Gangs of London

Velká Británie, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

Spiker01

Bohužel zklamání. První půlka mě nebavila vůbec..ve druhé se to zlepšilo, nicméně jsem se nemohl naladit na tempo a celkem mě to zaráželo. Od Garetha Evanse chci vidět úplně všechno, takže očekávání byla vyšponována celkem vysoko a hlavně v bitkách tělo na tělo jsem jeho rukopis poznával (pátý díl v jeho režii nejen u mě za 5*, nicméně jako jediný). Vůbec mi nesedl příběh a velká většina postav, naštěstí to druhá polovina, ke které jsem se odhodlal až po více než půl roce, zachraňovala, co jí jen síly stačily. Do druhé sezóny jdu, to už jsem rozhodnutý, ale tentokrát budu našlapovat opatrněji a všem, kteří to pasují na seriál loňského roku jen tiše závidím. A bez toho hnusnýho realistickýho mučení bych se obešel... PS : Only you je nádherná písnička, kterou mi dokázal jeden díl zošklivit. 65% ()

TheEvilTwin

Čím dále seriál pokračuje, tím méně zajímavé to je. Začátek výborný, ke konci už jsem se v tom ztrácel, nebavilo mě to a přišlo mi to zbytečně moc upovídané. Souboje a akce výborná, přírodně surová a krvavá, ale i s tou se tady nesmyslně šetřilo. Kvalitní seriál, ale za mě promrhaný potenciál. Souhlas s komentáři: Ouwen a Lacike ()

J*A*S*M

Před závorku bych jako řídící argument vytknul, že nemám rád gangsterky, protože mi na nich povětšinou vadí obrovské množství navzájem splývajících a nesymaptických postav (gangsterů a jejich poskoků) a překombinovaný děj, v němž nestíhám držet niť s tím, kdo na koho zrovna šije boudu a kdo koho ojebává. To platí beze zbytku i tady. V první půlce epizod mě to ale ještě bavilo hodně, zvlášť sladká tečka v podobě nějaké šílené akční / brutální scény byla vždy velmi příjemná. Pátá, relativně samostatně stojící epizoda, je úplně nabušené home invasion a jasný vrchol seriálu. Evans se nezapře. Bohužel pro poslední čtyři díly převzal režijní otěže Xavier Gens a imho je to režijně o třídu níž než v případě Evanse a Hardyho, a je to znát. A v důsledku mě Gangs of London právě tehdy přestaly bavit a zajímat. Fanouškům gangsterek to ale jde doporučit bez váhání. ()

Ouwen

Jestliže tu někdo zmiňuje něco o realistickém a autentickém podání, tak by mě zajímalo na základě čeho to tvrdí. Možná se pletu, ale neříká se, že UK má dost přísná omezení ohledně střelných zbraní, apod? A při tom, to v zdejším světě přetéká palebnou silou. Což by byl ale můj nejmenší problém se seriálem, pač je tu daleko víc věcí, které jsou absolutně nepochopitelný pro mě. Předně; představte si Berandal natáhnutý na devět dílů, říznutý Londýnem. A máte tenhle seriál. Ano, je to i fízlovi, co je undercover a maká pro tu hlavní mafii. O třídu horší akční scény, místama až komediální a hlavně jednotvárný. Protože se snad každej konflikt zde musí řešit zbytečným násilím, protože scénář nemá čím vystužit to co se odehrává tady. Jestliže někdo očekává chytrý slovní přestřelky, tak na to rychle zapomeňte. Krom toho, že je to předvídatelné, tak to pracuje i s těmi největšími klišé momenty. A strach o Elliota? Vždyť ho nikdo ani nepodezřívá!! Mafie nemá ani tendenci si o něm zjistit, co je zač, prostě automaticky začne pro ně makat. A taky, nevím proč bych měl mít sympatie vůči lidem, jako jsou v tomhle seriálu. Jeden otřesnější charakter, než ten druhej. Takový ty lidi, se kterými bych nechtěl mít nic společného. Bez morálky, protože se to tam prostě řeší zbytečným násilím. "Ou, týpek přišel o otce a jelikož neví, kdo za to může, každej je v podezření. Takže to automaticky znamená, že vyhlásil každé, jednotlivé mafii válku, protože jinak se to řešit nedá". Co se týče bitek, tak krom otřesné kamery, na úrovni Zelené Trávy, působí choreografie nacvičeně a né moc autenticky. Jakože, když vás někdo postřelí do ramene a přijdete o spoustu krve, stejně budete kolem sebe mávat sekerou jako největší king. Tohle že dělal Evans? Ten člověk, kterej dbal v Raidu na něco jako, autentické prvky? Kam zmizelo vůbec nějaké napětí během soubojů? Pot, strach, intenzita, cokoliv z toho? Násilí v tomhle seriálu je až směšně komiksové. Pátej díl sice nabízí dost zajímavej home invasion, ale ty nelogické momenty bijou do očí. Postavy zde navíc vydrží fakt neúnosnou bolest a když někoho střelíte jednou, nestačí to, musí schytat celej zásobník aby se mu tělo rozervalo na kusy. Tenhle až přehnanej důraz na násilí postrádá sebemenší pointu, protože i v tom Raidu násilí a okolnosti kolem toho, působili náhodně a překvapeně, tady je to jak přes kopírák. Dost nevyvážená audiovizuální stránka též nepotěší. Jindy kamera působí docela pěkně, místama zas nechutně vyblitě, jako kdyby se spousta scén točila před zeleným plátnem. Zvuky zbraní jsou strašně off a chybí i nějakej kvalitní soundtrack. Je zde jinak asi miliarda postav a jejich poskoci a vlastně mimo národnost, se jejich motivace nijak neliší, takže působí jednotvárně. Co též nechápu; spoustu na efekt mučících scén bez pointy a onak tu stopáž jednotlivých dílů. Natahovaná kaše. Mno myslím si, že druhou sérii jednoznačně vynechám, protože zdejší chatrné zápletky, charaktery nefungují, takže nefungují ani akční scény po stránce emocí. Prostě jsem to sledoval bez zájmu. () (méně) (více)

BarryLyndon

Absolutně nevyužitý potenciál. Hlavně v první polovině geniální jinde neviděné momenty. Ale scénář slabý jako 10x vylouhovaný čaj z Lidlu a bohužel strašně špatní i herci, prostě necharismatická céčková sebranka. Nejlepší herec je tam pár minut a kolem a kolem vzali do hlavní role nejhoršího z Peaky Blinderů. Jsem někde na 7 z 10, ale tohle prostě mohlo být geniální, takhle ani nechci druhou řadu. Některý věc jsem si poznamenal a budu si je pouštět, bitka v hospodě, útok na barák na vysočině, Nigerijci atd. ale jsem strašně nasranej. ()

• Starostou Londýna byl zvolen Nasir (Parth Thakerar) z Pakistánu. V roce 2016 byl na post starosty v Londýně zvolen Sadiq Khan, který má taktéž pakistánské kořeny. (Duoscop)
  • Seriál je založen na méně známé stejnojmenné videohře, která vyšla na PSP. (radecacek)
  • Režisér Gareth Evans měl původně točit pouze film. Pro seriál se rozhodli hlavně z důvodu toho, aby mohli lépe vykreslit postavy a celý mafiánský svět. (radecacek)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)