Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uvidíte vzestup i pád posledního diktátora velkého Říma, jehož smrt předznamenala konec celé říše. Zažijte jeho mladické vize i tažení do Galie a Egypta. Byl to Caesar, kdo do Říma přivedl nejslavnější královnu Egypta - Kleopatru. A byl to on, jehož život ukončili senátoři v čele s Brutem. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zrovna mám rozečtený Caesarův životopis od Adriana Goldsworthyho, takže mě historické chyby iritovaly víc než většinu ostatních diváků :-) Zejména to, jak se tu poměrně volně manipuluje s termínem konzul. Konzulové byli vždycky dva a stáli v čele Říma na rok a poté se z nich zpravidla stávali prokonzulové a odcházeli jako správci na 5 let do nějaké provincie a konzuli se stát mohli znova po deseti letech (občas byli výjimky jako Caesarův předek Marius, který byl konzulem několikrát po sobě). Vzhledem k tomu, že byli konzulové dva, tak není možné, aby v senátu bylo jen jedno křeslo :-) Zcela zde tedy chybí Pompeiův druhý konzul Crassus při jejich dvou konzulátech, Caesarovým spolukonzulem byl Bibulus, který tu je ukázán, ale ne jako konzul. Cato byl mladší než Caesar, Sulla zemřel, až poté, co se vzdal moci, Vercingetorix byl uškrcen při triumfu atd. No zkrátka chyb, nepřesností a vynechávek je tu fakt hodně. Bylo by nemožný Caesarův život dostat na plátno přesně tak, jak se odehrával, ale některý věci se ošetřit trochu líp daly. Nicméně všechny možný chyby mi nevadily tak jako necharismatický Caesar - Jeremy Sisto. Ve srovnání s takovým Rexem Harrisonem nebo pozdějším Ciaránem Hindsem prostě neobstojí. Chybí mu ona aristokratická vznešenost a povýšenost, která je pro Caesara typická. Škoda, že to nevzniklo jako seriál s jiným představitelem, protože potenciál i zajímaví herci vedlejších rolí (Walken, Harris) tady jsou. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Umírněný až romanticky působící výlet do daleké antické minulosti. Některým úsekům z caesarova života je věnováno zbytečně hodně času (Galie), jiným zbytečně málo (stíhání Pompeia a Catona), takže se historie neznalý divák může hlavně v druhé půlce filmu hodně ztrácet v ději. Pro milovníky historických podívaných z antického Říma doporučuji spíše seriál Řím, seriál Já, Claudius nebo film Quo Vadis ?. ()

Reklama

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

60% - Tady se vyprávělo o Juliovi Caesarovi tak snaživě (kostýmy, dialogy, herci...), až se zapomnělo na nějakou tu myšlenku. Námět by jich umožňoval celou řadu, ale ono nic... Jediný pocit, či poselství, co jsem si z dvoudílného filmu odnesl byl strašný vztek, když jsem na konci v titulcích neviděl ani jednoho ze skladatelů hudby, která byla nejen vykrádána, ale i citována. Za zmínku stojí především titulní song "Maximus", který je školáckým OPISEM nádherné druhé věty Beethovenovy sedmé symfonie. Hanba vám, vy novodobí kopisté!!! ;o) ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Když čte člověk formulku "nízkorozpočtový historický film", dá se celkem jasně předpokládat, že hlavní nedůvěra bude namířena na výpravu: na to, jaké budou mít postavy kostýmy, jak budou vypadat bitvy, jestli lokace nebudou působit laciným dojmem. Všechny tyto obavy se v prvních minutách částečně rozplynuly, nahradily je ale výtky nové. I přesto, že si film hraje na přesnou, nijak moderně neupravenou rekonstrukci Caesarova života, by z něj historikové asi nadšení nebyli. Kam se poděla jedna z nejdůležitějších postav Crassus nebo jakákoliv zmínka o prvním triumvirátu, je mi záhadou (stejně tak o Octavianovi nebo Caesarově poslední manželce nepadne ani slovo) a to, že se z majestátní, rozhodné, vyzrálé hlavní postavy stal mladý kluk, který po většinu času dějem jen tak proplouvá, scénáristovi odpustím ještě hůře. Kdyby se Caesar choval tak, jak je vylíčen v tomto filmu, moc by se toho o něm netočilo. Stejně tak onu potřebu aplikovat současnou morálku do kulis antického Řima moc nechápu, a když třeba Caesar v prvni části pronáší cosi o nutnosti svobody, působí to na mě, jako kdyby si právě odskočil z přednášky Johna Stuarta Milla. Jako mnohem lepší (i když místy také smyšlenou) ukázku doby kolem prvního triumvirátu doporučuju seriál Řím. (Hodnoceno na základě okleštěné, 140 minutové DVD verze.) ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Tři hodiny o Juliovi Caesarovi v televizním zpracování vypadají chvílemi tak nějak obyčejně a bez pořádného výrazu, kde nejdřív jen trošku z normálu vystupují scény s Luciem Corneliem Sullou, ve kterých je i nějaké to napětí, ale jinak nic extra. Později po prodělání nějakého toho kariérního postupu sledujeme Caesara hlavně ve slušné výpravě, která sice není úplně nějak mocně super, ale je "jen" pěkná, ale pořád tomu tak něco chybí aby se to dostalo výš než na tři hvězdičky, protože film sice hodně sleduje především Caesara, ale víc už moc nic, protože velká spousta postav je docela zanedbaná nebo je zanedbaný Caesarův vztah k těmto postavám, což možná může být i maličko vina Jeremyho Sista, který se sice občas tváří přesvědčivě jako caesar, ale to mu zůstává i ve scénách, kdy bych čekala, že z něj bude i trošku člověk :), ale naštěstí se tenhle nedostatek vyrovnává tím, že si pro tuto roli nechal ostříhat ten svůj květák :). Ve druhé polovině, která je na dvd jasně oddělená zatmívačkou, aby náhodou divák nezapomněl, že jde o televizní film, přichází řada na ty zajímavější události Caesarova života, nebo možná na ty události, co jsou natočeny poutavěji než první hodina a půl populárně naučného dějepisu. Je v tom takový monumentálnější feeling, pěkná výprava je víc vidět a taky přichází scény, které jsou víc o lidském dramatu než o řešení toho co člověk může udělat pro Řím. Co ale v druhé polovině asi nepotěší je, že Kleopatra sice je kudrnatá, což jsem nečekala, ale zase ta její účast je takový štěk, že snad asi nestála režisérovi moc za zmínku. Takže film běží velmi rychle letem caesarovým světem bez důrazu na někoho dalšího než je jen samotný Caesar a ani nikdo na sebe moc nestrhává pozornost, což platí i pro Christophera Walkena, který předváděl takový standard i když zrovna dvakrát často se taky neobjevoval, tak ani neměl moc co předvádět, zato bojové scény i když očividně levné se předvedou docela fajn a nevypadají hloupě. K tomu pěkná výprava a sice film hodně hodně pospíchá, aby se dostal přes všechny možné historické události, ale možná taky proto tento televizní Julius Caesar celé tři hodiny nenudí a pěkně uplyne, takže čtyřka pro zábavný televizní historický film. :) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Pre výrobu bolo vyrobených vyše dvetisíc ručne vyrobených kostýmov. (Arsenal83)
  • Replika Fora Romana byla postavena za $3,5 miliónů USD. (Karlos80)
  • Film bol natáčaný na Malte a v Bulharsku. (Jello Biafra)

Reklama

Reklama