Jeff Bailey je nenápadný majitel pumpy v malém městečku v Kalifornii, kde se nějakou dobu pokouší vést nový život. Jednoho dne se k němu přihlásí hazardní hráč Whit Sterling. V tu chvíli Jeff cítí, že najednou má příliš horkou půdu pod nohama. Ještě před rokem byl soukromým detektivem, jehož si právě hazardní hráč Whit Sterling najal na sledování své milenky Kathie Moffatové. Ta zmizela někde v Acapulcu s jeho 40 000 dolary. Jeff brzy věděl, kde ji má hledat. Jeho život se ale zkomplikoval v okamžiku, kdy Kathie poznal... Kriminální příběh, který patří k nejlepší snímkům série žánru noir, natočil Jacques Tourneur (který je také znám jako tvůrce hororů Kočičí lidé, Komedie plná hrůz). Úlohu Jeffa Baileyho ztvárnil Robert Mitchum, postavu Whita Sterlinga představuje Kirk Douglas. (oficiální text distributora)

Duke90

Staré poctivé kriminální noir drama s perfektními dialogy ve kterých tentokrát kraluje Robert Mitchum. Trochu mě zamrzelo, že se zde Kirk Douglas objevil jen v docela malé vedlejší roli, protože právě na něj jsem se těšil nejvíc. Nicméně i tak jsem ho rád viděl v jeho raném filmovém období. Co se týče Roberta, tak z jeho chladného a inteligentního projevu bych si měl i někdy já sám brát příklad! ()

Pauliee

Jeden z mála noiru, ktoré som zatiaľ mal možnosť vidieť tak aj tento sa mi veľmi pozdával. Videné s dabingom, ktorý bol prekvapivo celkom dobrý. Vychutnával som si takmer každý záber Tourneurovho diela. Výborne rozohraná hra s výbornými hercami ako aj samotným príbehom. ()

DoNotCross

Malý klenot z pokladnice "černého" filmu. Robert Mitchum jako jeden z nejcharismatičtějších soukromých oček, co jsem kdy na plátně viděl (promiň, Bogie) a femme fatale, která na scénu vstupuje zásadně v záplavě světla, ať už slunečního, nebo měsíčního, v příběhu, ve kterém se hrdinové snaží utéci vlastnímu stínu. Největší hvězdou je zde právě Mitchum, který je, s postavou boxera, o hlavu větší, než všichni ostatní herci a jeho hluboký chrčák vás nenechá pochybovat, že když se tenhle chlápek rozhodne zúčtovat se svou minulostí, tak ho ale vůbec nic nezastaví. Velkým překvapením jsou pěstní potyčky, které jsou překvapivě fyzické a uvěřitelné, nejspíš zase kvůli hlavnímu představiteli. Ale nenechte se mýlit - najdete zde i skvělou atmosféru a zamotané vyprávění. V této kombinaci - lahůdka. ()

SAINTS

Preč od minulosti poteši kazdeho milovnika filmu noir.Postavy su dobre napisane a divak mnoho krat nevie komu ma verit.Postava Kathie počas celeho filmu s každym manipuluje v ratane Jeffa Baileyo .Zaver lepšie dopadnut ani nemohol. ()

mac000

Film hodný zapamatování. Hutný scénář, úsečné dialogy a zcela odlišný přístup R. Mitchuma a K. Douglase ke ztvárnění dvou hlavních mužských rolí příběhu. Přestože K.Doglas byl v době natáčení jen málo známým hercem, mezi ním a Mitchumem vznikla od počátku natáčení rivalita, která byla zklidněna zejména působením režiséra J. Tourneura na oba herce. Jedna z často citovaných hlášek filmu "Baby, I don't care," byla použita autorem Lee Serverem jako název biografie Roberta Mitchuma z roku 2001. ()

Auvajs

Noir asi vyžaduje "zasvěcení", který mi zatím chybí. ("Good health, for noir characters, starts with not getting killed." RE) Ta "prohnilost charakterů", jakási údajná "atmosféra" a celková ambiguita mi dochází až zpětně, jak o tom teď přemýšlím. Každopádně na ní stále nevidím nic mimořádnýho. ~~~ "I just want her back. When you see her, you'll understand better." ~~~ 62% ()

Atron

I tento noir trpí tím, čím trpí řada dalších - je to překombinované, každou chvíli se zase vynoří ze tmy nějakej chlap (který se mi pletou a než si je zapamatuju, už mají dávku olova v žaludku)... a když už je to po x-té, tak už to unaví. Nakonec už jsem byl rád, že to skončilo. A to přesto, že ta holka byla fakt pěkná a Mitchum je můj oblíbenec a Douglase jsem si nespletl:-) ()

brasek

Zo začiatku ma snímok bavil, nevadil mi ani viac romantický charakter príbehu. Lenže v snímku máme dva príbehy, ktoré síce nejako zapadajú do seba, ale zároveň uberajú na príťažlivosti, dynamike a atmosfére. Ďaľšie čiastočné sklamanie z "film-noir". ()

PeteBuck

Ako opísať tento film? Asi tak, že tam nebola jediná zbytočná veta. A to myslím vážne. Neviem, kedy som naposledy videl podobný film. Dej odsýpa, herci skvelí, zopár slušných zvratov, netuctový koniec. Ako kriminálka síce lepší priemer, ale keď to zhodnotím zo všetkých strán, tak musím dať plný počet. Neuveriteľné, že ten film má 70 rokov. ()

Allontanato

Zkrátka jedno velké zklamání. Robert Mitchum s absolutně nepřítomným pohledem mě po celou dobu nesmírně vadil a celkový dojem z filmu náramně zkazil a ani zvláštně okouzlující Jane Greerová, která to malinko přehnala s řasenkou to bohužel nenapravila. Zbytečně zamotaný a mrtvolami přesycený noir, který snad krom záběrů na pěkně ostrého Kirka Douglase a pár výstřelů nudí po celou svou délku. Ale... když si odmyslím těch pár ksichtů, je to ještě docela koukatelný noir. 63% ()

josmart

Noirs mám rád, ale v tohle případě mě ten film nevtáhnul. Mitchumova role byla sympaticky tvrďácká, nicméně nějak jsem ji nepochopil, a nevěřil jsem jí to. ()

Africanus1

Zvláštně odvyprávněné, zejména ve druhé polovině poněkud nekompaktní, což má za následek, že příběh trochu ztrácí na plynulosti. Klopýtající režii ale naštěstí podpírají herecké výkony, z nichž musím vyzdvihnout především jak nonšalantního Mitchuma, tak i začínajícího Douglese. Solidní noirovka. ()

hooonza

Myslim, ze jeden z vrcholu z filmu noir. Britke & inteligentni dialogy, skutecne temne prostredi.. a minulost ;-) Jen ten konec mohl byt trochu zkracen. ()

Ferguson

Největším neduhem filmu je povahová nestálost hlavní postavy. Na začátku filmu vyznívá jako týpek, co má leccos za sebou a má nad tím nadhled. Poté se v retrospektivě ukáže, že byl klasickým noirovým slabochem, kterého "lehce" oblbla femme fatale. Následně je z něj opět racionální borec s nadhledem, aby se v další fázi filmu z něj zase účelově stal "jouza" v rukou ženy. Jak se příběh zamotává, ztrácí divák sounáležitost s hrdinou, protože neví, co je vlastně zač - borec nebo jouda. Jinak je to skvěle natočený noir, který patří k tomu nejlepšímu co "nebogartovský" noir může nabídnout. ()

Zemřela herečka Rhonda Fleming

Zemřela herečka Rhonda Fleming

17.10.2020

Ve věku 97 let zemřela v kalifornské Santa Monice herečka Rhonda Fleming. Zprávu médiím předala její asistentka Carla Sapon. Hvězda Hollywoodu 40. a 50. let, později filantropka a výrazná tvář boje… (více)