Honba za klenotem Nilu

Jack Nitzsche

Michael Douglas

Kostýmy:

Emma Porteous

Oproti jedničce slabší, přesto stále zábavné dobrodružství(3.9.2007)

Drsný dobrodruh Michael Douglas a romatická spisovatelka Kathleen Turner se opět setkali. Jejich osud je zanese až do Afriky. Cestu jim zase skříží Danny DeVito, jako prohnaný zlodějíček a podvodníček. Další pokračování cesty za dobrodružstvím na sebe nenechá dlouho čekat. O bláznivé scény zde není nouze. Taková oddychová podívaná, když nechcete na nic myslet. Když se tahle partička za něčím žene, je to vždycky velmi příjemná a pohodová zábava.(30.10.2008)

Pro mě tohle bylo velikým zklamáním. Ale zavinil jsem si to sám. Přeci jsem věděl, že pokračování dobrodružných komedií mají značně klesající tendenci.(18.3.2009)

Bylo to chvílema zábavné, ale spíše mě to už nudilo. Jednička byla úrovní fakt někde jinde. Tady je sice pěkné prostředí, akční honičky, pár hlášek, ale příběh stojí podle mě za houby i ten záporák byl nudný.(6.4.2014)

Slabší pokračování dobrodružné rodinné podívané. Nejlepší scénou je návštěva takové obyčejné africké vesnice. Akce je na můj vkus příliš naivní. 55%(5.7.2014)