Britský občan Harry Pendel vlastní v Panamě věhlasný krejčovský salón s nejpočestnější tradicí, kde se obléká mužská část místní smetánky. Harry má duši umělce a snílka a může se pokládat za úspěšného člověka. Jeho žena je zaměstnaná na správě Panamského průplavu. Andy Osnard je špión, pověřený dohledem nad průplavem v zájmu Velké Británie, jež ho odevzdala Panamě v roce 1999. Sdílný Harry je pro Osnarda skvělým zdrojem informací. Lze ho využít tím spíš, že Osnard brzy vypátrá, kde se Harry ve skutečnosti vyučil krejčovskému řemeslu. Harry ostatně skrývá před světem a před svou ženou i jiná tajemství, a tak je pro Osnarda snadné přimět ho ke spolupráci. Protože nemá na vybranou, začne si Harry vymýšlet senzační zprávy, které ohromí nejen Osnarda, ale hlavně jeho nadřízené. Kdo prodává průplav, kdy a komu? Harry má po ruce odpovědi, které Osnard náležitě vyšperkuje. Až se o tutlaný skandál začne zajímat zvědavý novinář a dokonce i Pentagon... (MFF Karlovy Vary)

JohnCZ

James Bond meets True Lies. Na můj vkus občas zbytečně komplikovaně vyprávěné (typický le Carré), protože ve finále je zápletka vlastně docela banální - aneb, co dokáže jedna lež. Snímek sice balancuje na hraně parodie, ale za komedii bych ho určitě neoznačil. Absurdní je spíše ona situace, do které se postavy postupně dostanou. Pierce Brosnan mi přišel slizkej už jako James Bond a jeho Andy Osnard je jeho vyloženě nechutnou sexistickou parodií. Role Jamie Lee Curtis je tu neméně povědomá. Nejvíce mě ovšem překvapil Brendan Gleeson. Nejen svou vizáží, ale i mluvou a přízvukem. Do poslední chvíle jsem si nebyl 100% jistý, jestli je to vůbec on. Zasazení do Panamy je osvěžující, ale z toho prostředí by určitě šlo vytřískat víc. ()

lennyd

Po několika průšvizích je Andrew Osnard (Pierce Brosnan) odvelen do Panamy, aby zde dohlížel na Panamský průplav, a sledoval kdo, co, kdy a jak se s ním děje. Andy se ale nehodlá stát pouhým pozorovatelem, a vyhlédne si britského občana, krejčího Harryho Pendela (Geoffrey Rush), který odívá místní smetánku (až po Panamského prezidenta) a vydíráním jej donutí aby pro něj sbíral informace. Ale Harry ví, že s průplavem se nic nekalého neděje, ale pro Andyho naléhání (Andy na něj ví docela dost informací) si začne senzační zprávy vymýšlet. A Andy si je nenechá jen tak pro sebe.... Pierce Brosnan se asi nemohl nabažit Bondovek, a tak si střihl roli agenta královny ještě jednou. Zde nejde ale o akční trhák, ale o docela zajímavý špionážní film, kde se víc spekuluje a podvádí než střílí. Pierce je v roli bezcharakterního špiona skvělý (část své role si opravdu přinesl z Bonda), ale filmu vévodí Geoffrey Rush. Ten ve své roli ušlápnutého krejčího, který válčí svůj vnitřní boj - spravedlnost versus vlastní užitek je opravdu super.... Škoda že u nás tak zapadl... ()

Anthony

Co všechno může rozhodovat o zásadních věcech v mezinárodní politice - vyznění podobné jako u Vrtěti psem. Jen je tu méně humoru - označit film za komedii bych se celkem zdráhal. Pravda je, že tento pohled na tajné služby je docela zajímavý a vystupování Pierce Brosnana v roli agenta MI 6 nepostrádá jisté ironické kouzlo. Bohužel zajímavý nápad není příliš originálně natočen a tak nám nakonec celkově vychází jen průměrný slušný film. ()

Tommassi3

"Není moc lidí, s kterými to jde.. Však víš !! Říkat jim pravdu.." Mno.. Co na to říct ?? Pokud by jeden pominul skutečnost, že Agent z Panamy adaptuje další skvostný Le Carrého román, platil by tenhle nesmírně cynický - Inu, svéráz John Boorman už zkrátka jiný nebude !! - snímek bez hrdinů za výbornou a překvapivě svižnou (po)špionážku plnou invence, výborně odehranou, s Boormanovým oblíbencem Gleesonem na čele.. Ale pak se dostaví to finále a jednomu zbude jen pachuť z trpkého zklamání.. A pokud onu nezbytnou připomínku ohledně knižní předlohy vezmeme v potaz, vypadá tenhle biják jako ještě větší blamáž.. Takový bizarní Boormanův Kingsman.. A to nemluvím jen o té šílené krejčovské jehle.. ()

Indiana

No jako z tohodle filmu jsem byl neuvěřitelně upocenej, neboť se to odehrávalo v Panamě (moje filmově neoblíbené prostředí) a zase tam všichni ti lidé chlastali a řvali (no prostě Jižní Amerika). Jediné, co tu stojí za zmínku, jsou herci, jimž vévodí Geoffrey Rush. Pierce Brosnan je spíše jen docela cool a vlastně jen krom toho, že dělá držky a svádí ženský, tam toho moc nedělá. ()

• Brendan Gleeson je ve skutečnosti Ir. Své zrzavé vlasy má ve filmu obarvené na černo a nosí také hnědé kontaktní čočky, aby vypadal jako Panaman. (D3VIL)
  • Herecký debut Daniela Radcliffa. On a Brendan Gleeson se později znovu setkali při natáčení čtvrtého dílu Harryho Pottera (2005). (Karlos80)
  • Celosvětová premiéra proběhla 11. února 2001 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (BMW12)

Časové pásmo bylo změněno