poster

Honba za klenotem Nilu

 • USA

  Jewel of the Nile, The

 • slovenský

  Honba za Klenotom Nílu

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1985, 106 min

Režie:

Lewis Teague

Scénář:

Mark Rosenthal

Kamera:

Jan de Bont

Hudba:

Jack Nitzsche

Producenti:

Michael Douglas

Kostýmy:

Emma Porteous
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nancy
  ***

  Stejně jako u jedničky se i zde jedná o klasický dobrodružný film, který nijak extra nezaujme, ale na všední den večer to stačí.(21.2.2005)

 • castor
  ***

  Režisér jedničky Robert Zemeckis podepsal smlouvu na první Návrat do budoucnosti, scénáristka první dílu Diane Thomas tragicky zahynula při autonehodě. I Kathleen Turner váhala, zda do pokračování jít. Dvojka holt přišla moc brzy. Déšť a bláto z jedničky vystřídalo slunce a písek, možná i kvůli dehydrataci tvůrců je tempo utahané a scénář je směšný asi zhruba stejně jako mrštění Joan, otrávené cestou kolem světa na lodi, psacím strojem do moře. Pitomý děj raději moc nekomentuju. Slušné nápady by se daly spočítat na prstech jedné ruky, vedle některých zbytečných akčních scén (pilotování letadla na zemi) asi nejvíc zamrzí herci. Mezi ústřední dvojicí už to zdaleka tolik nejiskří, vzájemné hádky spíš otravují, oba milenci působí unaveně, jakoby si ty necelé dvě hodinky prostě potřebovali jen odpracovat. Sebeironická poloha už prakticky nefunguje, Douglas už není ten syčák z jedničky, Turner se mile nemění z šedé myšky v dobrodružnou krásku, které v jedničce tolik slušely promáčené vršky. Slušný sešup dolů. Jo a hudba je šílená. 50%(16.3.2015)

 • movie
  ***

  Absence Zemeckise se na tomto pokračování vůbec nepodepsala.Řekl bych, že to není o nic horší, ale ani lepší než jednička!(12.12.2002)

 • Ainy
  ****

  Podařená, vtipná komedie :-)(9.9.2012)

 • Gary
  ****

  Po letech už ne tak zábavné,jako kdysi.Má to své klady i zápory,jako většina filmů.Danny DeVito od doby jedničky velice znatelně herecky dospěl a je o to legračnější.Ovšem hlavní myšlenka s diktátorem se mi moc nelíbí.Ovšem Douglasovi a Turnerové opět nelze nic namítat.(12.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace