Sedmnáctiletá Zoe Hullová využívá svůj důvtip, schopnosti přežít a soucit, aby bojovala o život svůj i svých spolužáků proti skupině střelců, kteří v přímém přenosu stříleli ve škole. (Canal+ Action)

zette

Zacatek vypada nadejne. Pak se tam jeste najde nekolik dobre natocenych momentu. Ma to i dobrou hlavni hrdinku... Ale celkove to nijak verohodne nepusobi, alespon ne na drama. Na akcni zanr te akce zase tolik neni... Zbytecne prepalena stopaz. Namet dobry a bohuzel aktualni. ()

SHI-SHA

Nebylo to vůbec špatné, poměrně slušně jsem se bavil po celou délku stopáže. Víc než lepší tři hvězdy to za mě nebudou jen kvůli tomu, jak je to místy přitažené za vlasy - až příliš neschopná policie a vývoj hlavní postavy, která se během pár desítek minut změní z normální puberťačky na Ramba v sukni. SPOILER - nejvíc mě naštval úplný konec, kdy hlavní postava jen tak v klidu sebere z místa činu odstřelovací pušku a jde si to se záporákem vyřešit sama, místo aby řekla kterémukoliv z přítomných policistů. ()

majo0007

Scenár bol napísaný ešte v roku 1988 ako priame pokračovanie DieHard, ale keď si Bruce v scenári prečítal, že sa má jeho sekuriťák počúrať od strachu, z filmu radšej vycúval (dnes by si rád zahral aj takúto úlohu). Ho-Ho-Ho. ()

oveckaoa

Zrovna minulý týden jsem na youtube řešily s kýmsi jak jsou lidi na csfd pokrytci a že nerozumí filmům a tohle je přesně ten případ. Na imdb to má 66 procent ze 100 údajně to mělo i 83 a tady žebráckých 56 z toho většina komentů má 2 a méně hvězd. Přitom se jedná o parádní film na téma školních střelců s reálným chováním líbil se mě třeba ten týpek s těma brýlemi, že si to pak uvědomil a bylo mu líto co dělal. Jediné mínusy to má v tom, že se nedozvíme proč to dělaly (až na toho s brýlemi) a zamrzel i konec. Jako nezlobte se na mě ale policajtů je tam jak nasraných, ale borka si vezme pušku a někoho odstřelí kde to jsme . Menší mínus i v tom proč tam nevběhl Swat a nebyl tam ani nikde policejní odstřelovač. 80 procent. ()

Johnny.ARN

Streľba na škole a názov filmu, ktorý si treba zapamätať. Aj takéto incidenty sú, kde je pochybná motivácia, ale celkom dobrá príprava a nejaký cieľ. Čajka sa rozhodne namiesto záchrany seba zachrániť aj ostatných. Tento hero moment mohol radšej prebrať jej tatko alebo aspoň ozbrojený ochrankár. Tak či onak, je to fajn vidieť. 3 z 5 ()

hroubek

Ta kontroverze okolo vzniku filmu je zajímavější, než samotný film. Film je pojat jako Smrtonosná past na střední škole s teen hrdinkou. A z počátku to funguje, jelikož je to civilní a hlavní hrdinka krvácí a dost věcí pokazí. Problém je, že s přibývajícími minuty je to hloupé a nelogické a více béčkové. Motivy záporáka jsou podivné, chovaní policie je divné a celkově je to zbytečně dlouhé a chybí tomu tah na bránu. Ještě, že je ve filmu Thomas Jane a Isabela May jinak by to bylo ještě o třídu horší. Z mého pohledu jde o promarněný potenciál, jelikož kdyby se vsadilo na větší civilnost, tak by to bylo lepší. ()

JamesSi

Zajímavý film, ale přišlo mi divné, když se uprostřed filmu objevil Ben Shapiro převlečený za teenagera, jen aby řekl, že jeho žena je doktor a proto WAP stojí za starou belu. To mě trochu zmátlo a nechápu, jak to souviselo s příběhem. (nehodnoceno, nedokoukáno) /s ()

gumolit

Je to nelogicka a trochu brutálna chujovina, ale Isabel May je proste neodolateľná. Čaká ju skvelá kariéra, no možno to chce lepšie filmy. ()

theSaint

Protiváha Hollywoodu. Ideologická nezatíženost levice. Něco takového na Netflixu/Amazonu/Apple TV neuvidíte. Já nečekal nic a dostal jsem solidní "nenáročnou" podívanou, která cílí na mladší publikum a zároveň, sem tam, vsune svůj postoj. Proč ne. Oproti gigantům ala Netflix je to zcela snesitelné. Je vlastně osvěžující vidět, že tu vzniklo něco, co jde proti ideologickému proudu 99% zábavního průmyslu. Závěr sráží celkový dojem, chtělo by to zručnější zaobalení. Nezapomínejme, že za tím nestojí žádné velké studio, ale je to první pokus od zpravodajství The Daily Wire. Isabel je výborná, rozhodně to tahá vzhůru. Zároveň mě překvapilo pár známých tváří za což respekt, protože jít proti levicové zábavní lobby chce koule. Mohla by to být tak trochu naděje pro vynikající herce typu Spacey, který nám byl ukraden v zájmu "vyššího dobra". ()

Fifer

Tenhle film do žánru high school shooting nepřináší nic nového. A jak víme, byli tu režiséři, kteří se s tématem poprali daleko lépe (Gus van Sant, Villeneuve). Je to dobře natočené, dá se na to dívat, ale používá to takové ty klasické berličky a klišé. Uvedu pár příkladů: únavné rozhovory hlavní hrdinky s matkou, které se vůbec nepovedly, akční scény průměrné, padouch, který svléká sexy učitelku, ale pak je vyrušen atd. Je zajímavé, jak film může získat nálepku jakéhosi "alt-right" či "right-wing" (ultrapravicového) filmu. A to zejména kvůli zapojení Bena Shapira a severu Daily Wire. Přitom nikdo tam nijak politicky vyhraněný není, narozdíl od filmu Hunt, který skutečně kritizoval levicové liberály. Kritika uživatele JFL mi v tomto přijde přehnaná. Určitě lze namítnout, že film vychvaluje držitele zbraní, ale to skoro každý akční film. Ono akční hrdina většinou musí umět střílet, takže to těžko může být člověk, který odmítá vzít do rukou zbraň. ()

Hapretor

Ze začátku skvěle atmosférické ... ke konci už méně uvěřitelné ... ale celkově velmi záživné ... jen je škoda, že to není fikce ... pouze fantazie tvůrců ... ale krutá realita o "poškozených" jedincích ... takže svým způsobem i hrozné a odstrašující ... ()

MickeyStuma

Škola byla ve filmové historii přepadna už mnohokrát. Co do činění s tím měl například i Dolph Lundgren ve snímku 'Masakr na střední škole' (2003). Jenomže vždy se jednalo o záležitost dospělých a studenti do toho byli jen zapleteni. A co to takhle dát do režie studentů celé? Motiv smrtonosné pasti je natočen přesně tak, jak je očekáván. A netýká se to pouze napětí a hlavně akce, ale také současné genderové a rasové politiky. Takže není žádným překvapením, že bílá holka kamarádí s černým klukem a že hlavní postavou, které by mohl závidět leckterý žoldák, je obyčejná, charakterově pubertálně přidrzlá dívka. Kupodivu pleti bílé s blond vlasy. Hm… Buď jak buď, snímek svůj politický podtext v USA získal a to z každé strany politické barikády samozřejmě ku prospěchu svému. Jedno je však použito společně a tím je moralizační otázka: *Jak jsi mohl?* Jde o to, že se masakr plný objetí odehrává na půdě školy, která by měla být svým způsobem, coby vzdělávací zařízení, posvátná a naprosto nedotknutelná. A hlavně, že za tím stojí parta studentů. *Jak jsi mohl?*  Ano, vcelku zásadní otázka, proto snímek vypadá, jakoby dával daleko více prostoru hlavnímu záporákovi, než hlavní hrdince. Průserový a hlavně ukřivděný chlapec dá dohromady partu kluků s podobným osudem, po zuby se výzbrojí a přepadnou školu a hotovo. Střílí kolem sebe jak zběsilí, až má divák problém se zorientovat v počtu mrtvých. *Jak jsi mohl?* O co mu však vlastně jde? Děj jako takový nepředstavuje nic impozantního. Vše se striktně drží dané šablony a tak se dá říci, že každá další minuta nabývá dojmu naprosté předvídatelnosti. A že je v ději jeden kýč vedle druhého už snad ani netřeba zmiňovat. Je to skutečně hodně drsný akční film, ve kterém si dospívající mladí lidé hrají na dospěláky. A to je v podstatě vše. A to je právě to, co v některých řadách populace některé značně pobouřilo. Inu, takhle přesně to vypadá, když se na film nenahlíží jako na ryze zábavný akční film mající daleko od reality, ale shlíží se na to okem politickým, jakoby se mělo něco takového skutečně stát.. Po morální stránce je to však opravdu tak půl na půl. A my pevně doufejme, že nikoho nenapadne takový příběh zasadit do obyčejné základní školy. Tady by byly protesty už jistojistě na místě. ()

BOURQUE

Koncepcia je v podstate jasná a vedenie príbehu od režiséra B-čkových (a iných nízkoúrovňových) filmov nie je najhoršia. Ale tie občasné vedľajšie odbočky, prípadne niektoré herecké výkony, a zopár nie úplne logických postupov zanechajú za sebou nejaké stopy. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

DAPDO

Střelba ve škole a záchrana rukojmích po americku. První půlka celkem v pohodě, střílecí scény natočený věrohodně, ta omáčka okolo se dala zkousnout. Potom se to zvrhlo ve frašku, jak ke škole přijel otec hlavní hrdinky se zbraní, tušil jsem, že bude sranda, ale že se budu skoro válet smíchy jsem netušil. Trvat film o deset minut dýl a vymyslet ještě nějakou laskominu navíc, tak bych snad šel i do odpadu. ()

mauro

Úvodní scéna může možná odradit. Každopádně to není pořád stejné klišé, jak jinde. Připomnělo mi to trochu styl Uwe Bolla. ()

Clark_Kent

Na mě to působil dost jako vykrádačka, dalších předchozích snímků. Nic co by dokázalo zaujmout moji pozornost. Snyd možná jen ten konec, kdy toho vejlupka stihl krutý soud. ()

ANTYCHRYST

Přesně taková je realita v dnešních školách.. Kde jakej šikanovanej prizdisrac veme zbraně a jde to výstrilet.. Hlavní hrdinka hustá holčina.. Škoda že nebyla brutalnejsi.. Žáci a učitelé mě točili.. Místo aby se každej zdekoval.. tak čekají na smrt ve třídě.. Škoda toho konce to chování policie atd.. Dosti směšné..celkově to má dobré svižné tempo.. a je to hodně koukatelne :) 80% povedené školní prepadove dramo. ()

Mamlas

Skupinka outsiderů se rozhodne plošně eliminovat svou nenáviděnou High School. Nepářou se s tím... Jsou zde celkem 4 banditi. Z toho 3 jsou debilové a 1 je vymaštěný Hitlertype ušlápnutý buzík. Paradoxně uvěřitelný thriller (ne úplně, ale záměrem). Docela dobře se na to kouká, nikdo a nic mi na tom extra nevadí. To nebývá zvykem. Ale šlo by i lépe. Třeba vynechat iluze mrtvé matky či neschopnou policii, či vyprahlé exherce v důchodu, či ty otravné rodinné trampoty. I tak hodnotím kladně, dobrý to bylo. (64%) ()