Et Cetera

• angličtina Et cetera
Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1966, 8 min

Jak už samotný název snímku napovídá, vše se tu opakuje stále dokola. Český překlad latinského et cetera = a tak dále. Tento 8minutový kraťas je rozdělen na tři díly: díl I. KŘÍDLA, díl II. BIČ, díl III. DŮM. (Pedestrian)

hanakonochi

Tu by som si dovolil vyzdvihnúť, v komentároch opomenutú, poctivú typografiu, ktorá je v tomto prípade nepostrádateľnou súčasťou práce scénickej výtvarníčky Vlasty Pospíšilovej a samozrejme spomínaný hudobný sprievod majstra svojho remesla, Zdeňka Lišku. ()

SOLOM.

Je pravda, že obsahem je toto dílo vskutku „slabší“ na poměry Jana Švankmajera, než jsem u něj zvyklý. Takový třetí díl o postavě malující pořád dokola domek a jeho mazání – se mi moc nelíbil. To Křídla a Bič měli zajímavější zpracování. Liškova hudba opět velmi solidní, ale jinak to vidím na další průměrnou záležitost. ()

ledzepfan

Pes jítrníčku sežrál v kuchyni máličkou. Kuchář ho pří tóm přistíh-zabil ho pááličkou. Plakáli všíchni psové a kópalí mu hrob. Na désce mrámorovéé byl náápis těěchto slov : Pes jítrníčku sežrál.atd atd.........Fakt-nic víc v tom není :D -né, že by to nutně vadilo. ()

JohnMiller

Jedným slovom: Nebavilo ma to. Animácia super ale obsah nič moc. Snímka sa skladá z troch častí, ani jedna ma nezaujala, posledná najdlhšia bola najhoršia. Postava chlapíka vystrihnutého do papiera si ceruzkou nakreslí dom a potom ho zmaže, toto spraví 10 krát za sebou a je koniec. ()

willow666

Na nechápání jem zvyklá, ale nebudu dělat, že mě to strašlivě uchvátilo. Jistě, je to jiné, působivé a přece tak jednoduché. Je to přece Švankmajer. ()

easaque

2* Když už mám Švankmajera mezi mými oblíbenými režiséry, tak jsem si dal za úkol okomentovat jeho dílka. A tak dále a stále dokola ve třech kapitolách. Je to hravé, nápaditě animované, ale jinak pusté a prázdné bez příběhu - hodné tak studentské či diplomové práce a nebo jako prezentace. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Opět rozdělení na tři segmenty - Křídla (3*), Bič (3*), Dům (2*). Přes průměr se pro mě nevyšvihl ani jeden a nějakou hlubší myšlenku jsem tam též postrádal. Nebo jsem ji jen nenašel? 3* ()

Nach

Myšlenka zajímavá, ale zpracování dle mého i na Švankmajera slabší. Přesto to cíl splňuje a to oceňuji. 75% ()

MarekT

Švankmajer opět dobrý, pro mě však hvězdou tohoto utkání byl Zdeněk Liška, jehož bláznivý doprovod byl nádhernou trefou pod víko. ()

Sfinkter

Autor nám ukáže tři cykly, které se ve své podstatě opakují a nikdy nenastane jejich konec. To samé by se dalo aplikovat i na lidský život - narození, smrt, narození, smrt et cetera et cetera. Nejlepší byl bič, nejdepresivnější dům. ()

Master19

Opakování je jedním z poznávacích znaků Švankmajerových dílek a zde je dovedeno ad absurdum. A k tomu ta výborná hudba... ()

nevermore

Já to vnímal jako koloběh střídání nadřazenosti a podřízenosti vůči přírodě v díle II. Bič. Čert ví jak to mistr myslel..80% ()

PollyJean

Smutné až bezvýchodné. Něco jako díl o kobylkách z Co se děje v trávě. Nebo jako "Kejvá se stín šedivej..." od Dunaje. Ale to jen přirovnávám náladu, nikoli Švankmajera. A k tomu ta hudba... ()

Braddy

Animovaný snímek, ve kterém se opakuje několik "příběhů" za doprovodu známé odrhovačky Pes jitrničku sežral. Všechno zde jde pořád dokola. ()

lukasd

Nemělo to myšlenku(kromě Biče), ale za surrealistickou koláž se to taky považovat nedá. Navíc se mi ani příliš nelíbila ta animace, takže těch osm minut bylo opravdu dlouhých. ()