Honba za klenotem Nilu

Jack Nitzsche

Michael Douglas

Kostýmy:

Emma Porteous

Druhá "Honba" už kvalitou zásadně neoslnila a nechala ornou půdu pro ty, co tak rádi poukazují na nešvary pokračování. Je zajímavé, že první film vytahovali dva aspekty - Duchaplný scénář a hravá režie. Paradoxně tento sequel pohřbívají dvě věci - nestoudně vypatlaný děj a sterilní režie jakéhosi Lewise Teague. Nápad s "klenotem" mi tedy vtipný nepřišel ani za mák a v konfrontaci se Zemeckisovou příjemnou podívanou tahle nevýznamná epizoda neobstojí.(7.9.2005)

• BoPo

Horšie ako prvý film, ale tak už to s pokračovaním býva. Zloduch bez charizmatu a navyše tak trochu nešika. Samozrejme ide o komédiu, ale všetko s mierou. Absencia rukopisu Zemeckisa je jednoducho poznať. Osviežením celého filmu je samotný Klenot. Svojou bezprostrednosťou dodáva tú správnu mieru nevážnosti.(22.9.2009)

• Legas

Podtatně horší pokračování celkem dobrého dobrodružného hašteření ústřední dvojice.(23.5.2003)

• sud

Absence Roberta Zemeckise je bohužel hodně znát. Scénář má sice své světlé stránky, ale je děravý jak cedník. O dost slabší, přesto snesitelný relax. 40%.(7.4.2009)

Slabší pokračování dobrodružné rodinné podívané. Nejlepší scénou je návštěva takové obyčejné africké vesnice. Akce je na můj vkus příliš naivní. 55%(5.7.2014)

• - Na soundtracku zpívají Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito spolu s Billym Oceanem písničku "When the Going Gets Tough". Protože ale ani jeden z herců nebyl členem Unie muzikantů, byl Ocenův videoklip ve Velké Británii zakázán. Přesto se zde ale písnička vyhoupla na první místo hitparád. (HappySmile)

• - Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

• - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)