Jiný druh lásky

(festivalový název) (hudební videoklip)
  • Velká Británie Hugh Cornwell: Another Kind of Love
Animovaný / Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie / Západní Německo, 1988, 4 min

Aj keď meno režiséra evokuje ďalší z jeho krátkych filmov, v skutočnosti ide iba o videoklip pre Hugha Cornwella k rovnomennej piesni. (m4k)

MarekT

Když si odmyslíme píseň coby tuctový produkt let osmdesátých, zůstane nám, jak už to u Švankmajera bývá zvykem, kvalitní nápaditá animace, která dodává textu písně jiný rozměr. Škoda, že se český animátor hudebnímu průmyslu nevěnoval častěji, bylo by to hlavně dnes zajímavé občerstvení. ()

Sharlay

Bez hudby Zdeňka Lišky to samozřejmě není ono, ale i v rámci britské hudební pop-produkce konce let 80. není Another Kind of Love Hugh Cornwella nikterak tak stupidní a diletantský počin, aby slova všech "hejtrů" z ostatních zdejších komentářů dostála svému samoúčelnému a pitomě 80's-fuck-off stupni opovržení. Buď jak buď, ta písnička šlape, šlape rytmem i dynamikou a je skvělé vidět, jak Švankmajer svými animačními kreacemi a střihem tu dynamičnost hudební doplňuje svou dynamičností vizuální a střihovou. Skvělá věc, skvěle dotažená. Pan umělec ve službách komerce zastál svého zaslouženého docenění a nemusí se vůbec za nic stydět (proto i nadále zůstává největší stupiditou co kdy Mistr udělal, podle mého názoru, Leonardův deník). ()

LeoH

Mě ten song tedy vůbec neurážel, i když, jak už jsem se někde zmiňoval, mnohem radši bych od Švankmajera viděl klip k nějakému Waitsovu kousku. Třeba by z toho pak i obrazově vylezlo víc než krotká přehlídka jinde vyzkoušených nápadů a technik (když už mi slovo chlebařina vzal od úst kolega Šandík). ()

Master19

Jemnější animace s klasickými prvky (promíchávání hlav, posouvání po zemi jednou nohou...). Mohla to být dobrá reklama. ()

nevermore

Triky jako lidský jazyk v botě a další už Švankmajer použil ve své předchozí tvorbě a práci s plastelínovým obličejem uvidíme později lépe v krátkém filmu Food. ()

Braddy

Animovaný videoklip k písničce Hugh Cornwella. Nevím proč,ale ta ženská hlava mi připomíná D. Patrasovou:-)) ()

Anderas

Před tím než byl Švankmajer Švankmajerem, byl Švankmajer klipařem. Pak se zase stal Švankmajerem a na MTV už ho nechtěli :-) ()

Tochal

Hudební klip. Švankmajerovo vidění světa zde tedy není nosné, nýbrž jen ilustrativní, a to mu škodí. Navíc píseň samotná je šíleně vlezlý popík, zpěvák se podivně pohupujem a když už jsem se zaradoval, že mu hlava zmizela v saku, opět se zformovala. Průměr. ()

sandis

Ačkoliv se nejedná o nijak myšlenkově převratné dílo, jelikož jde o videoklip k písni, jež toho mnoho neříká, vychází z díla umělcova vyzrálost a řemeslně perfektně odvedená práce. 8/10 ()

S.Dedalus

švankmajerova animace jako vždy vynikající ale písnička byla neuvěřitelně stupidní a zpěvákův výraz a pohyby otravné ()

mrtvej pes

Vy pokrytci. Samostatné počiny mají hodnocení až do nebes a videoklip je okamžitě srážen. (Mně je to v podstatě jedno, nemám pro to cit či pochopení tak jako tak. Ale nepřišlo mi to o nic horší než jiné.) ()

rekkky

Videoklip, ve kterém forma zpracování převyšuje obsah písně a je až k podivu, jak Švankmajer maximálně využívá prostor ohraničený zdmi jediného pokoje. ()

Sunwise

Jako videoklip nápadité, fakt dobré... proměny člověka z hlíny v člověka z masa a kostí a naopak... láska doslova pohlcující... ()