poster

Jentl

 • Velká Británie

  Yentl

Drama / Muzikál / Romantický

Velká Británie / USA, 1983, 132 min

Kamera:

David Watkin

Střih:

Terry Rawlings

Scénografie:

Roy Walker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmharmony
  *****

  ...I must be absolutly crazy... ano, ženy musely být totálně bláznivé, aby dosáhly svobody být těmi, kterými jsou... nádherný , muzikantsky perfektní film s Barbrou, která si zasloužila Oskarové panáky za téměř vše... ale nenechme se plést... nadále žijeme ve světě "rovných možností" a tak Yentl musí bojovat dál... všemi mírumilovnými prostředky za nás všechny... židovská Ghándí... režie, scénář, kamera, herecké výkony, hudba, zpěv, vše za pět *****(14.1.2014)

 • zette
  ***

  Poctive natoceny film o zenske touze studovat, kdy tato vysada byla urcena pouze zidovskym muzum. Ac Streisand neposloucham, uznavam, ze je dobra zpevacka, hudebni slozky ve filmu jsou ale zbytecne. Jeji herecky vykon taky neni spatny, do te role se mi ale vubec nehodila a misty jsem mel problem se na ni divat. Patinkin dobry. Vim jiste, ze uz tento film nikdy neuvidim, ackoliv neni spatny.(6.10.2013)

 • belldandy
  ****

  Mám dojem, že filmy Streisandové-režisérky mají bohužel sestupnou tendenci. Tenhle je první a tudíž nejlepší. Je na něm znát, že Barbara námět dlouho vybírala a promýšlela a právě proto ji dokonale sedl. Zápletka je sice zbytečně prvoplánově feministická, ale působí v použitých prostředcích spolehlivě tak, jak má. Je to ukázka dobře a kvalitně odvedené práce (ikdyž ničeho víc). Yentl je film, na který se i opakovaně ráda podívám a neurazí to můj vkus.(20.3.2004)

 • Fingon
  ****

  Zvláštní film... Režie, scénář, produkce a hlavní role Barbra Streisand. Není to typický hollywoodský film, nemá to pořádný happyend a ty písně mě občas docela iritovaly, kameru to má ovšem slušnou a některé sekvence (např. příprava na svatbu a svatba, cokoli s Amy Irving) jsou prostě úžasné...(12.8.2011)

 • danecek24

  41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - cena (2) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší režie - Barbra Streisand + nominace (4) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Mandy Patinkin, Nejlepší hudba - Alan Bergman, Nejlepší filmová píseň - "The Way He Makes Me Feel" - Hudba Michel Legrand, text Alan Bergman, Marilyn Bergman(23.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace