit. 6/10 ()

666Carnage

Tohle moderní Hixpolation bylo povedený. Banda lidí nějakej magor a údajně super víkend na chatě u oceánu. Líbilo se mi, že postavy ani nebyli moc hloupé. Jednali docela racionálně a dokonce i nezvaný host nebyl pitomec. Konec potěšil. 70% ()

borec999

Sympatický,komorný, malý horor, resp. triler. Dva páry (áno, jeden chlap podvádza svoju priateľku s priateľkou toho druhého) si na víkend rezervujú odľahlý prekrásny dom s cieľom oddýchnuť si. Všetko sa zmení v moment, keď zistia, že ich niekto sleduje tajne nainštalovanými kamerami v dome... 2 tretiny filmu sú presne také ako by ste čakali a ide sa podľa šablóny. S príchodom tajomného zabijaka (parádna maska) Rental ožije, naberie spád, napätie a dočkáme sa aj pár úmrtí. Logika chovania postáv síce nie je ukážková, čo však poteší je záver ktorý sa výnimočne podaril a osobitne podarený twist o postave zabijaka, resp. stalkera ktorý umiestnil kamery do domu. Dozvieme sa, kto ním určite nebol a keďže tipujem že 99% všetkých divákov (vrátane mňa) by vsadilo ruku do ohňa práve na daného chlapíka, tak tento twist musím pochváliť. Otvorenejší záver ponúkajúci možnosť sequelu sa mi taktiež pozdával a nebránil by som sa mu. Dave Franco vo svojom debute teda nakoniec z tuctovej látky dokázal vymyslieť niečo aspoň trocha inovatívne. Na 4* však ísť nemôžem- dve tretiny filmu sú fakt iba čistým a predvídateľným priemerom. Takže lepšie 3* a 60%. PS: Reggieho koniec ma zahrial pri srdci :) ()

Han22

To byl zas "horor". Je to v podstatě přesně jak píše verbal. Na chatu přijíždí dva naprosto generické a nezajímavé páry a 50 minut ze stopáže 1:25 se nic neděje. Pak se řeší nevěra, mrtvola ve vaně - to tak 15-20 minut a zbytek stopáže přijde slasher bez krve, zajímavých vražd. Z chutí jsem se zasmál konci jedné z postav a celkem mě zaujal zabiják, který narozdíl od Jasona či Mika umí běhat a je inteligentní. Škoda že mu tvůrci nedpřáli více prostoru, pět minut z jeho pohledu ve finále je zajímavějších než úmorná hodinová představovačka párů. S bídou dvě... vlastně ne, tenhle film si víc jak 1* nezaslouží. ()

danielosbourne

Překvapivě to mělo celkem slušnou atmosféru, ale jako celek to na mě působí trochu hloupě. Ústřední skupinka sice nebyla nějak špatná, ale spousta věcí se dala poměrně snadno vyřešit a vlastně se tak trochu dostali sami. Jako jednohubka na večer to nebylo špatné, ale na to, aby to dostalo výrazně dobré hodnocení, k tomu bych potřeboval trochu více informací a trochu propracovanější a chytřejší děj. Takže je to solidní průměr, který neurazí, ale po pár dnech totálně zmizí z mysli. ()

Corpsegrinder odpad!

Ufff, tak tohle byla teda pecka. Zhruba hodinu se ve filmu nic neděje a sledujeme čtveřici absolutně nesympatickejch postav který se předhání v tom kdo z nich bude nejotravnější, ani Dan Stevens to nezachraňuje. S každou uběhlou minutou jim přejete ošklivější věci, jenže jediný čeho se vám dostane je to že tam těsně před koncem nakráčí frajer v masce, dost lacině se všech zbaví během 5 minut a následuje epilog s rádoby hrozivým nádechem. Pro mě hrozivým hlavně z toho důvodu že jsem s timhle shitem ztrácel čas. Pokud chcete solidní home invasion se stalkováním tak doporučuju Hangman z roku 2015 což je v podstatě tisíckrát lepší verze tohohle. ()

Henry007

Tak se nám mladší bráška také pustil do režie. A bohužel se pustil také do scénáře, který podle mě podráží nohy všemu, co je v tomto filmu dobré: skvělá chladná atmosféra odlehlé luxusní chalupy hlavně díky perfektní kameře. Film zkrátka vypadá perfektně a tvůrci si dobře pohráli s hloubkou prostoru, blokováním i přeostřením. Ale ten scénář... Jako vztahové drama - tuctové a málo dramatické. Jako horor - málo děsivý a zbytečně oproštěný o explicitní násilí. Nakonec z toho vyšel takový průměrný mix vztahové analýzy a slasheru zabalený v luxusním obalu. ()

aLPaC

Mě naopak tento horor velmi potěšil. Tradičně kvituju málo postav, venkov, chata, mlha atd. Taktéž zajímavý hrdinové, fajn vrah (dobrá maska, jen to gore nic moc v dnešní době), závěr pak trochu překvapující, ale pro mě super. Dave Franco se má určitě na pozici režiséra co učit, ale stvořil fajn horor a to se cení. ()

winetach

Nudné, neoriginálne. Celý čas som držal zaporakovi nech ich všetkých čo najskôr vyvraždí. Hviezdička za Alison Brie ()

warrenur

Vyborne spracovanie dost ohraneho nametu. Tentokrat to vsak funguje herecky, scenaristicky a hlavne atmosferou. Minimum nelogickosti a pribeh a jeho stvarnenie je rozhodne velmi blizke skutocnym reakciam ludi. Ziadne preexponovanie a ani trapne lakacky, ci do oci bijuce rozpory. Naopak, neskor je to skoro len "komorny dokument". Pacilo sa mi i to, ze z toho neurobili zaver o heroickom jednotlivcovi. Prekazala mi "logika" zvolenej "masky". Je totiz uplne neprakticka a zmensuje zorne pole ;). Na strane druhej je jasne, ze si kryl tvar a filmu prospelo, ze ostal v anonymite. Zaverecne titulky s nahravkami a hudobnym "podmazom" su genialne. Rozhodne nadpriemer a v ramci zanru je toto rozhodne "zrno". Nie "pleva". Odporucam. 65% ()

Bozvav

Naprotá ztráta času. jenom hloupoučké plkání o ničem, napětí asi tolik jako když čekáte, za jak dlouho vám uschne umytá podlah. Herci vesměs nesympatičtí a kožení. hudba unylá. Za mne znuděná jedna hvězďule. ()

Rathalos

Horor to nie je ani zdaleka,skor thriller,ktory ma dlhy rozjazd,co je samozrejme minus,potom pride finalne vyvrcholenie a mozme zabudnut,ze sme nieco pozerali,ale ma to aspon sympaticke herecke obsadenie a aj zaver zaujal...:-) ()

Rockerman

Škoda, že dobré závěrečné půlhodině předcházelo předlouhé "mlácení prázdné slámy" proložené "spravedlivými" protirasistickými Mininými výlevy. Hodinu ani náznak nebo indície, jak se věci doopravdy mají a pak najednou takový masakr. Pozitivní pro mne bylo, že jsem konečně viděl Jeremy Allena Whitea v jiné roli, než je Lip v mém oblíbeném Shameless. ()

Hapretor

co, kdo, proč ? ... divák se nedoví ... každopádně dvojice velmi nesympatické, takže dobře, že skončily, jak skončily ... na zabití času ok ... ()

BOURQUE

Debut Dave Franca ako režiséra! Dva páry si na víkend zarezervujú krásny dom, ktoré je vo veľmi peknom prostredí (pobrežie, les). Počas prvej noci dôjde ku „zámene“ partnera. Situácia začne byť komplikovanejšia vtedy, keď jedna osoba všimne tajnú kameru, ktorá je namontovaná do sprchy (ktorá zhodou okolností zachytila tú spomínanú zámenu partnera). Do toho vstupuje neznámy človek (majiteľ kamery), ktorý postupne začne loviť prenajímateľov domu. Suma k sumáru: žiadnu originalitu alebo nové prvky v danom žánru nečakajte. Budovanie napätia je na priemernej úrovni a „prvé“ záverečné vyvrcholenie vás ničím neprekvapí. „Druhý“ záver by som radšej nekomentoval. Prvý film Dave Franca podľa mňa nedopadol tak, ako si to on sám predstavil. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()