Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

Faye

Ricky opouští psychiatrický ústav, protože soudce rozhodl, že se může zařadit do společnosti. Ovšem paní ředitelka se ho vzdává jen velmi nerada (ani se jí nedivím, kdo z nás by nechtěl mít pod zámkem a pod kontrolou mladinkého Banderase). . „ Co hodláš dělat?- Pracovat a založit rodinu. Jako normální člověk. – Ale ty nejsi normální člověk.“ Aby se mohl začlenit vydává se za Marinou, bývalou pornoherečkou, kterou před rokem potkal v baru. A kterou se rozhodl spoutat si svazkem manželským a ze začátku, alespoň pouty. „Pokoušel jsem si s tebou promluvit, ale nenechala jsi mě. Tak jsem tě musel přinutit, abys mě mohla lépe poznat. Jsem si jistý, že se do mě zamiluješ. Tak jako já do tebe. Je mi 23 let a mám 50 000 peset. A jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem. A dobrým otcem tvých dětí.“ Opět velmi netradiční film. Pro zasmání, ale i zamyšlení.Taková trochu praštěná, trochu smutná, skoro parodie na svátost manželskou. Takže pryč s konvencemi. Vždyť i naši prapředci získávali ženu podobně, chytit si a uvěznit dívku svého srdce není vlastně nic nového. A to vzájemné pouto??? To už se nějak dostaví ..... možná. „Jak dlouho to bude trvat než se do mě zamiluješ? Kolik času potřebuješ než pochopíš, že tě nikdo nebude milovat tak, jako já.“ ()

TommyLeeJape

"Je mi 23 let, mám 50 000 peset a jsem sám na světě. Pokusím se ti být dobrým manželem a dobrým otcem tvých dětí." Jediné, za co jsem svému učiteli španělštiny vděčný (bože jak já ho nenáviděl), je fakt, že mě seznámil s Almodovarovou tvorbou. Do dnes sice nechápu proč se mi jeho filmy tak líbí, ale to vem čert. Pravděpodobně za to může ta bizarnost, která je Španělům tak vlastní, nebo možná ty ženy, kdo ví? Právě v Átame se vyskytuje hodně toho, kvůli čemu mám filmy z Pyrenejského poloostrova tak rád, ale bližnímu svému bych tento kousek nedoporučil. Přeci jenom to není nic extra, pokud tedy nemáte pro španělskou kinematografii v čele s Almodovarem slabost. P.S.: Banderas chrápající s otevřenýma očima - geniální. ()

Martin741

Vacsinou som zvyknuty, ze vo filmoch Pedra Almodovara /Los Abrazos Lotos, Volver/ hra moja milovana penelope Cruz, no ale tu jej niet. Skoda. Ale film to nie je az tak spatny, Victoria Abril hra obstojne a prezil som aj Banderasa - viem, ze este v 80. rokoch alebo zaciatkom 90.-tych tocil s Almodovarom, az potom sa zameral na Hollywood. Teda ja ho velmi nemusim, ten herec nevie hrat a nema ziadny herecky talent, je to len tvrdak "se vsim vsudy" ktoremu idu najlepsie roly ako Desperado a pod. To, ze dostali Almodovarove podivnosti vo filme priestor mi nevadi /kto urcuje kriteria normalnosti a kto je uplne normalny bez chyb?/ ale ze tam prepasoval aj uchylky, tak to ne, uchylarny neznasam. Dialogy tiez len take .. priemerne : 60 % ()

mat.ilda

Když mně film věhlasného tvůrce nenabídne žádný prožitek, zábavu, ba ani nějaký ten kulturní šok a jen si ho "odkroutím", tak je něco špatně na našem souznění, což se bohužel netýká jen tohoto Pedrova snímku a nic na tom nezmění celkem slušný Banderas ani Morriconeho fidli fidli... Za mě by se mohl raději živit navrhováním interiérů pro registrované páry. 40% a basta fidli! ()

peiton

Je síce pravda,že ak muž má o ženu záujem mal by o jej priazeň bojovať všetkými dostupnými prostriedkami,avšak z tohto snímku si príklad neberte páni.Pamätajte,Banderas je len jeden a preto len on si môže dovoliť prefackať,spútať,priviazať akúkoľvek ženu a následne ju donútiť zamilovať sa.Nebojte sa,mne tiež tento nápad prišiel ako úlet,ale niekedy takýto kus ,, čistej romantiky" si pozrieť nezaškodí. ()

• Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)
  • Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června