poster

Honba za klenotem Nilu

 • anglický

  The Jewel of the Nile

 • slovenský

  Honba za Klenotom Nílu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Akční

USA, 1985, 106 min

Režie:

Lewis Teague

Scénář:

Mark Rosenthal

Kamera:

Jan de Bont

Hudba:

Jack Nitzsche

Producenti:

Michael Douglas

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Opět jako "jednička" nic moc. Dost obehraná písnička. Opravdu nevim co říct o filmu co mě nezaujal.(19.6.2004)

 • tron
  **

  „To nie je náčelníkov syn. TOTO je náčelníkov syn.“ Keď začínajúci Robert Zemeckis v roku 1984 priviedol na plátna kín romantické exotické dobrodružstvo HONBA ZA DIAMANTOM, bol z toho vďaka humoru, láske, akcii, exotickej výprave a výbornému hereckému obsadeniu (Turnerová, Douglas a DeVito) komerčný hit. Bohužiaľ, o rok neskôr prišlo voľné pokračovanie, nevtipne nazvané HONBA ZA KLENOTOM NÍLU. Hoci titulná herecká trojica našťastie zostala, réžie sa chopil zručný americký béčkar Lewis Teague (ALIGÁTOR, CUJO, MAČACIE OKO) a podľa toho to aj vyzerá. Ľahkou rukou nakrútené švihácke a svižné scény „jednotky“ zostali ďaleko za horizontom (ak nerátame šokujúce odhalenie oného nílskeho klenotu z názvu), všetko je akési silené a postráda kúzlo originálu, ktorý sám osebe nebol žiadnym veľkým žánrovým ani iným zázrakom. Zlatý Indiana Jones. Zlatá HONBA ZA DIAMANTOM.(1.1.2005)

 • Legas
  **

  Podtatně horší pokračování celkem dobrého dobrodružného hašteření ústřední dvojice.(23.5.2003)

 • Aleee89
  ***

  Když minulý týden prý dávali Honbu za diamantem, nějak mi nedocvaklo, že se jedná o první díl a tento (pro mě podle názvu teda mnohem známější) je už dvojka. No škoda, nemůžu teď srovnávat. Tento film byl takový nenáročný, pohodový a dobrodružný. Douglas a spol. byli celkem sympatičtí, ale nejsou to role, kde by se mohli vytáhnout tak, že by se jednalo o nějaké excelentní výkony. Ale je to zase docela zábavný film, to jo...(18.6.2013)

 • Gary
  ****

  Po letech už ne tak zábavné,jako kdysi.Má to své klady i zápory,jako většina filmů.Danny DeVito od doby jedničky velice znatelně herecky dospěl a je o to legračnější.Ovšem hlavní myšlenka s diktátorem se mi moc nelíbí.Ovšem Douglasovi a Turnerové opět nelze nic namítat.(12.4.2003)

 • - Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)

 • - Na soundtracku zpívají Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito spolu s Billym Oceanem písničku "When the Going Gets Tough". Protože ale ani jeden z herců nebyl členem Unie muzikantů, byl Ocenův videoklip ve Velké Británii zakázán. Přesto se zde ale písnička vyhoupla na první místo hitparád. (HappySmile)

 • - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace