Koncert oblíbených písní roku z pražské Lucerny. V podání předních interpretů československé pop music konce osmdesátých let minulého století mj. uslyšíte Chyť své dny, Bláznivá noc, Padá hvězda, Horší, když se neotevře padák, Gejzír, Vizitka, Když ti svítí zelená, Za všechno může čas, Vodopád prázdných slov a Čo o mne vieš. (Česká televize)

zeyer

Za mne skvělý dokument doby s průřezem česko-slovenského středního proudu. Oproti Hitům 86/87 působí svěžeji, moderněji. Duo Salava / Dejdar zdařile komentuje, hlavně Martin Dejdar působí jako zjevení v tehdejším strohém moderátorském stylu. Úvodní znělka má grády, jednotlivá vystoupení jdou v rychlém sledu, což se o dnešních zábavných pořadech úplně říct nedá. Na toto se rád kouknu nebo si pustím jako hudební kulisu a přitom rád zavzpomínám. Křížaly, housle a půlměsíc od Heleny Vondráčkové byl hit? Slyšel jsem jen v tomhle pořadu. Ale chápu, že zasloužilá umělkyně nesměla chybět. Zato Lenka Filipová tehdy zažívala euforický úspěch a v Hitech 88 se objevila právem. Rádi tuhle dobu podceňujeme, ale koncert měl úroveň tehdejších show v západoněmecké televizi, možná je i předčil. ()