• Terva
  *

  Asi nejhorší "komedie" s Vlastou Burianem.(23.6.2013)

 • nash.
  **

  Úvodní cirkusová pasáž byla únavně dlouhá i když chápu, že měla patrně ukázat hlavní dvojici jako druhořadé packaly. Bohužel se pak ten pocit s filmem táhl po celou dobu. Navíc to přes řadu vtipných hlášek a několik komických situací, nepůsobilo jako komedie, ale spíš jako poněkud fádní a plytké sociální drama. Jako divadelní hra to možná fungovalo, tenkrát, jako film ne, tedy alespoň ne dnes. A to přes několik emotivních a pocitově silných momentů i přes fakt, že většina myšlenek, které film předkládá, jsou čitelné a některé jsou silné a aktuální i dnes. Kladem je bezpochyby netypické obsazení, které bylo možná jediným překvapivým a zajímavým prvkem. Novotný jako lehkomyslný a nepříliš charakterní sobec, Burian jako alkoholik a povaleč. I když ten má ve svém portofiliu mnohem výraznější negativní role (třeba Kilián U snědeného krámu). Jako vždy potěšil Čeněk Šlégl.(18.8.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "A proto pamatuj: není růže bez trní, rybu nohy nebrní !! A v tom je smysl celýho života.." ;)(25.5.2014)

 • Jiří K.
  **

  Jeden z těch slabších filmů mistra Buriana...ve své době typický - se snahou o sociální satiru(18.12.2004)

 • Marthos
  ***

  Když na konci června devětatřicátého roku avizovala dobová reklama titulky s názvy Vlasta Burian filmovým režisérem!, byla to pro radlické ateliéry skutečná událost. Tato mediální vějička svým čtenářům ovšem bryskně zatajila přítomnost Ladislava Broma a Čeňka Šlégla, kteří byli producentem povoláni pro případ, že by se král komiků příliš věnoval vlastním zájmům. Hra, stávající po dlouhá desetiletí na repertoáru Burianova divadla, nebyla ve výsledku nijak objevným příběhem zkrachovalých lidských existencí a podivného milostného trojúhelníku, zabředlého do melodramatického močálu nejhorší kategorie. Burianova postava prošla drobnými kosmetickými úpravami charakteru, který se tentokrát pohybuje na hranici přijatelnosti a bez Marvanova trpělivého partnerství by jen stěží obstála i u současného diváka. Neorganický sled komických a sentimentálních dějových linií je nakonec ke škodě celého filmu, ocitnuvšího se tak trochu na vedlejší koleji. Smíchu je zde přespříliš, vtipného ovšem minimum, snad jen zásluhou Šléglovy figurky podomního prodejce s haraburdím lze očekávat alespoň závan neobyčejného. Přestože snímek při své premiéře sklidil nevídaný úspěch, zaviněný do jisté míry absencí Vlasty Buriana na filmovém plátně, v celkovém resumé obstojí coby slabý průměr dobové produkce, obehnané zuřivým nacistickým plotem.(6.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace