• Česko

Dobrodružný / Drama / Romantický

Itálie / Francie / Indie / Německo, 2001, 138 min

Nalin Pan

Cyril Morin

Samsara je řádka pěkných obrázků a dávka pohádkových moralit, okořeněná několika exotickými erotickými experimenty.(31.3.2006)

Pri Samsare som si oddýchla, pokochala sa nádhernou prírodou a na záver sa nechala aj trochu dojať. Zdalo sa mi, že autenticita filmu bola miestami narušená západniarskymi prvkami, ale to nemôžem zaručene tvrdiť, keďže nepoznám dokonale indické zvyky a tak to ponechám na odborníkov.(18.4.2005)

• Mi Nü-Chai

Dosti nudné, protahované a jednoduché pojednání o cestě z kláštera do klína a vice versa. O filosofi, životě mnicha, buddhismu jako takovém etc. tam mnoho nepadne, zato sexuálních scén je na můj vkus přehršel. Pokulhává i obsazení hlavních rolí - je hodně poznat, že herci nejsou zrovna typičtí obyvatelé místa, ve kterém by se měl příběh odehrávat.(4.1.2007)

Krásná příroda, prostředí, dokonalá kamera a hrátky s barvami! Ale 138 minut bylo poněkud moc... více střihu a bylo by to mnohem lepší. A co se mi líbilo nejvíc? "Jak zabráníme kapce, aby nikdy nevyschla? ... Hodíme-li ji do moře."(13.3.2006)

Ja si nemôžem pomôcť, ale ja som tam v tej jednej hlavnej piesni stále počul: '' Kerá nemá frajérá, kerá nemá frajérá...'' ! :-)(29.11.2012)