Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop (více)
Japonsko, (1998–1999), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jóiči Ógami

Hudba:

Jóko Kanno

Kóiči Jamadera, Unšó Išizuka, Megumi Hajašibara, Norio Wakamoto, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Iššin Čiba, Maaja Sakamoto, Mika Doi, Šigeru Čiba, Šin'ičiró Miki (více)

Epizody(26)

Bývalý nájemný vrah, bývalý polda, podvodnice, hacker a datový pes tvoří nesourodou partu lovců odměn, která pročesává vesmír a má věčně hluboko do kapsy. (Netflix)

Arkanoid

Áno, Cowboy Bebop predstavuje výbornú vstupnú bránu do anime a pre fanúšikov starej animácie je to povinnosť. Seriál obsahuje nesúrodú posádku vesmírnej lode a epizódnosť, aj keď nájdeme niečo ako hlavný dej, a to venovanie sa hlavnej postave seriálu Spikeovi, a jeho nemesis, Viciousovi. Tieto epizódy (5;25;26) sú najlepšie z celého seriálu a svojou vážnosťou a krvavosťou robia anime veľkú česť. Ku tomuto hlavnému djeju síce patrí aspoň ešte jedna epizóda, nie je však kvalitou porovnateľná s týmito tromi. Medzi slabšiu A kvalitu patria osobné epizódy o Jetovi (10;16), druhej najkvalitnejšej postave z posádky a pár vážnych epizód ohľadom celej posádky, ktoré vedia potešiť hororovou atmosférou (6;11;20). Faye epizódu A kvality ohľadom svojej minulosti má len jednu (15). Ed, bezpohlavná postava seriálu prihovárajúca sa detskému divákovi, takéto epizódy nemá, je skôr otravná. Každopádne sa celý seriál určite pozerať dá a prekvapí výbornou výtvarnou stránkou a obrazmi, ktoré nezabudnete. ()

Melios

"I'm not going there to die. I'm going to find out if I'm really alive." Nestarnúca anime klasika o lovcovi odmien a jeho tragikomickej ceste za láskou. Cowboy Bebop je dnes už dobre známy projekt so statusom klasiky, vzdávajúc hold béčkovým westernovkám, sci-fi kúskom a špionážnym projektom zo začiatku druhej polovičky 20. storočia, dokreslený dychberúcim Jazzovým podmasom. Dej pojednáva o skupinke menej úspešných "živnostníkov", skladajúcich sa z charizmatického, chronického fajčiara Spike-a, bývalého policajta Jet-a, hackera Radical Edward (určeniu pohlavia sa radšej vyvarujem), svojráznej vesmírnej podvodníčky Faye, ktorá už nemá, čo stratiť a špeciálne vyšľachteného psa menom Ein. Príbehová štruktúra je hlavne zložená z osvedčených honov na ľudí, ktorých právny systém označil za nebezpečných, no okrem týchto pasáži sa tu striedajú dejové linky daných postáv, ktoré vám vyrozprávajú svoje motívy, príbehy a trápenia. Hlavná dejová linka sa venuje najmä Spike-ovi a jeho príbehu o tom ako "Bowser odniesol Máriovu princeznú do iného hradu" teda až na to, že Bowser je v tomto prípade hlavný záporák Vicious (ktorý, paradoxne až toľko priestoru na scéne nedostane) a princezná Peach sa volá Julia. Seriál výborne strieda vážne témy s tými veselými a tak sa, narozdiel od Fullmetal Alchemist, nemusíte báť toho, že by sa na dlhšiu dobu zasekol na monotématickej nôte. Koniec hovorí za svoje. Kruh uzavretý a nechá vás premýšľať nad tým, čo ste to vlastne videli. Jedinú väčšiu výhradu, na ktorú som narazil je občasná otravnosť postavy Ed, ktorá mala očividne slúžiť, ako katalizátor seriálovej sentimentality. Ak by som to mal nejako zhrnúť, potom je podľa môjho skromného názoru Cowboy Bebop perfektný seriál aj pre ľudí, ktorých anime absolútne nezaujíma. Vrúcne odporúčam, aj po tých rokoch (a Netflix live-action adaptácii) sa stále dá, na čo pozerať. "See You Space Cowboy..." ()

Losik

Velice povedený seriál, který musí chytit snad každého. Výborná hudba a super postavy. Jednotlivé díly mají náboj a atmosféru. Seriál protíná mnoho žánrů a hudbu jakbysmet, toto se mi opravdu líbilo. Jsem zvědav jak dopadne film s Keanu Reevesem ( jestli se teda bude točit ). ()

JamesSi

Konečně po dlouhé době dokoukáno. Prostě o kosmický náhodě, kovbojích a jazzovém jammování. I když mi to zpočátku nesedlo, nakonec jsem tomu přišel na chuť. Ed, Faye, Spike a Jet jsou jasní sympaťáci. Snad Netflix nezmrví svou live-action adaptaci. SEE YOU, SPACE COWBOY ()

Callas

10/10 U toho díla bych vyzdvihl zejména dvě složky, které jej pro mě dělají výjimečným. Jednou z nich je hudba. Krom toho, že se mi skvěle trefila do vkusu musím říct, že je poměrně netradičně použita. Například svižný jazz na pozadí akčního souboje či vesmírné honičky nebo procítěný saxík pro podkreslení vypjatého dialogu. Tou druhou je zajímavá výstavba celkového příběhu. Autoři nepodřizují za každou cenu veškeré konání ústředních postav hlavní dějové linii. Naopak většina dílů s ní jakoby vůbec nesouvisí a je sama pro sebe. Nejen, že tím snáze a bez křeče vykreslí charakter hlavních postav, ale hned dostane celý seriál jiný nádech. Divák si tak průběžně skládá mozaiku událostí, které nakonec vyústí ve velké finále celého seriálu. Když přičtu celkovou svižnost a vtip, tak nemůžu, než Cowboye vřele doporučit. ()

B4TM4N

Směs převážně nenavazujících epizod jednotí pohodář Spike a ÚŽASNÁ hudba od Yoko Kanoa, přispívající k výborné atmosféře vesmírného putování lodi lovců odměn Cowboy Bebop. ()

DailyDreamer

Směsíce těch nejrůznějších filmových žánrů a hudebních stylů namíchaná tím nejlepším možným poměrem ingrediencí. Posádka lodi Bebop je sorta unikáních jedinců se zajímavými životními příběhy, jejichž společné soužití je nesmírně zábavné sledovat, no a Spikeovo frajerismus sahá až za hranice vesmíru :-) ()

D.Snake

U tohoto anime jsem se nesmírně bavil. Pomohli tomu asi hlavní představitelé. Všechny postavy jsou totiž skvěle propracované a mají zajímavou minulost. Seriál doprovází skvělá hudba a i na dnešní dobu má výbornou animaci. Nechci spoilovat příběh, tak aspoň řeknu, že anime mělo zajímavou hl. zápletku i jednotlivé menší story a především pak výborný konec na který budu ještě dlouho vzpomínat se slzou v oku. 9.5/10 ()

evil_ryu

Film noir, jazz a sci-fi. Už len táto kombinácia naznačuje, že sa nejedná o vaše štandardné, generické anime. Cowboy Bebop je neuveriteľne štylizovaný a ozvučený mix žánrov, ktorý by si nemal nikto nechať ujsť. See you space cowboy. 5* ()

Snails

Mnohokrát jsem se rozhodoval, co je podle mě nejlepší anime všech dob. Někdy jsem i váhal, ale nakonec to vždy vyhrál Bebop. Má všechno, skvělé postavy, myšlenku, akci, super soundtrack, vtip a atmosféru. Na epizodu Ballad of Fallen Angels vždy zírám skoro v tranzu a po konci poslední epizody zůstávám potichu několik minut sedět a prostě jen vychutnávám. Jediné, co mě mrzí je, že jsem nalezl vrchol všech anime příliš brzo, pochybuji, že jej někdy něco překoná. ()

zelvicka.

Kovbojové vždycky kouřili. Každej z nich totiž ví, že to cigárko je opravdu ten nejmenší nepřítel. Jinak jsou Spike a Jet vcelku zarážející dvojka lovců odměn vzhledem k jejich ratingu ulovených hlav, seriál mý svý silný stránky. Seriál mi byl doporučen kvůli jistý podobnosti s Archerem, a i když si myslím, že do zálivu anime mě žádný chapadlo nepřitáhlo, docela to ušlo. ()

geimz

Cowboy Bebop je veľmi silné anime, kde ani jeden diel nie je vyložene podpriemerný, či nedajbože rovno zlý. Zápletky jednotlivých dielov majú však kvalitatívne premenlivý charakter, kedy jeden diel vie ohúriť, a hneď ďalší ma nechá chladným. Epizodický formát je preto na škodu, lebo najlepšie diely sú práve tie, kde sa rieši centrálna zápletka, a tých je bohužiaľ po hriechu málo. ()

Terezinka198

Po letech jsem našemu kovbojovi dala druhou šanci a nelituji. Tehdy mě odrazovala grafika a první díl mě moc neoslovil, nyní jsem se k němu mile ráda vrátila. ()

Const.ex

Skvělá podívaná, která ač se na první pohled nezdá tak v sobě skrývá to nejlepší co kdy bylo tužkou na papíře stvořeno v oblasti seriálové tvorby. A když to dáte na jeden zátah, což z vlastní zkušenosti doporučuji, tak se vám dostane skvělé odměny v podobě skvěle ztráveného dne. Serialu není co vytknout je chválit.. ať už skvělá animace, parádní hudba, propracované hlavní postavy a v neposlední řadě jednotlivé příběhy zasazené do mistrovsky potemnělého rámce. Seriál, ve ktrém je od všeho přesně to správné množství, aby příběh nikdne nepokulhával a zdánlivá hluchá místa se po zhlédnutí vyjeví jako jedny z těch nejlepších scén. Hlavní hrdina Spike, který je správně vyšinutý, pohodový, zachmuřený, laksní ale hlavně jen sám sebou - to je hrdina, který mnoha seriálům ale především filmům bohužel schází. A tady si ho užijete opravdu do sytosti. Ale přeci jen všechno nestojí jen na ústředním charakteru a tak ve většině epizod exceluje jak parťák Jet (trochu strejdovského ražení) se svou pošramocenou minulostí, tak i skvělá podvodnice "z minulosti", vysoce inteligentní ořech (pes :-) a hacker Eda, o niž jsem měl zpočátku obavy aby nekazila již trochu zaběhlí děj.. ale na konec se ukázalo, že byz ní by posádka Bebopa nebyla tím pravým a na pět hvězdiček by nejspíše nedosáhla. Skvělé situace s edou jsou prostě nepopsatelné.. ať už houbová příhoda :-) nebo na monstrum z ledničky (variace na Vetřelce :-). Humor, akce, poetika,.. co víc si přát? ()

Sunny.69

Asi jedno z nejlepších anime, jaké jsem viděla. A zaslouží si to speciální hvězdu za dokonalý soundtrack po celou dobu. ()

Kovboj Bebop míří na Netflix

Kovboj Bebop míří na Netflix

29.11.2018

Streamovací gigant Netflix oznámil novou desetidílnou hranou sérii slavné japonské anime ságy Kovboj Bebop. Kultovní vesmírný western bude Netflix produkovat společně s Tomorrow Studios a kreativně… (více)