Pryč od minulosti

Out of the Past

Build My Gallows High

Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1947, 93 min

Nadstandardní noir. Ústřední trojka Mitchum, Greerová a Douglas ovšem bezchybná. Něco mi přesto chybí k naprosté spokojenosti...snad, že to skončilo tak, jak to od začátku skončit mělo. Že jeden před minulostí neuteče, dávno a dobře vím, tak proč mi to tak zatraceně vadí?(25.5.2009)

Pro mě nepříliš atraktivní "noirovka", (ačkoliv klasiky tohoto žánru vyloženě vyhledávám) kde nechybí peníze, svůdná žena i mrtvola. Bohužel ani skvělí herci mě nepřinutí jít s hodnocením výše.(31.10.2011)

Soukromí detektivové Jeff Malcolm (Robert Mitchum) a Fisher (Steve Brodie) jsou najati Fredem Sterlingem (Kirk Douglas), aby se poohlédli po jeho bývalé milence Kitty Moffat (Jane Greer), jež mu se 40 000 dolary utekla. Jeff Kitty najde v Mexiku, zaplete se s ní, a když se na Kittinu stopu dostane i Fisher, nastane ošemetná situace... Brilantní "suchý" kousek toho nejlepšího z filmu noir. V roce 1984 vznikl o dost slabší remake Against all odds s Jeffem Bridgesem a Rachel Ward.(20.5.2005)

Stará dobrá noir kriminálka, která mi místy připomněla některé slavné bogartovky. Mitchum na Humphreyho sice nemá, ale i tak exceluje a je opravdu pravý chlapák! Na druhém břehu si proti němu s chutí zahrál záporáka Kirk Douglas a tak trochu mezi nimi mě okouzlila překrásná múza jménem Jane Greer. Příjemně strávená hodina a půl.(3.1.2009)

Dialógy!!! Znova další noir, ktorý ma uhranul hlavne svojimi dialógmi (jeden za všetky: That's not the way to win. - Is there a way to win? - There's a way to lose more slowly.) ako i dokazom, ze i z predpovedatelne jednoducheho pribehu sa zrazu moze vyklut velmi klukata serpentina. A hoci Robertova tazko pomenovatelna "neotesanost" v mojich ociach sa Humpreyho "elegancii" nevyrovna, suche hlasky cedi z ust s rovnakou razanciou a potesenim.(26.8.2006)