Mladý student práv Martin začíná pracovat jako noční hlídač v márnici, aby si trochu přilepšil při studiu. Avšak poté, co jsou sem postupně dovážena mrtvá těla prostitutek, které zabíjí bezcitný sériový vrah, se začínají dít v márnici divné věci. (Chatterer)

Forsberg11

Nattevagten je kvalitný dánsky psycho thriller, ktorý ako väčšina severský snímkov stavia na postupnej gradácii hororovej atmosféry. Máme tu ústrednú dvojicu celkom kvalitných hercov, vynikajúcu réžiu, nádhernú hudbu a úžasnú kameru. Samotná márnica je naozaj strašidelná a veru poviem vám, že takúto brigádu by som nezobral za žiadne peniaze na svete. V niektorých momentoch by sa atmosféra dala doslova krájať a nejednému divákovi určite naskočí pri špecifických scénach husia koža. Ale aj tak mám pocit, že mi tam stále niečo chýba. Ako keby to nebolo celkom dotiahnuté do konca. Možno to chcelo viac scén so samotnými mŕtvolami, či viac vrážd. U mňa však patrí Nattevagten aj napriek tomu k hororovému nadpriemeru. 65%. ()

Šakalík

Ve své první hodině je tento film poněkud rozpačitý. Možná proto, že nese veškeré rysy evropské filmové školy, takže je občas poněkud zdlouhavý a zmatečný, což divákovi navyklému na svižnou americkou režii nemusí být dvakrát po chuti. Na začátku se film tváří přímo mysteriózně, a to především v pasážích, kdy studentík Martin poprvé prochází děsuplné koridory nemocničního sklepení ústící v márnici, kde se divák mimovolně obalí do husí kůže. Poté však snímek ztratí na tempu a připitomělé, dětinské machrování Martina s Jensem předchozí intenzivní zážitek rozemele na kaši. Ve své druhé půli se však film povznese do výšin mistrovsky zkomponované napínavé symfonie, která obecenstvo přišpendlí k obrazovce a nenechá ho ani na okamžik vydechnout. Na rozdíl od některých jiných diváků se mi líbilo i odlehčené zakončení v kostele, ve kterém to vzájemné popichování Martina a Jense báječně vygradovalo v úsměvnou pointu. Americký remake jsem zatím ještě neviděl, ale určitě se na něj později taky mrknu. ()

Disease

Téměř čistokrevný thriller, vzhledem k evropské provinienci působící civilně a tím pádem o to drsněji (tedy hlavne ve finále). ()

Pafl

Tak samozřejmě, že je to lepší, než současný holywooďáky, to nikoho, kdo sleduje dánskou kinematografii posledních dvaceti let nepřekvapí. Ale má to svoje mouchy: jednak si Nattevagten bere širší záběr, než jaký dokáže zpracovat a potom za sebou nechává leccos nedotaženého, a druhak se nedokáže vyhnout jedné věci, kterou fakt nemám rád: když to scénárista potřebuje, tak se postavy začnou chovat tak, jak by se lidé nikdy nechovali. To mi vadí. tři hvězdičky a jedna navíc za Ulricha Thomsena, kterej je skvělej, i kdyby tam byl jenom na vteřinu. ()

bolan

Vždycky jsem se chtěl podívat na místa, kde se skladují mrtvoly, ale po tomto filmu tam chci pouze za denního světla a ve skupince. Fantasticky mrazivý začátek, pak se z toho stala taková euro-krimoška, ale i tak velmi dobré a napínavé, místy i vtipné. ()

Silviaxx

Nattevagten je predovšetkým thrillerom, a to veľmi vydareným a hustým thrillerom. Síce stopáž bola pomerne dlhšia, ale vzhľadom na to, že sa jedná o dánsku produkciu, mi to výrazne nevadilo a bavilo ma sledovať zobrazené prostredie. Postavami si až taká istá nie som, ale chvalabohu sa na nich dalo pozerať a nepôsobili vyslovene iritujúco. Páči sa mi, že nám priamo nie sú zobrazované vraždy ani vyšetrovanie, ale skôr sa zaoberáme najhlavnejšou postavou a tým ako on so všetkým súvisí. Za hororovejší, resp nepríjemný prvok pokladám prechádzky po márnici a hutnú, znepokojujúcu atmosféru v nej. Finále trošku očakávané, ale dobre zvládnuté, celková spokojnosť. ()

troxor

Horror jako noha. Nohou se ve filmu mimochodem vyskytuje mnoho, ne však zrovna na obvyklém místě - nebývají totiž na svých majitelích, ale spíše naložené v formaldehydu... Do takto vkusně dekorovaného pracovního prostředí (bystří již poznali, že se jedná o márnici) si mladý student přichází vydělat jako hlídač. Práci mu začně znepříjemňovat masový vrah, který zařizuje po nocích stále nové a nové dodávky obětí a také zhýralý hrdinův přítel (není on a vrah jedna a táž osoba?),se kterým se vsadil, že každý z nich udělá několikrát něco nechutného a pobuřujícího. Nevzal však kamarád sázku až příliš vážně? ()

hororwatch

Z mého pohledu opět promrhaný naprosto perfektní potenciál a náběh na výbornou duchařinu. Na druhou stranu po stránce thrilleru je to stále velmi originální co se týče zápletky. Charaktery mi přišly nějak mdlé a necrofil- vrah byl naprosto nevýrazný. Je to ale škoda, protože už jsem viděl více filmů tohoto typu, kde byly naprosto dokonalé kulisy pro originální ghost horror, ale jakoby se do toho nikdo nechtěl pustit. Nevim, možná to v té době nebylo ještě tak aktuální, nicméně veškerá originalita se postupně vyčerpávala právě v těchto letech až do roku cca 2000, po kterém už je to téměř vše jen omílání všeho dokola a to je obrovská škoda. Co naplat. Film to byl dobrý. ()

Al44...

Spíše detektivka než horor, moc se u tohoto filmu bát nebudete - příběh má velmi pomalý děj, ale dojde k několika příběhovým twistům - některé WTF momenty jsou na škodu - závěr je docela fajn, otázkou ovšem je zda se k němu divák vůbec dostane. ()

JimiH

Černohumorné kafkovské dobrodružství o dvou vykutálených kamarádech, sériovém vrahovi a patalogických vztazích. ()

Miagy

Skôr film ako horor....nebavil som sa nejak extra a to mam nemocnične horory velmi rad. Iste napatie a atmosfera tu bola, ale cakal som podla hodnoteni odost viacej. PLUS:atmosfera nemocnice, nehollywoodsky a dobre natoceny film, zaver MINUS: nehoror, z atmosfery marnice mohli vyťažiť omnoho viac...55% ()

Cechyno4

Ať se dívám na Nattevagten z jakéhokoliv ohledu, musím dát to nejlepší hodnocení. Plusů je hned několik. Je to skvělá počáteční atmosféra, která byla tak hustá, že by se dala krájet. Dokázal jsem se vžít do role hlavního hrdiny a v době kdy mu zazvonil alarm z márnice, jsem ani nedutal a sledoval co se bude dít s otevřenou pusou. Dále se film trochu vleče. To mě osobně ovšem vůbec nevadilo. Postavy jsou sympatické a chvílemi jsem se dobře bavil. Dále se film lehce ubírá krimithrillerovým směrem. Je třeba uznat, že vše pokračuje na vysoké úrovni. Posledních 20 minut mrazivých a napínavých. Jo a v neposlední řadě velké plus. Že se jedná o evropský horor. U mě naprostá spokojenost ! ()

DonBraso

"Ahoj Martine" Nešlo nezačat jinak než s oblíbené márnice.Máme tu nočního hlídače,klučíka,který s kámošem chlastá,vsází se kdo z koho,má rád svojí holku a hraje ho mladej N.C-Waldau.Samozřejmě největší eso je Kim Bodnia,já to chlapa žeru a pořád dokazuje,že on hraje jak s partesu.Tenhle horor,či spíše detektivní thrillerová věc,má aspekty hororu jak z 60-70 let.Jedinečné zvuky pomalu nechají vzpomenout na velikány filmu a zde ve snímku Noční hlídač sednou nárámně.Vlastně stačí pomalu rozsvítit chodku,pustit hudbu a lepší než stopedesát lekaček v jiným filmu.Je to občas fakt takové z jednoho místa do druhého,hlavní děj se točí spíše okolo Martina,kde později hraje do karet vyšetřovatel,který zamíchá kartama a začne pomalu akční zápletka,kde se najednou všechno rozjede.Bohužel místy to vypadá až křečovitě či pitomě,sice si film hraje i vtípky,v celém konceptu jaksi to silně vybočuje.Přesto velmi zajímavý film,který se někomu může zdát naprosto zbytečný,ale to je jenom jeho chyba:) ()

ELDoctorow

Prekvapujúco a celkom výnimočne sa mi viac páčil americký remake, čo však môže byť spôsobené i tým, že som ho videl ako prvý a hrajú v ňom Nolte a McGregor, ktorých oboch ako hercov môžem. Okrem toho sa mi táto originálna verzia, aj napriek tomu, že nie je oveľa dlhšia než remake tak nejak viac vliekla. Ale aspoň som sa naučil, že Andersen bol pedofil, čo ma cestou z práce, keď chodím okolo jeho sochy, kde sa tak radi fotia turisti, vždy pobaví.. ()

Nakamura san

Rozhodně lepší než americkej remake,i když s mým oblíbencem Noltem! Evropa je evropa,přestože to udělal pak úplně stejně,až na tu svatbu! Jako funny games! ()