Film o povznášející síle víry. Vypráví o historické události z portugalské Fatimy, která se odehrála kolem roku 1917. Tři děti  - pastýři Lucia, Jacinta a Francisco ohlásily, že se jim zjevila Panna Marie. Inspirují tím další věřící, ale vyvolají hněv u představitelů katolické církve i vlády. Jedni i druzí se je snaží donutit, aby své sdělení odvolaly.  Ale zpráva o proroctví se šíří a desítky tisíc poutníků proudí do Fatimy v naději, že budou svědky zázraku. Zažijí něco, co navždy změní jejich životy. (JOJ Cinema)

hygienik

Všetko fajn, dej, scenár, kamera, dve časové línie, pochybnosti, otázky a odpovede na ne. Ale nevyvolalo to vo mne tak silné emócie, ako som čakal. A tie žltohnedé filtre ma štvali. Objektívne to pri snahe o historickú autenticitu, len ťažko mohli natočiť lepšie. Subjektívne by som dal prednosť aktualizácii a ukázal nejaký vplyv Fatimy na dnes žijúceho človeka, asi ako TU. Ale to by bol už úplne iný film. ()

vydumnica

Aj ked nerada, filmu FATIMA davam slabsie 3*. Nesplnil moje ocakavania a predstavy. Takato dolezita udalost by si zasluzila lepsie spracovanie. Mohol to byt nadpriemerny film, ale je len priemerny. Fatimske deti boli zlate, ale to je asi tak vsetko. Filmu chyba hlbka, viac emocii...Dost vela veci mi vadilo. Kvalita obrazu po prve. Kamerovymi filtrami (alebo co to bolo) chceli pravdepodobne docielit autenticitu danej doby, ale mne to velmi prekazalo, mat pred ocami clonu a nejasne obrysy, pokazilo mi to dojem z celeho filmu! Aj na Luciu mnisku sme museli hladiet cez mriezku. A po druhe, vyber herecky Panny Marie, moju predstavu cistej krasy nesplnala, skoda. Anjel takisto. A po tretie, anglictina. Ked nakrucali vylucne v Portugalsku (za to davam plusove body) nemohol byt aj film po portugalsky? Ale to je este najmensi problem. Mierne sklamanie. Fatima je na urovni TV filmu, ale je dobre, ze sa dostal do kin. 60%. ()

Arsenal83

Kto chce verí, kto nechce neuverí, aj keby on sám bol ochrnutý a zrazu vstal (alebo slovami Panny Márie z filmu: „Niektorí ľudia neuveria aj keby stáli priamo pred tvárou Boha“). Film je dozaista kresťanský, ale nie nátlakový. Skúša popisovať celú situáciu a ukazuje aj pochybnosti. Pochybovala vlastná matka, pochybovala aj samotná cirkev. Páčilo sa mi ako hudba dokázala v mnohých momentoch vybičovať emócie. ()

Flego

Marco Pontecorvo je skôr televíznym režisérom a kameramanom a tento film má mnohé z televíznych grifov. Fatimské zjavenie priťahuje mnohých veriacich i konšpirátorov, príbeh má svoje čaro, osviežujú ho scény z nedávnej súčasnosti ( Keitel - Braga ) a pravdou bude asi aj fakt, že veriaci mu pridajú hviezdičku. ()

misterz

Ďalší kandidát spomedzi kresťanských filmov, ktoré sa pravdepodobne budú premietať na Vianoce. Film mi opäť raz vnukol myšlienku, ako veľmi dokáže náboženstvo ovplyvňovať slabých a bezbranných. A to nielen po materiálnej stránke, ale aj tej duchovnej. Viera je hnacím motorom, bez ktorej sa skrátka pre niekoho nedá. Áno... skutočné udalosti, slnko zažiarilo... no ale kto vie, čo to naozaj bolo? Čo keď iba väčší výbuch na povrchu slnka a tým pádom zvýšené slnečné žiarenie? No ale to len tak na okraj, nikomu vieru neberiem. Závidím. Inak príbeh je iba taký priemerný a obyčajne dramaticky spracovaný. No má svoj význam i myšlienkový presah. Priemer. 60/100 ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v septembri 2018 na autentických miestach po celom Portugalsku. Predovšetkým v Coimbre, Fátime a Lisabone. (MikaelSVK)