The Rental

Dva páry si na predĺžený víkend zarezervujú krásne sídlo na pobreží. Trochu ich prekvapí nepríjemný správca (Toby Huss), ale ten zakrátko zmizne a môže sa začať víkend plný prekvapení. Tie ale vôbec nebudú príjemné a vysnívaná dovolenka sa po malej chvíli zmení na teror. (Marceloo)

dubinak

Tohle pro mě mělo absolutně idiotský příběh, který v sobě neměl špetku něčeho k zapamatování. Postavy mi byly v tomto druhu filmu až trestuhodně u zadku a bylo mi jedno, jak to s nimi dopadne. Skoro 50 minut se tam nic neděje a když příjde moment, kdy se má začít dít, pokračuje to stejně další nudou. O voyeurovi se dozvíme velký kulový, takže vlastně ani nebyl důvod nám tento film předkládat, protože nikomu nic nedá. Fuckt zbytečné mrhání časem, ()

EvilPhoEniX

Dave Franco zkouší poprvé režírovat a na debut to není špatné, ale bohužel se jeho film zařadí do škatulky " Sledovatelné, avšak ničím nevyčnívající". Dva bratři se svými přítelkyněmi si booknou hezkou chatu na víkend, ale místo odpočinku je čekají nervy a boj o život. K dispozici jsou známější herci jako Dan Stevens a Alison Brie a potěší i slušná kamera, ale víc pozitiv nenacházím. Seznamování s postavami trvá až nečekaně dlouho a vrah se objeví někde 20 minut před koncem a to by se ještě dalo odpustit kdyby vraždy stály za to, ale vrah vše řeší plácnutím kladivem přes hlavu a to nevím koho dnes uspokojí. Alespoň je finále celkem napínavé a vrah má fajn masku, ale to mi bohužel nestačí. Škoda, snad se do konce roku dočkáme i něčeho výživnějšího. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

DJ_bart

Snímek je enigmatickým spojením slov rektál, dentál, a mentál - dílčími abstrakcemi počínaje, doslovností konče.... Franco se pokusil o rádoby artový slasher indýčko - výsledkem je ale neskutečně sterilní paskvil o kolektivní paranoie bez spádu a dynamiky - třebaže z hlediska filmovýho řemesla jde o nadstandardně zručný kutilství. ()

Cappuccino

V prvej polovicu filmu som mal pocit, že nejde ani tak o horor, ale skôr o ľahšiu vzťahovú drámu. Čo mi však neprekážalo, pretože kým prišlo na vyvražďovačku, snímka kvalitne vystupňovala napätie, a aspoň sme spoznali postavy. Praktiky záhadného vraha som správne odhadol ešte skôr, než nám ich tvorcovia naservírovali na zlatom podnose, a teší ma, že dali záporákovi takýto modus operandi. Zároveň je skvelé, že z jeho príbehu neukázali veľa. Týmto spôsobom môže fantázia sledovateľa frčať na plné obrátky. Chápem, ak sa The Rental niekomu nepáči, oddialovanie príchodu zla sa nemusí pozdávať každému, no mne to jednoducho sadlo. ()

borec999

Sympatický,komorný, malý horor, resp. triler. Dva páry (áno, jeden chlap podvádza svoju priateľku s priateľkou toho druhého) si na víkend rezervujú odľahlý prekrásny dom s cieľom oddýchnuť si. Všetko sa zmení v moment, keď zistia, že ich niekto sleduje tajne nainštalovanými kamerami v dome... 2 tretiny filmu sú presne také ako by ste čakali a ide sa podľa šablóny. S príchodom tajomného zabijaka (parádna maska) Rental ožije, naberie spád, napätie a dočkáme sa aj pár úmrtí. Logika chovania postáv síce nie je ukážková, čo však poteší je záver ktorý sa výnimočne podaril a osobitne podarený twist o postave zabijaka, resp. stalkera ktorý umiestnil kamery do domu. Dozvieme sa, kto ním určite nebol a keďže tipujem že 99% všetkých divákov (vrátane mňa) by vsadilo ruku do ohňa práve na daného chlapíka, tak tento twist musím pochváliť. Otvorenejší záver ponúkajúci možnosť sequelu sa mi taktiež pozdával a nebránil by som sa mu. Dave Franco vo svojom debute teda nakoniec z tuctovej látky dokázal vymyslieť niečo aspoň trocha inovatívne. Na 4* však ísť nemôžem- dve tretiny filmu sú fakt iba čistým a predvídateľným priemerom. Takže lepšie 3* a 60%. PS: Reggieho koniec ma zahrial pri srdci :) ()