poster

Samsara

 • Česko

  Sansára

 • Itálie

  Samsara

 • Francie

  Samsara

 • Německo

  Samsara - Geist und Leidenschaft

 • Slovensko

  Samsara

Dobrodružný / Drama / Romantický

Itálie / Francie / Indie / Německo, 2001, 138 min

Režie:

Nalin Pan

Hudba:

Cyril Morin
(další profese)
 • Pirkaf
  *****

  Tento film se těžko hodnotí nezaujatě. Myslím, že každý si z něho odnese úplně jiné dojmy a na každého zapůsobí zcela jinak. Mně osobně je jeho téma velmi blízké a vůbec mi nepřipadá, že by v něm byla nějaká hluchá místa. Navíc je zasazen do opravdu nádherné krajiny, stačí se jen kochat. Jednoznačně plný počet hvězdiček..(28.6.2008)

 • Ainy
  *****

  Začátek filmu mě nijak nenadchl a říkala jsem si, že z toho nic nebude, ale čím dál víc se mi děj začínal líbit. Nakonec jsem dala plný počet hvězdiček, protože si je tento film ode mne zaslouží. Životní cesta buddhistického mnicha, který se zamiloval a rozhodl se žít se svou vyvolenou ... Neotřelý a zajímavý příběh, určitě doporučuji.(26.7.2012)

 • Aidan
  ****

  Viděl jsem film pouze od momentu, kdy se Taši rozhodne opustit klášter, a byl jsem tak zřejmě ušetřen oné rozvleklosti, na niž si tu všichni kolem stěžují. Přesto nelze popřít, že má snímek zejména po stránce scénáristické k dokonalosti hodně daleko. Jeho chyby jsou nicméně dobře vyváženy věrohodnými hereckými výkony a (pro mě) atraktivním tématem. Hrdinovo váhání mezi rodinou a duchovním životem, mezi přilnutím ke světu a odpoutáním od něj, mezi následováním tužeb a odepřením, je korunováno v posledních minutách rozhovorem s manželkou, která svému prchajícímu muži připomíná osudy žen, které tiše trpí zatímco jsou jim jejich mužové nevěrní s Absolutnem. Otevřený konec je zde jen k dobru - nutí diváka, aby si na položenou otázku našel odpověď sám.(4.1.2007)

 • pevico
  *****

  Budha došel osvícení ve 29letech..a tak se Tashi, který byl odmala vychováván budhistickými mnichy, rozhodne poznat to, čeho se Budha vzdal...velmi příjemně natočený snímek sice neohromí akčními scénami, ale zato nám nabídne pohled na to, co je v našem životě skutečně důležité.(18.1.2012)

 • Rex Mundi
  ***

  Pri Samsare som si oddýchla, pokochala sa nádhernou prírodou a na záver sa nechala aj trochu dojať. Zdalo sa mi, že autenticita filmu bola miestami narušená západniarskymi prvkami, ale to nemôžem zaručene tvrdiť, keďže nepoznám dokonale indické zvyky a tak to ponechám na odborníkov.(18.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace