• Tommassi3
  ****

  "A proto pamatuj: není růže bez trní, rybu nohy nebrní !! A v tom je smysl celýho života.." ;)(25.5.2014)

 • Marthos
  ***

  Když na konci června devětatřicátého roku avizovala dobová reklama titulky s názvy Vlasta Burian filmovým režisérem!, byla to pro radlické ateliéry skutečná událost. Tato mediální vějička svým čtenářům ovšem bryskně zatajila přítomnost Ladislava Broma a Čeňka Šlégla, kteří byli producentem povoláni pro případ, že by se král komiků příliš věnoval vlastním zájmům. Hra, stávající po dlouhá desetiletí na repertoáru Burianova divadla, nebyla ve výsledku nijak objevným příběhem zkrachovalých lidských existencí a podivného milostného trojúhelníku, zabředlého do melodramatického močálu nejhorší kategorie. Burianova postava prošla drobnými kosmetickými úpravami charakteru, který se tentokrát pohybuje na hranici přijatelnosti a bez Marvanova trpělivého partnerství by jen stěží obstála i u současného diváka. Neorganický sled komických a sentimentálních dějových linií je nakonec ke škodě celého filmu, ocitnuvšího se tak trochu na vedlejší koleji. Smíchu je zde přespříliš, vtipného ovšem minimum, snad jen zásluhou Šléglovy figurky podomního prodejce s haraburdím lze očekávat alespoň závan neobyčejného. Přestože snímek při své premiéře sklidil nevídaný úspěch, zaviněný do jisté míry absencí Vlasty Buriana na filmovém plátně, v celkovém resumé obstojí coby slabý průměr dobové produkce, obehnané zuřivým nacistickým plotem.(6.1.2009)

 • Jiří K.
  **

  Jeden z těch slabších filmů mistra Buriana...ve své době typický - se snahou o sociální satiru(18.12.2004)

 • Terva
  *

  Asi nejhorší "komedie" s Vlastou Burianem.(23.6.2013)

 • Radyo
  ***

  Úodní zcela hluchá a slaboučká čtvrthodinka je vystřídána asi půlhodinovou pasáží, do níž jsou nacpány veškeré možné i nemožné vtipy, co se ve filmu vyskytují. Když už člověk myslí, že další fór nepřežije, tak se už ani žádný další fór nedostaví a celý film dojede až do konce ve stylu zmíněného úvodu - neslaně, nemastně. Nebýt oné půlhodinové záplavy vtipů, stálo by to tak za odpad. Takhle je to alespoň za 3 hvězdy.(1.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace