Honba za klenotem Nilu

Michael Douglas

Kostýmy:

Emma Porteous
  • kingik

Podle mého názoru se jedná celkem o zbytečné pokračování hitu "Honba za diamantem". Sešla se zde sice opět stará herecká parta, ale nápaditého režiséra Roberta Zemeckise vystřídal nenápaditý Lewis Teague a tragicky zesnulou scenáristku prvního dílu, rovněž vystřídali nijak objevní scenáristé a na výsledku je to dost znát. Nápadů je pomálu, herci jsou nepřesvědčiví, snaží se pouze Danny DeVito a čeká nás poměrně překvapivá pointa týkající se odhalení, kdo je ten bájný Klenot Nilu a o drahý kámen se rozhodně nejedná, ale o zbytečný film ano. 40%(10.2.2009)

Drsný dobrodruh Michael Douglas a romatická spisovatelka Kathleen Turner se opět setkali. Jejich osud je zanese až do Afriky. Cestu jim zase skříží Danny DeVito, jako prohnaný zlodějíček a podvodníček. Další pokračování cesty za dobrodružstvím na sebe nenechá dlouho čekat. O bláznivé scény zde není nouze. Taková oddychová podívaná, když nechcete na nic myslet. Když se tahle partička za něčím žene, je to vždycky velmi příjemná a pohodová zábava.(30.10.2008)

• Jeanne

asi těm osmdesátým létům a filmovému žánru o hledání pokladů odzvonilo v nejvyšší čas! Tohle fakt nestálo za moc a jen to napomohlo platnosti "zlatého pravidla" o tom, že pokračování ničí dojmy z prvních dílů!(5.1.2004)

Druhá "Honba" už kvalitou zásadně neoslnila a nechala ornou půdu pro ty, co tak rádi poukazují na nešvary pokračování. Je zajímavé, že první film vytahovali dva aspekty - Duchaplný scénář a hravá režie. Paradoxně tento sequel pohřbívají dvě věci - nestoudně vypatlaný děj a sterilní režie jakéhosi Lewise Teague. Nápad s "klenotem" mi tedy vtipný nepřišel ani za mák a v konfrontaci se Zemeckisovou příjemnou podívanou tahle nevýznamná epizoda neobstojí.(7.9.2005)

• AngelAngie

Slabší jak předchozí dobrodružná podívaná...(7.7.2008)

• - F-16, kterou ukradou Michael Douglas a Kathleen Turner, je ve skutečnosti atrapa v životní velikosti poháněná motorem Chevrloetu. Když se podíváte pozorně, můžete vidět hnací hřídele vybíhající z boku letadla ke kolům na podvozku. (HappySmile)

• - Domorodci Arak, Barak, Karak, Sarak a Tarak jsou ve skutečnosti členové artistické skupiny Létající bratři Karamazovi. (HappySmile)

• - Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)