poster

Honba za klenotem Nilu

 • anglický

  The Jewel of the Nile

 • slovenský

  Honba za Klenotom Nílu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický / Akční

USA, 1985, 106 min

Režie:

Lewis Teague

Scénář:

Mark Rosenthal

Kamera:

Jan de Bont

Hudba:

Jack Nitzsche

Producenti:

Michael Douglas

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Podle mého názoru se jedná celkem o zbytečné pokračování hitu "Honba za diamantem". Sešla se zde sice opět stará herecká parta, ale nápaditého režiséra Roberta Zemeckise vystřídal nenápaditý Lewis Teague a tragicky zesnulou scenáristku prvního dílu, rovněž vystřídali nijak objevní scenáristé a na výsledku je to dost znát. Nápadů je pomálu, herci jsou nepřesvědčiví, snaží se pouze Danny DeVito a čeká nás poměrně překvapivá pointa týkající se odhalení, kdo je ten bájný Klenot Nilu a o drahý kámen se rozhodně nejedná, ale o zbytečný film ano. 40%(10.2.2009)

 • blackrain
  ****

  Drsný dobrodruh Michael Douglas a romatická spisovatelka Kathleen Turner se opět setkali. Jejich osud je zanese až do Afriky. Cestu jim zase skříží Danny DeVito, jako prohnaný zlodějíček a podvodníček. Další pokračování cesty za dobrodružstvím na sebe nenechá dlouho čekat. O bláznivé scény zde není nouze. Taková oddychová podívaná, když nechcete na nic myslet. Když se tahle partička za něčím žene, je to vždycky velmi příjemná a pohodová zábava.(30.10.2008)

 • Jeanne
  **

  asi těm osmdesátým létům a filmovému žánru o hledání pokladů odzvonilo v nejvyšší čas! Tohle fakt nestálo za moc a jen to napomohlo platnosti "zlatého pravidla" o tom, že pokračování ničí dojmy z prvních dílů!(5.1.2004)

 • sinp
  ***

  Druhá "Honba" už kvalitou zásadně neoslnila a nechala ornou půdu pro ty, co tak rádi poukazují na nešvary pokračování. Je zajímavé, že první film vytahovali dva aspekty - Duchaplný scénář a hravá režie. Paradoxně tento sequel pohřbívají dvě věci - nestoudně vypatlaný děj a sterilní režie jakéhosi Lewise Teague. Nápad s "klenotem" mi tedy vtipný nepřišel ani za mák a v konfrontaci se Zemeckisovou příjemnou podívanou tahle nevýznamná epizoda neobstojí.(7.9.2005)

 • AngelAngie
  **

  Slabší jak předchozí dobrodružná podívaná...(7.7.2008)

 • - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

 • - Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

 • - Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace