Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

Xmilden

Nenáročné béčko, které mě hlavně v první části, kdy hlavní hrdina tráví nucený pobyt ve vězené, dost bavilo. Tušil jsem že se bude pokoušet o útěk, ale stejně mě notně překvapilo že se tak stane již po 40 minutách. Film rozhodně zajímavý a pro fandy Rutgera Hauera samozřejmost. PS: Scéna s autobusem mi okamžitě připomněla Nebezpečnou rychlost. ()

Divočák

Poctivé béčko počátku 90. let. "Obojek" v podstatě jen chytře vykrádá jiné žánrové klasiky - "Běžící muž" s Arnoldem Schwarzeneggrem a "Věznice Fortress" s Christopherem Lambertem, ale přidává k nim originální prvek v podobě obyčejného a civilního hlavního hrdiny v podání starého a obtloustlého Rutgera Hauera. Ten tady plní roli dokonalého naivního antihrdiny, který neustále někomu skáče na špek, chybuje, tahá za sebou dvoutunový zadek a chodí oblečený v košily barvy omalovánek. Nedá se sice říct, že by se tím film vyloženě zkvalitnil (přeci jen mám asi radši "coolery" typu Arnolda nebo Lamberta), ale rozhodně tím přináší něco nového. Zbytek (kamera, režie, scénář, výprava...) je sice béčkový průměr, ale jako celek nenudí a vaše mozkové buňky taky nijak zvlášť trpět nebudou. ()

3497299

Béčková klasika, jež svým jednoduchým dějovým motivem – obojkem jako strážcem bez pána - ovlivnila celou řadu béčkových klasik. PS: Doporučuji zhlédnout Obojek zároveň s filmem Blade Runner, pro posouzení, co fyzicky nastane s dlouhověkým replikantem po deseti letech nerušené existence. ()

lamps

Naprosto průměrné akční béčko, které sice v žádném případě nějak moc nenadchne, na druhou stranu ale rozhodně neurazí a na jedno shlédnutí je v pohodě snesitelné. Navíc Rutger Hauer pobral docela dost charizmatu a jako hlavní hrdina je asi největším plusem snímku. Naopak největší bordel nadělal jistě stokrát omletý scénář o zdánlivě nemožném útěku ze superchráněného vězení, který plyne bez nějakého výrazného nápadu( výbuch hlavy je jistě efektní, ale každý ho dopředu očekává) a hlavně bez špetky napětí. Alespoň že film má poměrně spád , který zabraňuje divákovi se nudit. Bohužel Obojek pro mě zůstane navždy jen jednorázovou jednohubkou s nevyužitým potencionálem, která zanedlouho úplně vymizí z paměti. ()

Anderton

Jedno z najkultovejších béčiek našej VHS mladosti. Rutger Hauer s najhorším účesom v histórii béčkovej kinematografie, s najpríšernejším outfitom a ďaleko, ďaleko od six-packu a formy z osemdesiatok. Ale chvalabohu v týchto časoch asi štúdiá neriešili niečo v zmysle pol roka prípravy herca na úlohu v posilovni. S Mimi im to ale celkom sekne a keď začnete Obojok vnímať skôr ako cynickú komédiu o trampotách jedného ňoumu so ženami, tak sa zabavíte. ()

stilgar1

Poměrně nudně natočený film...a i nosná myšlenka filmu nestojí za moc, ačkoli se zde tolik lidí ohání tím, jak je "zajímavá"... ()

AllShallFall

Klasika akčních filmů 90. let. Tomu nejde odolat. Kvůli Rutgeru Hauerovi, který je dobrý herec je to určitě na 4 hvězdy. Líbilo se mi to. ()

Campbell

Super béčko se vším všudy, vybuchující hlavy, charismatický Rutger Hauer a taková dobrá odpočinková akcička. Film si na nic nehraje. A dá se na něj bez problémů koukat. Navíc má super Českej dabing. Hauer je charismatickej(i když je divnej když má copánek:-)) a mám ho rád. S ostatníma to bylo horší, třeba Remar se zrovna moc nepředvedl. Obojek je prostě film na kterým jsem vyrůstal a proto ho mám tak moc rád. ()

Tomco

Celkom lacná, ale v niektorých momentoch predsa len zábavná televízna jednohubka. Ako oddychovka úplne v pohode. ()

klerik

Trochu zastaralý, ale napínavý triler s dobrým nápadom, ktorým sa "inšpiroval" kopec seiálov a filmov. Len škoda, že Rutger v kladnej úlohe nemá tú potrebnú šťavu... ()

dopitak

Béčko plné akce spadající ještě do předchozí dekády. Jak to u těchto projektů bývá, výborný (stále béčkový) námět je ubit zpracováním a zbytečnou snahou vytlouct z toho co se dá. Některé dialogy, motivy a scény jsou prostě nedokonalé. Výhrady mám k ženskému obsazení, ani jeden z dam není sexy, a to by v těchto dvou rolích měly být dámy obě. Rutger má hrozný páčo, hlas Pavla Soukupa naopak geniální. ()

honajz

Po letech jsem se podíval znovu a příjemně mě překvapilo, jak je to svižné, občas vtipné a především uvěřitelné. Motivace postav, jejich jednání, a navíc hlavní hrdina není Rambo, ale tak trochu ňouma, který však není až tak blbý, jak na první pohled vypadá. Líbily se mi i ty drobné, občas skoro nepostřehnutelné vtípky (hej, udělala jsem vtip - ta princezna není nic moc apod.) nebo starosti o vodu na pozadí příběhu (jsme přece v budoucnosti). A dokonce fungovalo i napětí s obojky - "svatebními" pouty -, když se ti dva dostali dál od sebe. ()

SOLOM.

Průměrný akční scifi thriller na který se vždycky rád podívám znovu. Rutger Hauer je zde opravdu hlavním tahounem celého filmu a jeho „naivní“ postava mu sedla dokonale. Je sice pravda, že po útěku z vězení (první polovina byla více povedená) se kvalita scénáře zhoršila a spíše než thriller to místy připomínalo komedii, ale tvůrci to přece jenom ukočírovali do „zdárného konce. No a Mimi Rogers je jedna z mála výjimek mezi herečkami, které to mnohem více sluší, když je oblečená, nežli nahá. ()

ARI50

Mockrát film viděný a co se mi na něm líbí je nápad který dostal tu správnou chuť na začátku filmu kdy byl film taky nejvíc zajímavý pak už mě to přestalo bavit. ()

Necrotongue

Tak jsem si dopřál další návrat do devadesátek, kdy právě takové filmy frčely (alespoň tedy u mě). Obojek je na rozdíl od Totálního Rekólu typicky béčkovým snímkem, který diváka věru nepostrkuje do momentů, kdy by se musel nad něčím opravdu zamýšlet. Jediným větším překvapením tak pro mě bylo jen velmi slušné obsazení, protože příběh byl vcelku průhledný, i když musím uznat, že jsem si už nepamatoval, jak málo akce se v tomto akčňáku vyskytuje. A kupodivu to nemyslím jako kritiku, protože díky tomu došlo na ne tak úplně prvoplánový humor, a to já můžu. Pokud bych si chtěl zakritizovat, vypíchl bych fakt, že se tvůrci nedostávali do konfliktu s logikou; oni ji po celou dobu okázale ignorovali, což vedlo k místy až bizarním situacím, ale pal to čert; jak jsem už poznamenal výše, bylo to typické oddechové béčko, a kdo by čekal vyšší umělecký dojem, měl by hledat chyby spíše na své straně. Tento film už má svůj věk, já jsem se u něj přesto nenudil, takže si myslím, že si mé tři kousky i po dnešní revizi zaslouží. / Poučení: Tištěné noviny a časopisy ustupují svým online mutacím, a jak dokazuje tento snímek, není to asi vždy dobře. Sexuální aktivity na hromadě počítačů nebo tabletů by mohly být nepříjemně nepohodlné. ()