Dick Van Dyke představuje excentrického vynálezce Cartacuse Pottse. Ten stvoří to nejneuvěřitelnější auto, které se jmenuje Chitty Chitty Bang Bang. Umí nejen jezdit, ale i létat a plavat a zaveze jej, jeho dvě děti a krásnou přítelkyni Truly Scrumtiousovou do kouzelného světa pirátů, hradů a dobrodružství. Skupina se tam utká se spoustou nezapomenutelných postav jako je baron Bomburst z Vulgárie, jeho žena, která nenávidí děti, vesnický výrobce hraček a zlý chytač dětí. Tento nádherný rodinný film je, se svými chytrými písničkami (včetně hlavního hudebního motivu, který byl nominován na Oskara, skvělým obsazením a okouzlujícím příběhem, prostě tak "tutově" líbezný, že si ho nemůžete nechat ujít. (oficiální text distributora)

wosho

U Mary Popins jsem se jako maličký klučina nudil a radši jsem zlobil. Ale u příběhu tohodle superveterána jsem se nenudil vůbec. Nevím jak bych tento film (a mnohé jiné filmy mého dětství) ohodnotil, asi bych výrazně ubral. Ale dokud se to tak nestane, bude v mé paměti jako *****podívaná plná humoru a dobrodružství. ()

klertecka

Tenhle film je naší rodinnou vánoční tradicí /rozumějme povinností/ stejně jako je u 90% české populace Popelka. A ne že by mi to vadilo. Je to dojemný, kouzelný, pohádkový, milý, zábavný + ty písničky, ach ach + fenomenální herecký výkony. Jeden z filmů, u kterýho se poťouchlej úsměv malýho dítěte rozhodně nesnažím potlačit, ani to totiž nejde. ()

Hopkins

5 Hvězdiček. Rozhodně klasika a těch 5 hvězd za určité scény, které mě rozesmály i teď v dospělosti když sem to po hooodně moc dlouhé době viděl. Je pravdou že prvních 50 minut filmu je nudných a vlastně se tam nic moc takového co by stálo za zmínku nenajde takže prvních 50 minut zíváte a už chcete konec a teprve až když Dick dá dohromady auto a jedou na výlet se to celé rozjede. Rozhodně dvě vedlejší postavičky dvou ulítlých tajných agentů z čehož jeden vypadá pomalu jak nepovedená parodie na chaplinova hitlera :o) Je pravdou že v pohádce hrál i Benny HIll ale tentokrát se mi zdál naprosto nevýrazný , kdybych neznal show Bennyho Hilla asi bych si ani na něj nevzpomněl nebo mi neutkvěl v paměti. A nesmím zapomenout na potrhlého dědečka Pottse, který tomu taky dodává svoje kouzlo. ()

Hawaj

Takhle to dopadá když do áčkovýho scénáře vrznete céčkovou, nebo spíš zetkovou vsuvku a veškerá zábavnost se spláchne do hajzlu lacinou patlanicí, která je k pláči nevtipná až tupá, ale přitom to všechno dál točíte s áčkovým rozpočtem. Hrůza. ()

WeeLass

Když se dvěma dětem žijících s otcem a dědečkem nachomýtne do cesty ženská postava, která navíc řídí vysněný auťák, hned si získá jejich oblibu. Tatínek - vynálezce si to ale nenechá líbit a dětí oblíbený starý vrak sbírající prach na zahradě promění v káru s nejedním vylepšením a cesta do fantazie může začít. Byť jsem nebyl unešen tím, že se více než polovina filmu odehrává pouze v hlavách hlavních protagonistů, jako můj první britský muzikál jsem byl více než spokojen. Film je obsazen poměrně neznámými herci, kteří ale odvedli dobrou práci. I Sally Ann Howes, u které jsem měl zpočátku pochyby o jejím pěveckém talentu, která to ale brzy napravila (poněkud cringey) písničkou Lovely Lovely Man. Když začaly děti zpívat ódu na hlavní hrdinku, Truly Scrumptious, bylo to na mě po lyrické stránce trochu příliš. / Mé oblíbené písničky - You Two, Chitty Chitty Bang Bang, Posh!, Chu-Chi Face / První dějství - 80%, druhé dějství - 90% ()

dogrose

Určitě musíte vidět, zvlášť zajímáte-li se o muzikál či rodinný film. Je to okázalé, líbivé, místy až podbízivé, děj jednoduchý. Aby si užili i tatínkové, najdete zde i erotickou píseň paní baronky v nedbalkách na stole (pane bože, proč?). Lovec dětí je pro mne až příliš drastickou postavou. Je to kapku dlouhé. Nicméně - stále je na co se dívat. Na dnešní dobu promitivní triky nevadí, Dick Van Dyke prostě umí. Mile mne překvapil Benny Hill jako toymaker. Některé taneční scény jsou fantastické, třeba tanec hraček. Koukatelných filmů pro děti, které je vtáhnou do světa techniky a vynálezů, je jako šafránu. Z dnešního pohledu by asi vadila i paralela Vulgárie - zlé Německo. ()

jojo33

Jeden z najblystivejsich prikladov ultra-patetickych disneyovskych gycov stareho Hollywoodu (neskor Willy Wonka verzia '71). Tri aspekty mi nedovoluju ist pod priemerne tri hviezdy vzhladom k tomu, ze som viac filmovy formalista: 1.vypiplane dekoracie a kostymy, 2.schopne muzikalove cisla a 3.naozaj, ale naozaj krasna kamera-nasnimanie anglickeho vidieka a vsetkych tych starych, patinou pachnucich hradov, zrubov a zamkov. Naproti tomu su tu tri aspekty, ktore sa s predchadzajucimi nesmierne biju a to: 1.preafektovane, teatralne herecke vykony (hroza, na toto museli mat nie dramaturga, ale vysoko plateneho teatralistu), 2.zrychlene sceny pri nahanackach a inych typoch unikov (dalsia Flemingova adaptacia, ktora to obsahuje - je to uz v starych bondovkach a bytostne to nenavidim) a 3.priserne zadne projekcie (tie triky zasluzene zostarli a su smiesne, rovnako ako 90 % produkcie tohto obdobia, ktora ich obsahuje - cest vynimkam ako Kubrickova Odysea etc.). PS: Sally Ann Howes panensky krasna. ()

Ammit

Asi jsem na tyhle blbosti moc stará. Roky mi někdo vtloukal do hlavy, jaká perla to je. No, tahle perla měla zůstat na dně oceánu. Prej chytlavé písničky (které jsem zapomněla vteřinu po tom, co skončily), fantazie (kýč nad kýče je to a vrstvený!) a komedie (kdyby mi bylo pět, tak asi jo). ()

eexDon

Für mich - 75%, - /hudba - trochu nevýrazné písničky, kromě hlavního hudebního motivu, je to rodinná komedie, ale moc sem se nenasmál/, + /Dick a jeho taneční kreace, dobrý konec, celkové dětské milé vyznění filmečku, jasné rozdělení hodní - zlý/s náznakem národnosti těch zlých/, atmosféra + milý dojem/, hodnocení - roztomilý dětský komediální muzikál s trochu slabším hudebním doprovodem/kromě hlavního soundtracku samozřejmě/, pohádka, která pohladí, ale neuchvátí ()