Chobotnice 4 (TV seriál)

• francouzský

La piovra 4

Krimi / Drama

Francie / Itálie / Západní Německo / Rakousko, 1989, 6x90 min

Smutný koniec komisára Cattaniho. Seriál, v ktorom je svet krutý a neľudský. Presne ako v dnešných časoch.(18.1.2011)

FRANCÚZSKA SPOJKA+KRSTNÝ OTEC Starý ale veľmi dobrý seriál. Postavy vystavené extrémnym okolnostiam sú živé, majú ľudské problémy a slabosti. Keď scenáristi nevedeli ako skončiť či začať sériu, nebáli sa škrtať v scenári a tak mafia zabíja chladnokrvne a nečakane. Mnohí mafiáni sú vo svojej chladnokrvnosti a "vychcanosti" pomerne ľahko obľúbitelní, ale aj tak je vždy jasné, že Corado je šéf, ktorému musí každý držať palce...(2.10.2006)

Corrado Cattani po letech sysifofské práce podléhá v boji s mafií. Taková je bohužel realita - zásadový hrdina nemůže vydržet déle než čtyři série - buď se nechá zkorumpovat, nebo zabít!(11.8.2007)

Velmi depresivně nastíněná realita....tak takhle to nějak probíhá lidé dobří.....myslím, že zlo se nevyplácí, ale stejně tak se bohužel někdy i nevyplatí zlu se postavit, rozstřílený Cattani budiž toho důkazem, alespoň na filmovém plátně.!!! Jde zde dobře shlédnout nástup brutálního mocnáře, krvelačného, chladnokrevného a přece se srdcem...geniální psychologie postav mi vždy byla blíže, než-li akční přestřelky a vraždy svědků a nepohodlných..!(16.2.2007)

Nejlepší řada z celého seriálu, kam se hrabe slavný Kmotr!(6.12.2010)