poster

Honba za klenotem Nilu

 • anglický

  The Jewel of the Nile

 • slovenský

  Honba za Klenotom Nílu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Akční

USA, 1985, 106 min

Režie:

Lewis Teague

Kamera:

Jan de Bont

Hudba:

Jack Nitzsche

Producenti:

Michael Douglas

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  ***

  Druhá "Honba" už kvalitou zásadně neoslnila a nechala ornou půdu pro ty, co tak rádi poukazují na nešvary pokračování. Je zajímavé, že první film vytahovali dva aspekty - Duchaplný scénář a hravá režie. Paradoxně tento sequel pohřbívají dvě věci - nestoudně vypatlaný děj a sterilní režie jakéhosi Lewise Teague. Nápad s "klenotem" mi tedy vtipný nepřišel ani za mák a v konfrontaci se Zemeckisovou příjemnou podívanou tahle nevýznamná epizoda neobstojí.(7.9.2005)

 • BoPo
  **

  Horšie ako prvý film, ale tak už to s pokračovaním býva. Zloduch bez charizmatu a navyše tak trochu nešika. Samozrejme ide o komédiu, ale všetko s mierou. Absencia rukopisu Zemeckisa je jednoducho poznať. Osviežením celého filmu je samotný Klenot. Svojou bezprostrednosťou dodáva tú správnu mieru nevážnosti.(22.9.2009)

 • Legas
  **

  Podtatně horší pokračování celkem dobrého dobrodružného hašteření ústřední dvojice.(23.5.2003)

 • sud
  **

  Absence Roberta Zemeckise je bohužel hodně znát. Scénář má sice své světlé stránky, ale je děravý jak cedník. O dost slabší, přesto snesitelný relax. 40%.(7.4.2009)

 • Xmilden
  ***

  Slabší pokračování dobrodružné rodinné podívané. Nejlepší scénou je návštěva takové obyčejné africké vesnice. Akce je na můj vkus příliš naivní. 55%(5.7.2014)

 • - Na soundtracku zpívají Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito spolu s Billym Oceanem písničku "When the Going Gets Tough". Protože ale ani jeden z herců nebyl členem Unie muzikantů, byl Ocenův videoklip ve Velké Británii zakázán. Přesto se zde ale písnička vyhoupla na první místo hitparád. (HappySmile)

 • - Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

 • - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace