Město bohů

Mesto bohov

City of God

Krimi / Drama

Brazílie / Francie, 2002, 130 min

Jihoamerický Scorsese. Násilí, bohaté narativní metody, drogy. Celou dobu to vypadalo na silné čtyři hvězdy, ale ten závěr byl tak naléhavě tiživý ( neřešitelnost tohoto problému ) a já si uvědomil, že jsem opět viděl další velký film. A takhle to v těch slumech opravdu vypadalo. Bravo, pane režisére.(27.5.2005)

Film ktorý som videl až v roku 2003 a práve preto bude pre mňa filmom roku 2003 Mesto Bohov a nie LOTR : RotK. Realistický pohľad na predmestie Ria s pestrou paletou postáv a postavičiek. Dokonalá a veľmi nápaditá réžia (snáď jediný kto by mohol položiť na Oscaroch Jacksona), šialený strih a temer dokumentaristický prístup. A pozor, hrajú neherci takže sa môžete tešiť na to, že im to zožeriete aj s kopytami. Rozhodne skultovnie hláška " Fajčím, fetujem, kradnem a zabíjam, som veľky chlap" čo by nebolo zvláštne keby to nevyslovil cca desaťročný chlapec. Najsilnejšou scénou je asi tá v ktorej si jedna z postáv má vybrať z dvoch malých chlapcov - jeho rovesníkov jednoho, ktorého zabije.(10.2.2004)

Pohľad na gangsterské vyčíňanie a otrasný život v ghettách v Južnej Amerike, kde ani spolovice nie je všetko také, ako je to prezentované mimo týchto štátov. Perfektný príbeh, ktorý vyráža svojou krutosťou a realistickosťou dych, prekvapivo slušný scenár, skvelo spracované príbehy, ktoré do seba správne zapadajú, no niečo mi tam chýbalo. Škoda, možno preto, že som to nevidel v originálnom znení. 85%.(26.3.2006)

Ano bylo to drsné, bez naturálních příkras či jiných věcí, ale přiznám se, že na konci to již mírně kolísalo mezi 5 a 4 *. Tento film měl skončit tak o půlhodiny dříve, a byl byl i geniální. Takhle jen velice dobrý.(28.3.2008)

(04) Skvostný zážitek.(26.10.2008)