Reklama

Reklama

Honba za klenotem Nilu

  • USA The Jewel of the Nile (více)
Trailer

Obsahy(1)

Úspěšná spisovatelka milostných románů Joan Wilderová cestuje se svým přítelem Jackem po světě na jachtě. Její agentka Gloria po ní chce další román, ale Joan jaksi chybí inspirace. Půlroční pobyt na jachtě se jí už zdá příliš dlouhý, proto vítá, když se na francouzské Riviéře má zúčastnit recepce, která se tam koná na její počest. Konečně může opět vystoupit na pevninu. Zatímco Jack se mezi přítomnými snoby upřímně nudí, Joan je obletovaná. Mezi hosty se náhle objeví mocný arabský vládce Omar Kalífa, který má v úmyslu sjednotit všechny kmeny na Nilu a postavit se do jejich čela. Osloví Joan s přáním, aby s ním odjela k Nilu a napsala tam jeho životopis, který chce vydat u příležitosti své korunovace. Joan sice nerada opouští Jacka, cestování na jachtě už má ale dost. Rozhodne se tedy Omara následovat… Posmutnělý Jack se chystá na cestu do Řecka, kam už bude cestovat bez své milované. Na břehu se setká s dávným známým z Kolumbie Ralphem. Ten mu představí arabského vůdce, který patří k těm, kteří nechtějí Omara jako vládce. Dozvídá se, že Omar zdaleka není tak skvělý a dobrý muž, za jakého se vydává. Naopak, právě ukradl klenot Nilu, pro Araby důležitý symbol, bez něhož odpírají svým vládcům poslušnost. Má také v úmyslu uspořádat vojenské tažení a silou si podrobit všechny, kteří to neudělají dobrovolně. Ralph tvrdí, že ani Joan není v jeho rukou bezpečná. To úplně postačí k tomu, aby Jack ve vteřině změnil plány. Se svými společníky nasedá na první letadlo do Afriky… Joan mezitím přijíždí do Omarova honosného paláce. Brzy je jí ale jasné, že se vlastně stala jeho zajatkyní. Omar žádá, aby co nejdříve napsala jeho oslavný životopis a nehodlá ji pustit dřív, než tak učiní. Protože je mnoho těch, kteří nechtějí žít pod Omarovou nadvládou, palác je častým terčem útoků. Joan využije zmatku, který vznikne,  při jednom z útoků, a pokusí se utéct. Plátěnou střechou se přitom propadne do místnosti, kde je zavřený nějaký muž – duchovní, muž čistého srdce – Al-Džokara. Právě on je oním ukradeným „klenotem Nilu“… Do Afriky mezitím dorazí i Jack, o němž Omar Joan tvrdil, že je mrtvý. O to větší je Joanina radost, když se s ním opět shledá. Je ale třeba utéct před rozzuřeným Omarem, který si nehodlá Joan jen tak nechat vzít. Přípravy na jeho korunovaci vrcholí a Joan, Jack a klenot prchají před pronásledovateli... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (189)

KOOHA 

všechny recenze uživatele

Asi to bylo špatným režisérem nebo nevím proč tento film neměl takový úspěch, protože příběhově to nebylo špatné. I tak ten film měl pár skvělých nezapomenutelných momentů, kvůli kterým se něj vždy rád v "přímým" v TV podívám. Třeba ta sekvence jak spolu Michael a Kathleen tančí mezi domorodci, nezapomenutelný moment.... ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

"Jack je mŕtvy. Nebuďte smiešny, o niečom takom by ma informoval!" Že si prvú časť pamätám z detstva viac než Indiana Jonesa, to ma síce prekvapuje, ale možno ju naše televízie proste len častejšie dávali. Ale, že si ju pamätám aj viac ako dvojku, to veľmi nechápem, keďže Honba za Klenotom Nílu je vtipnejšia, má lepší príbeh a veľkolepé scény dokazujú aj správne využitie zjavne štedrejšieho rozpočtu. ()

Reklama

LencaN 

všechny recenze uživatele

Nepřišlo mi to zase o tolik horší než jednička. O kousíček jo, ale u mě to nezmění hvězdičkové ohodnocení. Bylo tu pár vtípků, které se mi nejspíš vryjí do paměti, především DeVito a oslík :) fajn bylo oživení těch chlapíků s turbany o moderní prvky tehdejší západní kultury, viz. zrcadlovky na očích, sluchátka na uších. A co se mi líbilo moc, bylo obsazení Klenotu Nilu, takový správný srandovní skřítek, dobrák a přitom moudrý. Dějově mi to přišlo srovnatelné s jedničkou. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Horšie ako prvý film, ale tak už to s pokračovaním býva. Zloduch bez charizmatu a navyše tak trochu nešika. Samozrejme ide o komédiu, ale všetko s mierou. Absencia rukopisu Zemeckisa je jednoducho poznať. Osviežením celého filmu je samotný Klenot. Svojou bezprostrednosťou dodáva tú správnu mieru nevážnosti. ()

Tiiso 

všechny recenze uživatele

Udělat kvalitní pokračování není lehká věc. I zde se vše nepodařilo tak jak by si všichni přáli. Herci jsou nadále výborní, ale na ději je více než je zdrávo znát, jak myšlenka vázne. Chybí celkový silný náboj a dějová linie, která by nenutila člověka porovnávat, ale dostala bez problémů do příběhu. A to se podaří málokomu. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (9)

  • Michael Douglas a Kathleen Turner byli smluvně zavázáni k pokračování Honby (1984). Turner však chtěla z projektu vycouvat, protože se jí nelíbil scénař a studio Fox jí pohrozilo žalobou 25 miliónů amerických dolarů. Douglas jako producent zajistil přepsání scénáře a přemluvil Kathleen k natáčení. (kenny.h)
  • Studio nenajalo autorku scénáře Honby (1984) Diane Thomas, údajně z důvodů vysokých finančních požadavků. Když Turner odmítla první verzi, byla Thomas požádána alespoň o konzultace druhé. I z jejího upraveného třetího návrhu však byla Kathleen zklamaná. Po příletu do Maroka, kde se natáčelo, se s Douglasem sešli nad všemi třemi verzemi a vytvořili finální scénář. Sama Turner popsala v roce 2018 tento proces: „Seděli jsme na podlaze v hotelu a handlovali se stránkami stylem ‚udělám tohle, když uděláš tohle‘. Bylo to frustrující...“ (kenny.h)
  • Film je věnován scenáristce Dianě Thomas, scénografovi Richardu Dawkingovi a vedoucímu výroby Brianu Coatesovi. Thomas zemřela při autonehodě šest týdnů před uvedením filmu, Dawking a Coates zahynuli v Maroku dva týdny před natáčením, když se letadlo, ve kterém hledali filmové lokace, zřítilo a všichni na palubě zemřeli. Sami Michael Douglas a Kathleen Turner vyvázli bez zranění z incidentu, když jejich malý proudový letoun při přistání v Maroku narazil křídlem do země. (kenny.h)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Reklama

Reklama