Když byla May malá, měla jediného přítele - ručně vyrobenou panenku Suzy. Teď je May velká a jejím jediným přítelem je stále Suzy. Pak se ale May seznámí s filmařem Adamem. Věcí, která se na něm May nejvíce líbí, jsou - jeho ruce. U další známé, Polly, obdivuje její krk. May se prostě na lidech líbí jen některé části. A protože ví, že jediná možnost, jak získat přítele, je ručně si ho vyrobit, pustí se do toho. Začne z uřezaných lidských částí skládat ideální tělo. Není pravda, že by May neměla ráda lidi. Má je ráda. Částečně. (oficiální text distributora)

Jazzzz

Po dlouhé době zase jeden hodně hustej úlet. May by se mohla jevit jako fakt drsná holčička, ale ve skutečnosti je to osamělá zmatená dívčina, kterou všichni jenom klamou. Ona se snaží zavděčit, ale je za to jen srážena na kolena. Herečka zahrála hlavní roli takřka výborně a vůbec nevadí, že krev nestříká od začátku do konce. (Stříká jenom na konci...) ()

lennyd

May je divná. Hodně divná. Kdo by taky nebyl divný, když jeho jediným kamarádem je matčina panenka, zapečetěná ve skleněné krabici. Ale jednoho dne se May seznámí s Adamem (na kterém obdivuje hlavně jeho ruce), a připadá jí, že se život hnedle rozjasnil. Když ale dostane od Adama kopačky, a zároveň zjistí, že její kolegyně z práce, Polly, ji jen zneužívá, rozhodne se, vyrobit si vlastního kamaráda, který bude mít ze všech jen to nejlepší. Adamovy ruce, Pollyin krk, ...Další z filmů, kdy naprosto geniální námět v rukou filmařů shoří na popel. Přitom ani herecké obsazení není nejhorší - představitelka May, Angela Bettis je ve své roli parádní, neméně tak Anna Faris v roli lesbické spolupracovnice Polly (pro tu holku mám nějakou slabost :) ). Jenže, když koukáte na film, a čekáte kdy se začne dít to zajímavé, a ono to přijde až pár minut před závěrečnými titulky .. tak není něco úplně v pořádku. Suma sumárum, na podívání dobrý, na představu co by všechno ve filmu mohlo být taky, ale pro zařazení mezi filmové klenoty to není ani náhodou... ()

hanagi

Když si neumíš najít přítele – udělej si ho! May je tak trochu divná. Ale možná jsme měli jen víc štěstí a našli jsme tu správnou ruku na konci toho správného těla. A v tom těle toho správného člověka. Anebo jen nejsme tak nároční jako May…? ()

Ichabod

May je senza! Teda alespon prvni hodinka s ni je v pohode. Citlive ztvarnena a k tragickemu konci tazena hrdinka mne skutecne zajimala a lakala a kdyz uz mi byla temer sympaticka, tak McKee evidentne zacal zbytecne tlacit na pilu, ktera mela mene zubu nez moje babicka. Poslednich dvacet minut je opravdu zbytecne zbrklych a zkratkovitych (filmy by zaslouzil jeste dvacet minut), aby se pak mohla krabice od DVD hemzit napisy jako "Sokujici!" nebo "Zvracene!" a je to skoda. Takhle je to 5/10. ()

Smileface

May se možná až příliž zajímá pouze o hlavní (kladou/zápornou) hrdinku a vykreslení její psychyky.Ostatní postavy nedostávají žádný prostor a tím pádem jim nemůžete ani fandit a pripadáte si tak trochu jako psychiatr a ne divák koukající na film.Stejně si ale May ** zaslouží,zejména za psychologii hlavní postavy a některé záběry. ()

Frankie

Sugestivně popsaný rozvoj psychozy u jedné strašně sympatické dívky s mrazivou atmosférou a vynikající hlavní představitelkou. Jung by mohl mít radost.:) ()

NICOX

Nečekala jsem naprosto nic. Ale něco jsem přece dostala.. Dobrá hudba, zajímavej příběh u kterýho jsem se musela občas pousmát a sympaťáka Jeremy Sista (já na něm viděla víc pěknejch věcí než jen ruce). Ta panenka mě dost děsila. 60 % ()

jondoe

Ked som si pustal tento film nevedel som nic o jeho obsahu. Vedel som len to ze je to horor. Cakal som nejaku ultravyvrazdovacku ale dostal som viac. Film sa ubera pomalym niekomu sa moze zdat trosku nudnym smerom. Mne sa vsak pacila hlavne prva hodina filmu. Reziserka velmi predcizne opisala hlavnu postavu a jej tuzbu niekoho milovat. Bohuzial chcela mat vsetky casti dokonale a ked videla ze to nejde tak si ich sama dokladne poskladala. Angela Bettis bola v tomto filme uzsana a jej postava mi velmi pripominala Sissy Spacek vo filme Carrie. Anna Faris v ulohe lezbicky tiez dobre. Este raz vsak musim vyzdvihnut pracu reziserka ,ktory tento horor natocil trosku netypicky a nespravil z neho bezduchu vyvrazdovacku. ()

BlackTom

Je to zvrhlé, divné a páči sa mi to! A nech mi niekto nehovorí, že to naňho bolo "príliš". Pre mňa je "príliš" Hannah Montana a Teletubbies. Pri tých malých zmrdoch ešte aj May vyzerá ako rodinná komédia so Stevom Martinom. Aj keď... Je to predsa o hľadaní priateľstva, no nie? :) Takže sociálny námet by tu bol. Plus k tomu (sprvoti) zábavne čudná hlavná hrdinka, ktorá svojim správaním vytvára až Burtonovskú atmosféru. Jeremy Sisto ma potešil v roli hororového maniaka a ten jeho amatérsky film... No krásne. Baviť sa o Anne Faris v roli lesbičky je snáď už zbytočné, komentárov k jej očarujúcemu výkonu je tu iste dosť. A ako film prechádza do poslednej fázy, nastáva to správne peklo se všim všudy. Áno! Takto to mám rád! ()

Hopper

Kravina na pohľadanie. Všetci zúčastnení museli byť tesne po lobotómii, že sa do toho pustili. Škvár, ktorý sa tvári na umelecký zážitok, ale výsledok je nuda a zopár nevyberaných slov na adresu filmu. ()

wosho

Hnusné, depresivní, ujeté..to jsou slova co mě napadly hned po konci filmu. Další z pokusů filmařů natočit něco co v lidech zanechá podobné pocity. Je to dobře? Takový mistr jako je Menzel v jednom rozhovoru řekl nšco v tomto smyslu: Co dá člověku takový Pulp Fiction nebo Trainspotting? Že prostřelit někomu hlavu je vtipné? A co dá May mě? Maximálně to, že pokud budu znát nějakou buchtu co jí je podobná( bohužel znám jich dost co chodí jako zombie v hadrech ze sekáče), tak nikdy si z ní nedělat kozy. Je to dost? ()

willis

Už od začátku mi tenhle film připomínal Krvavou romanci, a to svou podivnou atmosférou a tím, že by z námětu šla vytvořit tak maximálně 20 minutová povídka a ne 90 minut dlouhý film. ()

arcticsky

Líbí se mi divné a proto se mi docela líbil i tento divný film s divnou hlavní hrdinkou v solidním podání Angely Bettis .Aneb "Když si neumíš najít přítele, udělej si ho". ()

Warhorr

To je tak, když nemáš žádné přátele, mají tě za podivína a ty se prostě rozhodneš vyrobit si svého. Začíná tak pěkna vyvražďovačka lidí okolo. A celkem pěkná mindfuck závěrečná scéna. ()

KKain

may miluje panenky. miluje take svého kocoura, svoji kolegyni z práce a svého chvilkového přítele. když postupem času ale o všechny přijde, rozhodne se ušít si je všechny nové a dohromady, bez chyb. vizuálně poetické a velmi smutné dílko. 5* ()

Hopi

Angela Bettis umí dokonale zahrát úchylnou psychopatku, ta neměla chybu. Od filmu jsem moc nečekal, ale velmi příjemně překvapil. Není to v žádném případě tuctový horor. ()