Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Top bizzare komedie, obzvláště, pokud jste obeznámeni s pozdějším seriálem Hannibal, ve kterém Mads ztvárnil titulní postavu. ()

Frood

Zvráceně a drsně vtipné i tragické zároveň. Filmový požitek je to ovšem na 5*. Mads je tak nechutně slizký a odpudivý, že by si zasloužil ještě jednu * přidat. ()

Muldy

Anders Thomas Jensen u mě i svým druhým celovečerním filmovým počinem zabodoval. Černokomediální drama o zabíjení, mrazení, rozřezávání a prodávání lidí je super oddechovka. Řezníci ale zkoumají například i lásku nebo šikanu a můžeme na film pohlížet i jako na kvalitní vážné drama. Mads Mikkelsen jako Potítko exceluje a už v jedné ze svých prvních rolí dokazuje svůj vytříbený herecký projev. Film stojí určitě za zhlédnutí, ale pro někoho by směsice žánrů nemusela být zcela komfortní. ()

Hombre8

No vida! Dezoláti měli pravdu. Respirátory zabíjí!!! Film je výborně obsazený. Ty postavy jsou prostě boží. Asi se odstěhuju do Dánska. Vypadá to, že jsou tam samí super lidi. Jinak je to ale docela kravina. ()

elgato

- "Svene, kde má nohu?" - "Já nevím." - "Poslouchej mě, proč mu chybí jedna noha?" - " To je všechno kvůli tomu že přišel Holger. Tina mě opustila, kvůli tomu, že prý mluvím moc o stejcích" - " Co jsi udělal?" - "Zpanikařil jsem. Holger mě vyprovokoval." - "A co si udělal pak?" - "Nakrájel jsem filety z jeho stehna a dal je do marinády." - "Zbláznil si se?" - "Zpanikařil jsem, jasný?" ... Další Jensenova komedie která má sílu jak kopanec od Bjorna. ()

d.u.f.f.y

Moje oblíbená kombinace Komedie/drama se dánům podařila. Situace jsou hnány do krajností, co je pro jednoho smutné je pro jiného směšné,... Nápad, že by se film postavil na nechtěném kanibalismu může vzniknout sbad jen v Dánsku ..., jen tak dál ()

ZZZHarry

Zvláštní dílko, je takové syrové, nenáročné a přitom neurazí. Moc se mi líbilo, jak se celým filmem táhne pomyslná sinusovka vážna a nevážna. ()

Mate0

Mads Mikkelsen...ten herec mě snad nikdy nezklame ! Opět skvělý herecký výkon,no magor na svém místě,který našel malého švéda v parku a do toho ve dvouroli Nikolaj Lie Kaas který je dobrý vyhulenec i dobrý blázen co má rád zvířatka a chce pohřbit kuřata,opravdu slušná černá komedie o řeznících z Dánska ()

Thoman

Když pominu celý průběh filmu, tak závěrečná scéna mě rozsekala, jako dlouho nic jinýho! Chechtám se ještě teď! Oba hlavní představitelé, Mikkelsen (dokonale zahraný magor) i Kaas (skvěle zahraný magor) jsou naprosto dokonalí. Bez rozmýšlení pětihvězdová komedie. "...chutnalo to jako Grethe...:-) " ()

karelondatra

Řeznící jsou další film ze skandinávské produkce, který v sobě nese specifikum severské kinematografie, ale zároveň je stravitelný i pro diváky žijící jinde. Ano, to, čemu se na severu říká komediemi, mají lidé odjinud tendenci vnímat jako magořina, krvák, krimi, horor a podobně. Ale kdo ty nuance nadhledu, který se celým filmem nese dokáže vnímat, bude nadšený. Já jsem. ()

danny79

Nejvetsi danske filmove hvezdy Mads Mikkelsen a Nikolaj Lie Kaas jako vzdy bez jakychkoliv vytek. Dialogy a situace mne ale prilis vtipny neprisly a az na ojedinely usmev jsem se moc nebavil. Reznici jsou takovy jednoduchy nenarocny filmecek, ktery je tu a tam vitpny a ta hodina a pul se s nim da vydrzet, ale znovu bych si ho nepustil. ()

ciapok

Film, ktorý fantasticky zotiera hranicu medzi komédiou a drámou, absurdným a pragmaticky reálnym, medzi romantikou a bizarnosťou, medzi dojemným a zvrhlým, minimalisticko strohým a fantasmagorickým. Mads Mikkelsen hral samozrejme skvele, pripomínal mi pavúka - má všetky atribúty, pre ktoré nemáte chuť sa k nemu priblížiť, no je taký pracovitý, že ním nemôžete opovrhovať.Opäť nekompromisne originálna severská tvorba. ()

splaty

Nechtel jsem je zklamat, tak jsem z neho jeste trochu prodal! Tak to je fakt hláška nad hlášky! Tohle je tak moc černá komedie, že se mi nedařilo neřvat smíchy. ()

Katgatoo

Jak poznamenal můj muž po několikátém dánském filmu, co jsme poslední dobou viděli: "Celý Dánsko by se mělo jít léčit". I tenhle film má bizarní dánský rukopis a mě to prostě baví. ()

Rajca

Nuž je to tak. Dáni proste vedia aj morbídnu tému spracovať ľúbivým spôsobom. Celé to vhodne naporcovať, nechať pekne odležať, takže sa Vám potom výsledok bude jednoducho rozplývať na jazyku a tom, čo to vlastne s takou chuťou prežúvate vôbec nebudete premýšľať. Osviežujúci pohľad do utrápených duší a svetlejších zajtrajškoch v príjemnom dielku, ktoré poteší nejedného fajnšmekra. ()

Svatopluk.Vi

Protože si doma platím kabelovou TV ve vyšším tarifu, dostávám po drátě i pár (pro někoho) obskurních kanálů, které určitě nemají masovou sledovanost. Jedním z nich je i kanál Film Europe, kde běží filmy v originálním znění s titulky. A právě tak jsem objevil Řezníky. Příběh se odehrává v malém dánském městečku, kdy se dva řezníci rozhodnou, že se osamostatní. Shodou několika šílených náhod se dostanou do naprosto absurdní situace, kterou lze (s jistými následky) vyřešit. Mají na výběr několik možností, rozhodnou se však vše vyřešit naprosto nečekaně. Pokud máte rádi hodně černý Černý humor, je tohle komedie pro vás. Pokud danou situaci přijmete jako fakt, nezbývá vám, než se královsky bavit. A nemusíte se bát, na konci se vše zase dostane do rozumných a reálných kolejí. Trochu mne úplně nebavila jedna vedlejší linie příběhu, spíše tedy až v pozdější fázi. Ale na celek se opravdu dobře dívá a pokud nejste puritán, dejte Řezníkům šanci... Film obsahuje celkem dost povedených hlášek, nejradši mám tu o Švédovi v parku. ()

alienable

Pro mě zatím nejslabší Jensenův film. Humor mi seděl (i když rozhodně neni pro každýho), líbila se mi i ta linie rodinného příběhu (i když trochu otřepaná), Nikolaj Kaas mě coby retardované dvojče střídavě rozesmíval i dojímal. Ale celý to buhví proč nefungovalo tak, že by se člověk nemoh odtrhnout od obrazovky. Přesto tisíckrát lepší než většina současný americký produkce, která je pořád na jedno brdo. ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)