• Česko

Dobrodružný / Drama / Romantický

Itálie / Francie / Indie / Německo, 2001, 138 min

Nalin Pan

Cyril Morin

Viera s túžbou sa v kláštore lámov rozlúčia, keď sa Tashi rozhodne hľadať sa mimo kláštorných múrov. Otec ho priviedol k lámom, ako mnoho iných 5-ročných chlapcov, a dal mu možnosť rozhodovať sa samostatne. Čo je dôležitejšie? Fascinúca zdanlivá jednoduchosť života na náhornej plošine, akoby odrezanej od okolia, obsahuje všetky základné životné pravdy, ktoré sa v huriavku sveta strácajú. Uvítala som možnosť vložiť sa do jednoduchého príbehu a obyčajného života, krásnej prírody a hudby ako do voňavého stohu trávy, kde láska vonia, zrada pichá, pravda je v oblakoch a všetko ma svrbí, aj keď som už z neho vyliezla a vrátila sa späť medzi autá, chaos a hluk. Možno to mohlo byť všetko rýchlejšie, akčnejšie či menej ospalé, ale dokázali by sme potom pochopiť 3 roky, 3 týždne a 3 dni v meditácii? Myšlienkou mi trochu pripomenul Jar, leto, jeseň, zimu a jar... i keď je v ňom viac "obyčajného života".(19.11.2005)

Ja si nemôžem pomôcť, ale ja som tam v tej jednej hlavnej piesni stále počul: '' Kerá nemá frajérá, kerá nemá frajérá...'' ! :-)(29.11.2012)

Samsara je řádka pěkných obrázků a dávka pohádkových moralit, okořeněná několika exotickými erotickými experimenty.(31.3.2006)

Zajímavý příběh muže, který má zřejmé problémy s učiněním nějakého definitivního rozhodnutí. Exotická kultura a překrásná příroda dokáží kompenzovat i zjevné nedostatky scénáře. Režisér občas překvapí nějakým originálním přechodem, ale jindy je zase až příliš doslovný.(12.7.2003)

• Marek1991

Čo tu natáčali 7 rokov? Však to nebolo žiadne veľké filozofické dielo ako už bolo spomínané, bolo to rozťahané a nedošlo to k poriadnemu výsledku. Naopak, bolo to plné zbytočných sexuálnych scén. Keby si na filme Himaláje - Karavana dali záležať, tak tento film by už ani nemal čo nového a zaujímavého pre diváka ponúknuť.(22.6.2013)