Visitor Q

(festivalový název)
  • Japonsko Bijitâ Q (více)

Takashi Miike si mezinárodní proslulost získal bizarně násilnými filmy jako Konkurs či Ichi the Killer, ale jeho filmografie obsahuje příspěvky z takřka všech filmových kategorií od kriminálek přes muzikály až po artfilmy. Solitérní tvůrce každoročně podle cizích scénářů natočí čtyři až pět zakázkových snímků, kterým dává nezaměnitelný styl. Miikeho tvůrčí rukopis se vyznačuje svobodomyslnou interpretací scénářů a hravým přístupem k žánrům i schématům. Visitor Q je jeho černohumorný a bláznivý, ale současně maximálně procítěný příspěvek do série filmů se zastřešujícím tématem opravdová láska, který představuje osobitou prafrázi na typické japonské filmy, kde členové disfunkčních rodin hledají cestu ke vzájemnému soužití. Zdejší hrdinové dojdou rodinné idyly přes incest, prostituci, drogy, šikanu, nevěru, nekrofilii a vraždu. (oficiální text distributora)

VanTom

Teď začínám chápat výlučnost a kultovní status Takashi Miikeho - ten chlap má opravdu svérázný smysl pro humor a nerozpakuje se vydat daleko za hranice. Takže v této komedii máme šikanu, incest, drogy, násilí, ponižování, nekrofilii, prostituci, vraždy a další veselé záležitosti. Vše ale obludně přehnané a nadsazené, až se to stává (černočerně) vtipné; navíc naroubované na klasické hledání štěstí a harmonie jedné úchylácké rodinky. Na palčivé problémy současného Japonska film poukazuje více, než lecjaké vážné drama - někdy je prostě potřeba dostat kamenem po hlavě, aby se člověk probudil. ()

Wade

Visitor Q má sice 84min,ale já hodnotím pouze posledních 25min,protože to před,je strašná nuda která se vleče a není se moc čemu zasmát.Film se u mě lámal při scéně ve skleníku,protože před touto scénou jsem myslel že víc jak 2** mu nedám,ale po scéně s plánováním rozřezání a následovných dalších scén u kterých se člověk může začít konečně smát nemůžu jinak než za 4****.Film před scénou (skleník) 35% posledních 25min 70%. ()

Koryntos

Asi už jsem pozbyla veškerou soudnost, nemaje tušení proč, neb poslední dobou sleduji čím dál větší úchylárny. Po tom co jsem viděla Anatomii pekla myslela jsem si, že větší úchylárnu, jen tak neuvidím a ona chyba lávky. K tomuhle filmu jsem přišla jako slepý k houslím a nestačila jsem valit vočadla, co to oči mé mrdavé vidí. Sex s mrtvolou, to už byla jen třešnička na dortu tohodle bizardního snímku. Taková Adamsova rodina v hodně zvrhlém podání. Tenhle film se opravdu těžko hodnotí pomocí hvězdiček. Kdybych ho brala podle svých morálních zásad, tak ho, bez mrknutí oka plesknu do odpadu. Když ho beru s hodně velkou nadsázkou některé scény byly opravdu hodně morbidním ujetým a opravdu hodně zvráceným způsobem směšné. Navíc mi přišlo, že všichni hlavní hrdinové si svůj osud tak nějak zaslouží, protože nikdo z nich nebyl zrovna neviňátko.Vlastně tak nějak nemám tušení, proč filmu, který se mi vůbec nelíbil dávám 5*, budu o tom přemýšlet, až se na dobrou noc zešlehám mojí oblíbenou plácačkou na koberce. ()

DeLaMorte

Tak tento film je dle mého názoru nejhusčím co zatím pan Miike natočil.Je to hned od začátku zvrhlé,úchylné a husté přesně v Miikeho stylu.Ovšem má to hloubu!Přes všechny úchylárny a šílenosti v tomhle filmu jsem pochopil,že se jedná o rodinu a jejich štěstí..Ovšem štěstí podle T.Miikeho tento film bude asi navždy za hranicemi Japonska protože tohle by asi evropské Tv nikdy odvysílat nemohli..a to ho už ted dělá underground Japonského filmu ()

Anticque

Absolutně střelený, absolutně bizardní, absolutně na hlavu:) Po prvních minutách jsem si myslel, že koukám na něco jiného než na Visitor Q kdo viděl musí vědět proč:)) Naprosto ujetá rodinka, jeden neznámý pohodář a ujetý příběh o zkažené mládeži, který mi naháněl údiv do tváře, ale i úsměv a to hlavně ke konci, kde jsem nevydržel a zasmál jsem se od srdce. Komické hlášky hlavně od otce jsou tím nejlepším. A co mě dostalo, byl konec, zde byl poznat Miike a jeho styl. Celkově hodnotím lehce kladně, tedy 60 % ale ještě jsem decentně v šoku:) ()

matthew.d

Absolutní šílenost. Je to jasné, Miikemu přeskošilo. Mé morální hodnoty my nedovolili tuhle "hrůzu" dokoukat do konce. Je to prostě jen pro šikmofily a úchyly. (stane se tedy Visitor Q Tsunamiho kultem?) ()

B4TM4N

***Předem varuji, že tenhle komentář je jeden velký spoiler a tudíž jedna velká zvrhlost***Takashi Miike je regulérní šílenec. A je to jenom dobře. Pokud si myslíte, že jste někdy viděli ujetý či dokonce úchylný film, po tomhle kousku svůj názor jistě přehodnotíte. Režisér pojal vyobrazení současné japonské rodiny a společnosti velmi po svém. _____Otec si užívá se svou dcerou prostitutkou za peníze, ta si vše fotí a vysmívá se mu, že nemá výdrž. Syn, kterého ve škole šikanují, si doma vylévá zlost na matce, kterou mlátí různými velikostmi klepačů na prádlo, které má seřazeny podle velikosti ve skříni. Z toho důvodu je výše zmíněná matka závislá na heroinu. Dále se k této rodině přidá záhadný host, který pomocí úderů kamenem dohlavy pomáhá jednotlivým mozkům začít pracovat správným směrem (samozřejmě v rámci normálnosti tohoto filmu). A tak otec, posedlý natáčením reportáže o šikaně svého syna, zjistí, že mu chybí sex. Uškrtí tedy svou kolegyni a následně si s ní v duchu bezelstné nekrofilie pohraje (mimochodem nejctipnější okamžik celého filmu). Jenže se dosatví posmrtné křeče, které ho uvězní v její děloze. Na pomoc mu přispěchá manželka, kterou cizinec napraví tím, že jí ukáže, jak se zbavit nenaplněného mateřského pudu - odstříkáváním mléka z prsou. Manželovi dá dávku heroinu, což mu pomůže dosat se ven z mrtvoly. Tu pak nadšeně znovu šťastní manželé rozřežou. Tatík se také postaví školním násilníkům terorizujících jejich syna a za pomoci mamky je zmasakruje různým instalatérským nářadím. A aby byla rodina kompletní, dostane cihlou po hlavě i dcera-prostitutka a všichni se na konec šťastně spojí na matčiných prsou (doslova)._____Tohle dílo je opravdu i na Miika velmi černohumorné, díky natáčení digitálem připomíná častěji amatérské porno než film. Ovšem pokud na to máte žaludek, bavit se budete. A to velmi. ()

Klay

Při sledování jsem si vzpomněl na jinou filmovou zvrhlost - Ken Park. Oproti prasečině Larryho Clarka má ta Miikeho jasně navrch. Visitor Q má alespoň nějaký příběh, díky kterému drží jakž takž pohromadě. Perverznosti jsou dávkovány s narůstající nechutností - od "neškodné" soulože otce s dcerou až po nekrofílii. Takové scény ale nepůsobí nějak samoúčelně nechutně a to přesto, že Miike tlačí na pilu mnohdy více než Clark. Filmu naštěstí nechybí nadsázka (které je místy až moc) a pro režiséra typický (tzn. zvrhlý) humor. Tempo je zpočátku dost pomalé, první půlka je pouze seznamovací s jednotlivými členy rodiny a s jejich úchylkami, pak vypukne něco, co jste ještě neviděli a možná už neuvidíte, proto by Visitor Q neměl uniknout vaší pozornosti. ()

evil_ryu

Trochu som sa nudil. Škoda lebo niektoré scény sú extrémne vtipné, teda aspoň pre tých čo si dokážu robiť srandu aj z naozaj morbidných vecí. Mierne sklamanie. ()

Jayem

Ak ste ešte nevideli ako sa dojí žena a chcete to vidieť, tak potom toto je film pre vás. Pripadne ak vás zaujíma nekrofília či incest. ()

Daweflip

Šílené, úchylné, zábavné. Takashi Mike nám zde představuje totálně rozvrácenou rodinu, což se projevuje i na charakterech jednotlivých postav. Dcera si vydělává prostitucí, otec je posedlý dokumentováním "reálného života" (točí např. to, jak je jeho syn šikanován, aniž by mu jakkoli pomohl). Syn mlátí svoji matku a vylévá si tak na ní svoji frustraci. Ta už rezignovala na veškerý život a jediné, co ji aspoň trochu těší, jsou drogy. Je vůbec možné, aby se rodina zase semkla? Cesta zpět k rodinné soudržnosti sice existuje, vede ovšem přes mrtvoly a poněkud zvláštní sexuální zážitky. ()

bolan

Na těchto bizárech je nejzvláštější, že Japonec výdycky přijde s něčím, co ho rozseká a sex s mrtvolou se už bere jako taková standardní komediální vložka. Alternativní japonská kinematografie s přivlastkem WTF. ()

Eratashi

Násilí, sexuální vybředlosti, rodina a jeden host. Co z toho může vzniknout? Komické situace, kterým se zasmějete ani nevíte jak, pak se rychle podíváte kolem sebe, jestli vás někdo nesleduje, a znovu se pochechtnete. Ještě dlouho po shlédnutí se vám budou vybavovat situace, které zkrátka nelze zapomenout, i kdybyste chtěli (nejlépe mezi jinými lidmi a představíte si je v daných situacích). Suma sumarum: působivý film o ne-zrovna-působivých příhodách. Proč shlédnout tento film: nekrofilová „nehoda“ (ne-nekrofily asi sotva napadne, co se může stát v oné situaci), rodinné „ztmelení“ a deštníková ochrana. ()

warrenur

Fakt neviem, co si o tomto mysliet. Tolko zvrhlo az sadisticky, napriek tomu vsak humorne sfilmovanych perverzit som teda uz dlho nevidel. Reziser musel byt v svojich rannejsich zaciatkoch riadne udereny. Hoci vtipnych momentov je pomenej, su vsak typicky japonske. Nikdy ma totiz neprestane udivovat, na com dokazu frcat a ze su snad zmagoreni (alebo sa vedia bavit??) este podstavne viac ako zvysok sveta. Vnimane z nadhladu ako nejaky sokujuci art a ventil s odkazom v zavere, kedy par uderov sutrom do hlavy rodinku zvedie dohromady, plus tie obcasne usmevne gaggy, tak slabucky priemer. Ak by som to vnimal inak, tak je to mozno ledva jednohviezdie. ()

gulista

Všetko sa točí okolo zložitých vzťahov v disfunkčnej japonskej rodine. Príbeh má však netradičné spracovanie, vďaka ktorému vám jeho bizarné až nechutné scény ostanú v pamäti ešte dlho. Visitor Q je mix hororových, erotických a v prvom rade komediálnych prvkov. A ten úder kameňom do hlavy by určite prospel viacerým v dnešnej dobe. This isn't a mystery of life! It's a shit! 70% ()

Rathalos

Reziser Takasi Miike musi byt urcite je*nuty,dalsi nudny a uchylny film,ktori nestoji za rec,mam rad extremy a zvratenosti,ale nie takymto sposobom,no za scenku v skleniku musim dat aspon hviezdicku,lebo to bola cista komedia...:-) ()