V předvečer druhé světové války je Španělsko plně v zajetí vlastních rozbrojů. Generál Franco tvrdě útočí na opoziční republikány. Rozrušená společnost je vedena již jen zákony zabezpečujícími vlastní přežití. Desetiletý Carlos, sirotek jednoho z padlých republikánů, se dostává do sirotčince, který vede invalidní ředitelka Carmen spolu s profesorem Casaresem, jenž pro umocnění mužnosti popíjí líh z naložených lidských embryí. Záhy po příchodu začíná Carlose navštěvovat přízrak chlapce, který se za záhadných okolností z ústavu ztratil. Pátrání po Santiho stopách přivedou Carlose k nečekanému objevu. V podzemních prostorách strašidelného sirotčince je ukryto zlato střežené frankistickým patolízalem, bezcitným a surovým Jacintem. Carlos stejně jako kdysi Santi, toto tajemství nedopatřením odhalil, a nyní je čas za něj zaplatit. (Česká televize)

Ignitus.C

Toro je mistr působivé atmosféry. Já byl napjatej už po 10ti vteřinách. Bylo to opět působivý, asi i tím jak šlo hlavně o děti. Ale něco jak kdyby tomu chybělo... Asi nějaká hlubší myšlenka. Neudělalo to na mě žádný silný dojem. Ale bylo tam pár moc pěkných scén. ()

Xmarc

Spíše mysteriózní než hororový film s bezva atmosférou, dobrými hereckými výkony a vcelku zajímavým dějem. Hodnocení tak mezi 3 a 4 *. ()

Rastamania

Nevím jak to GdT dělá, ale dělá to tak, že to na mě funguje .. V jeho filmech ke mě promlouvají tak malé detaily, že je nevidím, neumím je najít ani pojmenovat, přesto tam někde jsou a já je pouze cítím :) ()

Pythonator

Tak o ďáblovi to tedy přímo není, ale skvělý horor to je. Fanoušci hororu by namítli, že to není ani horor, ale pořád je to skvělý film. Guillermo má pevnou režisérskou ruku a prostě tu práci umí. Atmosféra mrazivá, magor pořádný a happyend v nedohlednu. V rámci žánru by podobná duchařina z produkce USA jen stěží dosahovala kvalit tohoto filmu. Přesto to není můj šálek kávy a nemohu dát za pět. Fanoušci atmosférických duchařských dramat nechť si hvězdička přidají. ()

futislav

Krásná kamera, silný příběh, cit pro prostředí. Opravdu podařený skorohoror. Jen jsem čekal, že ta bomba ve finále vybuchne, aby to bylo naprosto dokonalé. Jen kdyby nebylo toho nepodařeného dabingu, zejména dětských rolí. Ale za to si můžu sám, měl jsem se učit Španělsky. Za to Guillermo fakt nemůže, takže 90%. ()

draxxi

Gullierme del Toro je proste hororovy poeta. Jeho pribehy jsou krasne, desive a rozhodne poutave. A pribeh Santiho rozhodne neni vyjimkou... 11/4/2024 78% ()

Vandislav

Hm, tak nevím, komu toto dílo, tak strašně připomíná Faunův labyrint, ale zřejmě sledoval naprosto rozdílný film. Ano, jsou zde podobnosti v příběhu (hlavní hrdina malé dítě bez otce, celé zasazené do španělské občanské války...). To kvůli čemu je ovšem Faunův labyrint tak přehnaně populární je temná poetika (ano, je již zde je naznačena, ovšem Faunův labyrint s celým paralelním světem je o krok dál). Oba filmy hodnotím stejně, jak kvůli lepšímu závěru Prince bez království (naprosto ubíjející poslední minuta ve Faunově labyrintu, ve které se před kapitánem shromáždí celý průvod vesničanůněný para, jen aby si vyměnili ušitrhající sérii dialogů), tak kvůli menší glorifikaci rudých partizánů. U Faunova Labyrintu zase musím připočítat již výše zmíněný svět. ()

pupidup

já myslela, že jsem to já, v tom ponurém sirotčinci. Syrový dojem, pach sklepení a velmi zkličující atmosféra.Moc dobrý film. Del Toro je mistr svého oboru, něco jako Steven King píše své strašné příběhy. Postavy -spíše karikatury....výborně zahrané v depresivním stylu.Pro mne jedinečné. Jako u filmu "Ti druzí", koukala jsem s otevřenou pusou a čekala, která z rizik se stanou skutečností. Nakonce bomba nevybuchla...díky Bohu!:o) ()

Mike_BossO

Hneď po prvých minútach filmu som mal dojem, že sa pozerám na obdobné dielo akým bol Sirotčinec 2008 (The Orphanage). Samozrejme, že filmy sú dejovo diametrálne rozdielne. Tento môj dojem možno vychádzal z atmosféry filmu, ktorá bola veľmi úchvatná a miestami som ani nedýchal. Odporúčam pozrieť si oba filmy! ()

MATO13a31

Určitě je to napínavě zajímavý příběh, který stojí za zhlédnutí. Už ta bomba uprostřed nádvoří...4* a možná i 5, ale není to úplně můj oblíbený žánr. Neboli kdo rád strach a vlny napětí - pošmákne si. ()

Liya

Tento film mě opravdu oslovil. Je velice dobře zpracovaný nejen po technické, ale i obsahové stránce a herecké výkony jsou prostě skvělé. I když je to drama, vyzařuje z filmu jakési teplo, příjemno... Princ bez království je zde často srovnáván s pozdějším del Torovým počinem - Faunovým labyrintem, a je pravdou, že cosi společného s ním má (nejspíše globální "feeling"), ale mě osobně se Princ bez království líbil víc - snad proto, že byl víc realistický a lidský. Při závěrečných titulkách jsem zjistila, že chlapec, který ztvárnil Carlose, je ten samý herec, který se objevuje v hlavní roli v o pár let mladším hororu Eskalofrío. ()

maaca

Řekl bych, že to je hodně povedená (originálně a kvalitně zpracovaná) duchařina. Bohužel jsem se od začátku nemohl zbavit dojmu, že je to jen jakási rozcvička před natočením Faunova labyrintu, taková jeho betaverze. ()

Fixa

Chci jen upozornit, že příběh není nijak složitý a je předvídatelný. Proto mi přijde, že v oficiálním textu distributora je toho zbytečně moc. Tento snímek jsem viděl až po shlédnutí Faunova Labyrintu. Zdál se mi v lecčem podobný, ale zdál se mi také mnohem lepší. Atmosféra filmu je skvělá a kdyby trvala po celou dobu, jak měla na začátku nakopnuto, vyhrál by film u mně na celý čáře. Jenom jeden malý detail mi to dokázal zkazit. A to ten duch chlapce. Kdyby zůstlo jen u náznaků, přebíhání nějaké postavy, šramotu, apod., tak je to dokonalý. Ale když ukážou obličej (i když dobře udělaný), ztrácí to onen pocit nečekaného, netušeného. Od chvíle odhalení vizuální podoby ducha, sice snímek pokračoval skvěle dál, ale už se rozplynula ona hutnější atmosféra, která děj ozvláštňovala. Film měl však stále co nabídnout. Například školník Jacinto. Takovýho zmrda nemůžete jinak, než nenávidět. Působil na mně tak přesvědčivě, že jsem si přál, aby ho už někdo oddělal. Film mě zaujmul postavami tak , že jsem je nesnášel (Jacinto), litoval (Conchita), vážil si (Casares), fandil (Carlos)...a taky se jim i zasmál - Třeba když Jaime ukázal Carlosovi vlastní výtvor nakreslené nahé ženy s ..... a to byste přišli o pointu vtipu :-) No, herecký výkon kluků, byl výborný..........vlastně, když nad tim přemýšlím - herci byli výborní všichni :-) Celkově tedy působivý film, který doporučuji ()

Michal13

Z mojej strany vcelku nepochopený film, ktorý nemá dostatočnú hĺbku na to aby bol drámou a na druhú stranu nemá tú správnu hororovú atmosféru. Po príbehovej stránke taktiež nič, čo by ma nadchlo. S mojej strany to bolo skôr neustále čakanie kým sa film poriadne rozbehne, no nanešťastie som sa nedočkal. Miestami to bola naozaj poriadna nuda a ku koncu sa pre mňa stal spánok zaujímavejším :D / 50% ()

Bránolog

Asi to bude jeden z mých oblíbených filmů - temná atmosféra, panoptikální postavy (zejména ty dospělé) a tvrdit, že jsem se u toho vůbec nebál, bych si taky netroufnul. Dobrá byla scéna, když Jaime říká Carlosovi u té bomby: "Říkají, že je deaktivovaná. Ale já jim nevěřím. Žije, a ví, že tu jsme..." Ta bomba byla vůbec dokonalej nápad. Jen si tam tak trčela ze dvora, všichni kolem chodili, jako by to byla třeba pumpa... ()

lamice27

Hrozne rad bych tomuhle filmu dal vic,ale je to proste na 3hvezdy, atmosfera,herci,hudba,napeti je super ale ta kristalove pruhledna zapletka uz od prvni tretiny filmu tomu moc ubira. Chybi tam neco prekvapiveho,co se mi treba libilo v Labirintu, ktery je nejmin o tridu lepsi. Zhasnete, pustte si to na chate sami a je to na 4* ()

baronGrga

Tak trochu jednoduchý předvídatelný děj a tak trochu jednotvárné postavy v obale od del Tora.. Řekněme pěkné pokoukání, na které se brzo zapomene. ()